نمايش پست تنها
قديمي August 26th, 2010, 16:48   #23
rasoulg
Senior Member

rasoulg's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2007
محل سكونت: قم
تشکر از ايشان: 2,700 بار در 723 پست
rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)rasoulg (سطح 3)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به rasoulg
0

من فكر مي كنم شما هنوز از مفهوم سرمايه گذاري در بورس آشنايي نداريد!
همين كه سرمياه شركت را به عنوان ميزان سرمايه خودتان فكر كرده ايد،‌ نشان دهنده اين طرز تفكر است!
من خودم با اين كه در بورس ايران در بدترين موقع وارد شدم (سال 83) و تقريبا با زيان هم خارج شدم،‌ و بورس بعد از خروج من در سال 85 به رونق رسيد،‌اما مانند شما فكر نمي كنم كه شركتهاي بورسي پول خودم را به عنوان سود به من بر مي گردانند.
شما وقتي سهم يك شركت را مي خريد،‌ يعني خود را در مالكيت شركت سهيم كرده ايد و شركت بايد با كار در رشته خودش با سرمايه ثبت شده كه قبلا پرداخت شده و ربط چنداني به پول شما ندارد،‌ سود كسب كندو در پايان سال مالي بين سهامداران تقسيم كند.
شما شانس نداشته ايد و سهم بدي مثل سرمايه گذاري صنعت و معدن خريده ايد، اما اگر مثلا كنتور سازي يا بانك سينا يا كالسيمين و... را خريده بوديد، اين طور نمي گفتيد!
پ.ن: يادش بخير سهم سرمايه گذاري ملت را هر سهم 349 تومان خريدم الان تقريبا تنها سهميه را براي من به عنوان يادگاري بورس باقي مانده است،‌ سه ساله كه ا قيمت 47 تومان بسته شده و اصلا قابل خريد و فروش نيست. پارسال هم برگه افزايش سرمايه توسعه صنعتي به نشاني منزل پدر من آمده بود و من يادم اومد يك مقداري هم از اين سهم دارم!
كلا فكر ميكنم مشكل بورس من بودم كه با خروج من حل شد!!!
5 تشکر کننده از rasoulg: