موضوع: تالار الیوت
نمايش پست تنها
قديمي December 29th, 2007, 13:46   #15
فرهنگ
مدیر تالار "تحلیل الیوت، امواج و سطوح فرکتالی"

فرهنگ's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2005
محل سكونت: UK
تشکر از ايشان: 4,140 بار در 679 پست
فرهنگ (سطح 2)فرهنگ (سطح 2)فرهنگ (سطح 2)فرهنگ (سطح 2)فرهنگ (سطح 2)فرهنگ (سطح 2)فرهنگ (سطح 2)فرهنگ (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به فرهنگ
0

حرف حامد تلخ است. اما متاسفانه واقعیت است.
واقعیت این است که طیف کمتری از تازه واردین به این دانش (نظریه امواج و تئوری الیوت) جذب میشوند. خداییش هم خود من اگر میدانستم پیمودن این راه چه مرارتها و سختیهایی دارد شاید اصلا واردش نمیشدم
یک تالار الیوت هم واقعا نیاز به کار فراوانی دارد. یعنی واقعا باید افرادی باشند که تحلیلهای الیوت خود را بگذارند و مدام با هم به بحث و مناظره بنشینند (در غیر اینصورت تالار جنبه آموزشی نخواهد داشت).
همچنین افرادی بیایند و رقابتی بگذارند برای سیگنالدهی با الیوت. در اینصورت است که بازار چنین تالاری گرم خواهد شد.
همچنین باید تاپیکهای استراتژیهای مختلف بر اساس این نظریه تدوین شود و هر کدام تا مرحله پخته شدن و بلوغ جلو برود.
خداییش چنین افرادی پیدا نمیشوند و بقول حامد تعدادشان به اندازه انگشتان دست هم شاید نرسد.
البته نمیخوام تعریف زیادی کرده باشم ولی به عنوان کسی که بسیاری از راهها و روشها را پیموده است، تصور من بر الیوت و نظریه امواج این است که یکی از حرفه ای ترین و عمیق ترین مباحث تکنیکال (فرا تکنیکال حتی) همین نظریه امواج میباشد و شاید به همین دلیل کمتر کسی سراغ این روش میاید. این قضیه فقط هم مختص ایران نیست. شما فرومهای مهم خارجی را هم نگاه کنید، حالت مشابهی را آنجا هم مشاهده میکنیم.
بی تعارف یادگیری این نظریه و روش بگونه ای که وارد مرحله تریدهایمان شود کار آسانی نیست. البته وقتی به مرحله ای برسید که روش روتین شما در تحلیل و ترید شود واقعا این روش ساده ترین روش میشود. (من 25 ارز را با همه تایم فریمها در 10 دقیقه تحلیل میکنم)

خیلی ها هم هستند که این روش را یاد میگیرند و بعد بنظرشان میاید که این روش شاید ابزار مناسبی برای تحلیل باشد اما ابزار مناسبی برای ترید نخوهد بود.

و بسیاری نیز در همان مراحل اولیه یادگیری با این توضیح که برای سود گرفتن از این بازار نباید انقدر انرژی گذاشت. از این روش چشم پوشی میکنند.

به هر حال همه اینها هست و همه اینها واقعیت تلخی را میسازد که حامد به آن اشاره کرد.
نمیدانم شاید خیلی زود باشد و شاید هم بدتر از آن : همیشه زود باشد برای چنین تالاری. چون تصور نمیکنم این روند تغییری کند. همیشه اینطور بوده و همیشه نیز همینطور خواهد بود.