نمايش پست تنها
قديمي October 1st, 2009, 23:06   #3
arteshbod
Senior Member

arteshbod's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: فراسوی نیک و بد
تشکر از ايشان: 1,139 بار در 358 پست
arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)arteshbod (سطح 5)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ehsanshok نمايش نوشته ها
با سلام.
با اینکه خیلی سخته اون دوستانی که در بازی های مشابه دیگه ، کلی وقت گذاشتن و بازی کردن و امتیاز کسب کردن دوباره این کار رو از نو شروع کنن؛ ولی در کل من هم شروع این بازی جدید رو برا دوستانی که از بازی های استراتژیک خوششون میاد توصیه میکنم.
از امتیاز های این بازی گستردگی اون به نسبت بازی های تحت وب مشابه هست. در ضمن چیزی که من برداشت کردم اینه که اساسا فارسی هست.
راستی چرا از این جور بازی ها خوشتون میاد؟؟؟!!

سلام و درود
سوال مهمی است که جواب جالبی دارد .
بخاطر علاقه ی کلی انسان به "هدایت" و "کنترل" اساسا انسانها و بالاخص اقایان علاقه ی زیادی به دو مفهوم هدایت و کنترل و در واقع اعمال قدرت دارند . خواست قدرت در روان تمام انسانها وجود دراد و این خواست ارضای خود را در محیط بیرون طلب میکند . گاهی از طریق زورگویی و ظلم و اجبار و اعمال قدرت روی دیگران و گاهی از طریق بازیهای رایانه ای بروز پیدا میکند علت اصلی جذابیت بازیهای رایانه ای هم در واقع همین مورد است که شما قدرت کنترل و هدایت و برنامه ریزی پیدا میکنید . البته به جهت روانی این ابعاد در جنس مذکر پر رنگ تر است . علاقه ی اقایان به خودرو و رانندگی هم بخاطر وجود دو عنصر هدایت و کنترل و اعمال قدرت در این مورد است همینطور پررنگ بودن وجه مدیریتی این بازیها از نکات تاثیر گذار است که بازهم با خلقیات مردها هماهنگی بیشتری دارد .

در کل مساله ریشه در روانشناسی دارد .
7 تشکر کننده از arteshbod: