نمايش پست تنها
قديمي June 22nd, 2011, 14:59   #608
malhaland
Senior Member

malhaland's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2005
تشکر از ايشان: 328 بار در 82 پست
malhaland (سطح 1)malhaland (سطح 1)malhaland (سطح 1)malhaland (سطح 1)malhaland (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله masoud123 نمايش نوشته ها
سلام

متاسفانه شما هم مانند بسیاری از رسانه های داخلی فقط و فقط دارید روی خوش سکه رو نشان می دهید، فقط حرف از سود می زنید، و حرف از بازدهی مثبت. نمی خوام بگم شما هم مانند خیلی از این دست رسانه ها قصد و غرضی از این گفته ها و القای آن به خوانندگان دارید!!!! و نمی خواهم هم بگویم که این قصد رو ندارید!!!!

اما چیزی که مشخص هست شما داری حقیقی ها رو هم مانند حقوقی ها می بینید، در مدت دو هفته اخیر قیمت آبان ماه بیش از 40 هزار تومان مثل الاکلنگ بالا پایین شده، آخه برادر من مگه یک فرد حقیقی چقدر سرمایه داره که بتونه این میزان ریسک رو تحمل کنه و بشینه به این امید که این حباب بترکه؟؟؟ کسی که روی 490 فروش زده چطور میتونه تا بالای 530 صبر کنه؟؟؟ چرا شما فقط اون فردی که اون بالا وارد شده رو میبینی، اون کسی که اون پایین وارده شده چی؟ چرا فقط جهت سود بازار رو نشان میدی و دم از سود 17% میزنی!!! و جهت ریسک رو هم نشون نمی دی؟؟؟

بله موافقم که این 17% سود فقط و فقط بازی حقوقی ها برای به سود نشستن هست و برای شرکتها بازدهی بسیار بالایی هست چون یک عده حقیقی و مردم به خاک سیاه می نشینند.

موفق باشید.
آقای محترم

نمی دانم چرا نوشته من اینقدر به شما برخورد. اما در هر حال فکر کنم شما دچار سوء برداشت در مورد شخص من شدید.

من مسلما شرایط به وجود آمده در بازار آتی رو توجیه نکردم. صرفا هدفم بیان این مطلب بود که هر اشتباهی در قیمتگذاری قرارداد آتی در مدت زمان کوتاه یا میان مدت اصلاح می شود. من به شخصه قرارداد تیر ماهم رو به اقدامات ناسنجیده بانک مرکزی و مصاحبه های بی اعتبار آقای بهمنی با ضرر نسبتا زیادی بستم.

در مورد آبان ماه هم می تونید به پست بنده توجه کنید که در شرایطی که قیمت 512 هزار تومان بود به نظر من حباب رسید و قیمت تا 536 هم بالا رفت. ولی بنده وقتی قراردادی را باز می کنم به تعدادی می گیرم که اگر بازار بر خلاف جهت من حرکت کرد بتوانم از مارجین کال شدن جلوگیری کنم.

در مورد اینکه شرکتهای حقوقی با هم تبانی کرده اند من اطلاع موثقی ندارم اما می دانم که یکی از این شرکتهای حقوقی فعال در این بازار که معمولا در جهت فروش قرارداد می بسته در ماههای اخیر ضرر زیادی را متحمل شده است.

چرا فقط دم از سود می زنم و از ریسک صحبت نمی کنم؟ به دلیل اینکه روشی را که توضیح دادم یک روش آربیتراژی بدون ریسک بود و هرگز صحبت از فروش قراراد آبان بدون خرید سکه نکردم. بنده به خوبی می دانم که خرید و فروش در این بازار ریسک بسیار بالایی دارد و مدیریت ریسک بالایی را نیز نیاز دارد. خود من سکه نخریدم و با وجود ریسک قرارداد آبان را فروختم در روزهای بعد مجبور شدم تا پول بریزم تا کال مارجین نشوم هنوز هم قرارداد آبان را نبسته ام و هیچ اطمینانی هم ندارم که این قرارداد را با سود می بندم یا ضرر. اما روشی که توضیح دادم روش بدون ریسک بود.

من هم نه قصد جو دادن به بازار را دارم نه به قول شما قصد و غرضی از نوشتن مطلب در این فروم.

اگر مطلبی نوشتم تحلیلی بوده و هیچ گاه توصیه به خرید و فروش نکرده ام. شما هم مختارید می توانید در این بازار باشید یا نباشید و از نظر بنده که یک سرمایه گذار حقیقی و خرد در این بازار هستم آمدن یا نیامدن شما به این بازار منفعتی برای من ندارد.

پس در هنگام اظهار نظر در مورد هر مطلب بدون اطلاع کسی را متهم نکنید.
malhaland آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از malhaland: