نمايش پست تنها
قديمي August 18th, 2009, 15:50   #1
rasputin
Senior Member

rasputin's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
تشکر از ايشان: 4,635 بار در 694 پست
rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)rasputin (سطح 8)
آخرین تاپیک و آخرین تحلیل راسپوتین

0

خوشبختانه این آخرین تاپیک و آخرین پست من در سایت سرمایه خواهد بود .

سلام به همه

1 سال و سه ماه پیش با ذوق و شوق فراوان عضو سرمایه شدم و امروز تصمیم گرفتم که دیگر در این فضای مجازی حضور نداشته باشم .

ولی لازم دیدم که به عنوان آخرین مطلب ، آخرین نقد و تحلیلم را به خود فضای سایت سرمایه اختصاص بدهم .

امیدوارم دوستان حوصله کنند و کل مطلب را بخوانند .فکر میکنم مفید ترین مطلبم در سایت سرمایه همین باشد .

قبل از هر چیز باید از خیلی ها تشکر کنم . خیلی هایی که دانسته یا ندانسته به من کمک کردند و من از مطالبشان بسیار استفاده کردم .

کسانی که متآسفانه دیگر خیلی هایشان در سایت نیستند یا فعالیتشان خیلی کم شده است

مانی مرادی ، آلبرتینی ، یاسر رشیدی ، شاخص ، دکتر صمدی ، جناب محسن و ... و چند نفر دیگر های دیگر که بدون هیچ تعارفی خودم را مدیونشان میدانم .

به نظرم باید زمانی را که این دوستان و اساتید دیگر در سایت فعال بوند را دوران طلایی سرمایه نامید .
چیزی که با مقایسه محتوای تاپیک های سال های 2006 و 2007 با تاپیک های حال حاضر به راحتی در می یابید .

ولی متآسفانه الآن همه چیز به کلی تغییر کرده و آن بحث های تخصصی و علمی جایشان را به موضوعات تکراری ، بحث های حاشیه ای و مطالب غیر مفید داده اند .
( البته الآن هم تاپیک مفید وجود دارد ولی خیلی خیلی کمتر از قبل )

دلیل این موضوع هم فکر میکنم بر میگردد به تغییر ساختار اعضا
یک زمانی فارکس متعلق بود به علاقمندان علم اقتصاد و ریاضیات بحث های چالشی علمی

ولی کم کم با ورود من و امثال من به این حیطه ، نگاه علمی و موشکافانه به فارکس از بین رفت

ضمنآ من یک عذر خواهی به مدیریت محترم سایت ، آقا رضا بدهکارم .
در تاپیک صندلی داغ و در جواب یکی از دوستان عرض کردم ایشان مدیری موفق و کمی محافظه کار است
( البته موفق که هستند )

ولی الآن وقتی به ساختار سایت و نوع مطالب نگاه میکنیم می بینیم که از هر قشر و گروهی در سایت هستند و این هنر آقا رضا است که توانسته رضایت نسبی همه این اقشار را تآمین نماید .

به نظرم فراوانی اعضا به شکلی شده که به راحتی میتوان همه این گروه ها را در سایت مشاهده کرد :

- علاقمندان به فارکس که صرفآ مجذوب و شیفته ذات این بازار هستند و علاقمند به یاد گیری هستند و از این یاد گیری لذت میبرند .

- علاقمندانی که صرفآ مجذوب امکان درآمد زایی بالای فارکس شده اند و فقط دنبال یافتن روش یا سیستمی برای شروع کسب درآمد هستند .

- اساتید گرانقدری که بدون هیچ چشمداشتی به دیگران کمک میکنند و اطلاعاتشان و امکاناتشان را در اختیار دیگران میگذارند .

- استاد نماهایی که بدون ارائه حتی 1 استیتمنت یا تحلیل یا نکته آموزشی با ارزش و به دلیل ناتوانی در کسب سود از ترید کردن ، به دنبال کسب سود از قبل فروش سیستم و تحلیل و جمع کردن شاگرد هستند

- افرادی که صرفآ برای سرگرمی و گذران اوقات فراغت عضو شده اند

- افرادی که مشکل مالی دارند و به دید حلال مشکلات مالی به فارکس نگاه میکنند

- افرادی که راه سود کردن را میدانند ولی به دلیل نداشتن سرمایه کافی به دنبال جذب سرمایه برای انجام یک تجارت صادقانه هستند

- در مقابل ، سودا گرانی هستند که با وعده سود های بالا ، مدیریت چند حساب را میپذیرند و بعد نصف حساب ها را بای و نصف را سل میکنند و در سود حساب های برنده شریک میشوند و به صاحبان حساب های بازنده میگویند " شرمنده ، رفتار بازار تغییر کرده " !!! ( این موضوع را مستند عرض کردم )

- اعضا برخی بروکر ها که در سود حاصل از ضرر مشتری ها شریک اند و سعی در گمراه کردن تریدر ها دارند .

و چندین و چند گروه دیگر که میشود به این لیست اضافه کرد

اگر کلاهتان را قاضی کنید ، قبول میکنید هر کدام از دسته های فوق در لیست 26 هزار نفری سایت پیدا خواهند شد .

خب هر عقل سلیمی درک میکند که مدیریت فضایی که همه این اقشار را در خود جا داده ، به طوری که اکثریت راضی باشند ، بسیار کاری دشوار و نزدیک به محال است

( کاری که جناب رضا و جناب محسن به خوبی از پس آن برآمده اند )

منتها در چنین حالتی مهمترین مشکلی که ایجاد میشود این است که این فضا دیگر ظرفیت انجام یک کار گروهی – علمی و دوستانه را از دست میدهد و منافع فردی بر منافع جمعی مقدم میشوند .

( به همه دوستان ، مخصوصآ اعضا جدید تر توصیه برادرانه میکنم که حتمآ یک بار قدیمی ترین تاپیک های هر تالار را مطالعه کنند تا تفاوت سطح مطالب را به وضوح ببینند . خواندن تاپیک های قدیمی بسیار بسیار مفید خواهد بود )

به هر حال امیدوارم مدیران و اعضا گرامی بتوانند تدبیری اتخاذ کنند تا انشاا... دوباره این سایت به روز های بهتر و پربار ترش باز گردد .

ادامه دارد ...
rasputin آفلاين است