نمايش پست تنها
قديمي July 1st, 2010, 02:01   #25
mommed
Senior Member

mommed's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 821 بار در 179 پست
mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)mommed (سطح 3)
6

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله siroos2007 نمايش نوشته ها
داستایوسکی خود به قمار اعتیاد داشت و بخش زیادی از پولی را که از راه نویسندگی بدست میاورد در پشت میز

قمار به باد میداد

توصیفات دقیقی که در رمان قمار باز از حالات روحی یک فرد معتاد به قمار ارئه میکند در بسیاری اوقات بر گرفته از

مواردی است که خود تجربه کرده است

سلام سيروس جان

داستايوفسكي با رولت روسي قمار ميكرد. رولت روسي پدر مادر نداره همه در نهايت بازنده اند گرچه اگه تازه كار باشي فكر ميكني دستگاهي پيدا كردي كه ميلياردرت ميكنه.

البته همينجا بگم كارهاي ادبي داستايفسكي شاهكارند مخصوصا اگه به زبان اصلي مطالعه بشه در زبان روسي كلمه اي وجود داره كه مشابه ان در زبان فارسي و انگليسي نيست азарт-азартный اين يعني هيجان ويا excitement كه مختص قماره يعني همون ادرناليني كه هنگام قمار كردن انسان رو نعشه ميكنه و خطرناكه و اعتياد اور اين احساس در فاركس هم وجود داره حداقل من احساس ميكنم اگه تسليم ان بشيم پولمون به جهنم، زندگيمون نابود ميشه.

انشتين ميگه بعد از يه مدت كه با رولت مشغول شدم تا رمزش رو كشف كنم به اين نتيجه رسيدم كه ميشه از كازينو پول برد و تنها يه راه داره ان هم دزدي از كازينو است . البته اين صحبتها در دراز مدت مفهوم پيدا ميكنند و برد از كازينو هر شب تو كازينوهاي دنيا اتفاق ميافته حتي به كسايي كه ميبرند علاوه بر بردشون براي حالتهاي نادر جايزه هاي مختلفي تعلق ميگيره.

ميدونيد صاحبان كازينو چي ميگن ،اينكه رمز موفقيت يك كازينو در برد مشترياشه بنابراين نگران نباشيد بروكر اگه خيلي در پيت نباشه سود شما رو خواهد داد.از اين نگران باشيد كه سودتون رو با چند برابر روش برنگردونيد.

صحبت از رولت روسي شد
قسمت اصلي اين بازي 36 تا عدد و صفر است كه كاري باهاش نداريم روي عددي ژتون ميذاري اگه ان شماره رو گردونه ايستاد پولت 35 برابر ميشه كه استراتژيهاي مختلفي وجود داره كه همشون موجب خنده صاحب كازينوست عين استراتژيهاي معاملاتي
قسمت جالبش اينكه اعداد يا سياهن يا قرمز(خريد-فروش) يا زوجند يا فرد(خريد-فروش) ميشه روي زوج و فرد بودن يا سياه و قرمز بودن هم بازي كرد يعني 50-50 مثل فاركس يا بالا ميره يا پائين .

حالا يكي مياد ميگه من پولم از كازينو بيشتره انقدر بازي ميكنم روي سيا ه و قرمز تا زماني كه احتمال 50-50 به هم بخوره به سود من و انوقت ميكشم كنار ولي نكته فاركسي همينجاست كه عدد صفر مال كازينوست و اگه مهره رو صفر بيفته ژتون كه همون پول باشه پريده اگه گفتيد در فاركس جاي عدد صفر در كازينو چيه؟
بله همون اسپريده كه در دراز مدت همه استاتژيهاي رندوم رو ناك اوت ميكنه .
تازه در بازي رولت مارتينگل هم وجود داره كه اونم جاره ساز نيست امروز اگه با مارتينگل تو كازينو پول يه مرسدس اخرين مدل رو ببرم فردا بايد با همين روش خونمو بفروشم بدم .

بازي ها هر چقدر به استراتژي و تحليل وابسته تر باشه انقدر موفق ترند، اگر مسائل روانشناسي رعايت بشند

حسب فرمايش كسري خان كه ممكنه تجارب بازي در معامله كمك كنه اينها رو عرض كردم وگرنه هيچ دل خوشي از اين مقوله ندارم و به هيچ كس هم توصيه نميكنم حتي به دشمنانم

موفق باشيد