نمايش پست تنها
قديمي January 17th, 2011, 15:10   #30
hossein_7
Senior Member

hossein_7's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2006
محل سكونت: سرزمین سبز
تشکر از ايشان: 417 بار در 182 پست
hossein_7 (سطح 1)hossein_7 (سطح 1)hossein_7 (سطح 1)hossein_7 (سطح 1)hossein_7 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hossein_7
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Mohsen نمايش نوشته ها
به نظر من بهتر است دوستاني كه تجربه ي كار با اين صندوق ها را دارند در اين بحث وارد شده و در خصوص پارامترهاي مهم در انتخاب يك صندوق براي سرمايه گذاري اظهار نظر كنند .

فرضاً بنده صندوق A را براي سرمايه گذاري انتخاب كرده ام .
دلايلم براي اينكار چه بوده ؟
آيا توجه به بازدهي سالانه ي يك صندوق كفايت مي كند ؟
آيا صندوق هاي قديمي تر بهتر هستند ؟
آيا توجه به تركيب سبد هر صندوق مي تواند كمكي كند ؟
....

بنده هم سعي مي كنم در اولين فرصت نظريات شخصي خودم را در اين خصوص بيان كنم .

موفق باشيد

با توجه به اينكه دوستان همگي هدفشون كسب ماكسيمم سود در بازارهاي ماليست و عمدتا مي دانند كه صرفا با تمركز بر يك بازار خاص نمي توان نتيجه لازم را گرفت من با پيشنهاد محسن عزيز موافقم .

چه خوب كه علاوه بر اينكه بخشي از پولي را كه براي سرمايه گذاري در بازارسرمايه كنار گذاشته ايم به تفكيك در اين صندوق ها قرار دهيم قرار نيست بگيم خب چون مي تونيم تحليل كنيم همه جا خودمون بايد بگيم چي بخريم و كجا بخريم فرض كنيد شما بخشي از پولتون رو در بانك گذاشتيد يا اوراق قرضه خريديد . بخشي رو به فاركس يا cfd اختصاص داده ايد ممكنه دوستاني بخشي از اين پول رو در بازارهاي آتي نگر قرار داده باشند يا در بازار سنتي كالا در ايران و.... اين هم يك آپشن نسبتا خوبه كه چون اين شركت ها زير نظر سازمان بورس فعاليت مي كنند قابل اطمينانه

در ضمن پيشنهاد مي كنم از تمامي مواردي كه در بالا اشاره كردم هر كدام از دوستان كه مايل بود بگه چند تا از اين فعاليت هاي مالي رو روي پولش انجام ميده

مثلا من در فاركس كار ميكنم در بورس ايران تعدادي سهام دارم در بازار طلا با ديد بلند مدت خريد داشته ام اوراق مشاركت نيز بخشي از پول منه و مي خوام در اين صندوق ها هم سرمايه گذاري كنم

از پيشنهادات سازنده شما دوستان استفاده خواه كرد
يادمون نره كه ياد گرفته ايم تمام تخم مرغ ها رو در يك سبد قرار نديم