نمايش پست تنها
قديمي March 4th, 2006, 03:49   #11
ghazmar
مدیر سابق تالار عمومی فارکس و سیگنالها

ghazmar's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2004
محل سكونت: Iran - Karaj
تشکر از ايشان: 882 بار در 227 پست
ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)ghazmar (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به ghazmar
0

راستش من هم تا حدي با نظر محمودخان موافقم.
اما يه جور ديگه به قضيه نگاه مي کنم. چت روم و فوروم دو کارکرد کاملاً مجزا دارن. نبايد انتظارات يکي رو از ديگري داشت.
همون طور که استينگ هم گفته يه وقتايي سؤالات لحظه اي پيش مي آد.
اگه يادتون باشه، يکي از شلوغ ترين اوقات چت روم هاي ماني تک، زمان اعلام Nfp بود. بحث هايي که اون جا انجام مي شد، ذاتاً مال چت روم هست و نمي شه وسيله فوروم اون بحث ها رو انجام داد.
اما چت روم يه آفت داره. اون هم اين که ماها ذاتاً علاقمنديم که جوابمون رو هر چه زودتر بگيريم. حتماً ديدين که بعضي از بچه ها و خصوصاً تازه واردها، يه پست رو دو سه جا مي نويسن تا مطمئن بشن که همه اون رو ديده ان و زودتر پاسخ بگيرن. يا مثلاً يکي از بچه ها که يه مطلب رو مي نويسه و مثلاً ظرف يه روز جواب نمي گيره، دوباره مطلب رو عيناً مي ذاره.
منظورم اينه که آفت چت روم اينه که بحث هايي که بايد توي فوروم هم بشه، به چت روم کشيده مي شه و در نتيجه براي بعد قابل استفاده نيس. الزاماً بعد هم نه، شايد يه نفر توي اون ساعت کار داشته باشه و نتونه بياد توي چت روم.
اگه بخوام نظرم رو جمع بندي کنم، مديريت چت روم بسيار مشکل تر از فوروم هست.
به نظر من استفاده از چت روم بايد کاملاً هدفمند باشه. مثلاً فرض کنين Fx بياد و استراتژي خودش رو به نقد بذاره و ديگران در موردش بحث کنن و اون دفاع کنه. يا حميد بياد و در مورد روش 20 پيپ اي اش و مشکلاتش و روش هاي بهبودش صحبت کنه و ديگران نظر بدن.
يا فرض کنين يه زمان هايي که معمولاً تريدرها آنلاين هستن (مثلا سر اخبار مهم) باشه تا بچه ها بتونن هم رو پيدا کنن و با هم صحبت کنن.
ضمناً اين رو هم بگم که من به شخصه اصلاً اهل اومدن توي چت روم و اين داستانا نيستم! واسه همين اگه راه افتاد، جاي من رو هم اون جا خالي کنين.
مخلصم.
ghazmar آفلاين است پاسخ با نقل قول