نمايش پست تنها
قديمي September 11th, 2010, 22:13   #116
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله ..... نمايش نوشته ها
کسری جان لازم دونستم چند سطری بنویسم .
چرا قمار در ترید جایز نیست ؟
دوست دارم اول این نکته رو مطرح کنم که هر مدیریتی به علم احتیاج دارد و برای پیشرفت در هر کاری به علم و ابزار احتیاج هست لذا آموزش در هر کاری اولویت اهمیت را داراست .( حتی در خود قمار).
پس به هیچ عنوان نمیشه توصیه کرد که به جای اصول فارکس بیایید قمار یاد بگیریم.
فارکس نوعی قمار ؟
بله فارکس نوعی قمار هست !! یعنی به ذاته قماره ...چون با تمام تحلیل ها و تاکتیکها نهایتا به صورت دقیق نمیشه تشخیص داد و پیشبینی کرد که قیمت به کدام سمت حرکت خواهد کرد چه برسه به اینکه دقیقا چه نقاطی رو طی خواهد کرد و در چه نقاطی متوقف خواهد ماند.
پس تا اینجا باید اینطور مساله رو باز کنیم که فارکس به دانشمندی قمارباز احتیاج داره !!
قمار ابزاری در دست تریدر.
صد البته به این اصل واقفیم که حتی در قمار هم شانس حرف اول رو میزنه و قمار باز معجزه نمیکنه ...بهتره اینطور بگم قمار علم مدیریت شانسه !!!مدیریت بحرانه !!
یعنی وقتی که ورق خوب نیست و وقتی که شرایط جالب نیست چه حرکتی ضرر ما رو کم میکنه . به هر حال برگ برنده از پیش برنده است و پوزیشن خوب از پیش سود ده و نیازی به مدیر برای هدایت نداره .

فرق فارکس با قمار بازی ؟ من از شما میپرسم : آیا در فارکس بلوف داریم ؟
نداریم . در فارکس حریف ترسو نیست . فارکس به قماربازی ترسو احتیاج دارد که فقط فلوش و کاره وارد بازار میشود و شاید تمام حقیقت قمار فارکس در همین اصل خلاصه شود که تا از برگهای دستتون مطمین نیستید پولی نگذارید و اگر گذاشتید اضافه نکنید و اگر اضافه کردید اضافه تر نکنید و اگر اضافه تر کردید منتظر نباشید تا حریف بلوف بخوره !!
نه گاوها و نه خرساها پوکر بازی نمیکنند!!

فارکس نقطه مشترکی با قمار ورق دارد و آن اینکه در هر دوی آنها قمار باز عموما قمار نمیکند!!قمار باز تا مطمین نباشد که برگه های دستش برنده اند هیچ بانکی اضافه نمیکند و اگر مطمین بود و یا ضریب اطمینان بسیار بالایی داشت آیا میتوان اسم این کار او را قمار گذاشت ؟! قمار باز کسی است که بردش از پیش مشخص و نزدیک به یقین نیست ! کسی که برد برد بازی میکن قمار باز نیست مدیری کارآ و کار کشته است که منابعش را به درستی مدیریت میکند.او بازیگر یکدست نیست و به بخت خوب خودش نمیبالد و از بخت بد شکایتی ندارد .
حرفه ای ها خود را بازیگر میدانند نه شرایط را .
سلام خدمت کمیل عزیز ،
با تمام فرمایش شما موافقم ، فقط فکر میکنم اندکی تعریف من و شما در مورد کلمه "قمارباز" با هم فرق می کند .
از آنجا که قانون 95 درصد ضررده و 5 درصد سود ده در قمار و به طور خاص در پوکر نیز صدق میکند ، هدف از این تاپیک الگو گیری روحی روانی از اقلیت برنده در پوکر می باشد . در اینجا منظور ما از قمار باز ، آن انسان مست و ثروتمندی نیست که آخر هفته ها برای خوش گذرانی در کازینو های لاس وگاس وقت میگذراند .
منظور ما بررسی خط فکری قمار بازانی است که حتی با ورود به دنیای ترید ، بدون سابقه معامله گری ، تریدرها را به تعظیم وا داشتند .
چه فارکس را قمار بدانید و چه قمار ندانید ، شاید به این بهانه اندکی در مسائل روحی روانی تأمل نمایید ، از قدیم گفته اند : به هر چمن که رسیدی گلی بچین و برو .

با تشکر