نمايش پست تنها
قديمي April 8th, 2004, 16:53   #3
yaser_rashidi
مدیر سایت

yaser_rashidi's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2004
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 1,510 بار در 578 پست
yaser_rashidi امتياز غيرفعال است
0

من خودم به اين بحث بسيار علاقمندم :‌
ببينيد دوستان نرم افزارهاي مرتبط با بورس دو دسته اند :‌
۱ - نرم افزارهاي حسابداري
۲ - نرم افزارهاي اطلاعات سهام و قيمت و تابلو و عرضه و تقاضا و .....
البته بعضي نرم افزارها هر دو سرويس فوق را در يك بسته اراپه ميكنند .

نرم افزارهاي حسابداري به وفور موجودند .( هم براي بورس و هم براي موضوعات ديگر مثل انبارداري مديدريت و ... )‌ من به شما توصيه ميكنم از نرم افزارهاي خارجي استفاده كنيد . معادل هاي فارسي هم فرق چنداني ندارند . فرمولهاي ( عموما ساده ) حسابداري در آنها تعبيع شده و به شما امكان ايجاد سبد سهام , حسابهاي متفاوت ( براي نگهداشتن حساب هايتان با ديگران ) و ديدن كاركرد و بازدهي سبد سهام و ....را ميدهد .
حتي در مقياس كوچك ميتوان با برنامه نويسي در اكسل (‌MS Office : Excel )‌ نيازهاي حسابداري را مرتفع كرد . ( من خودم اينكار را كرده ام !‌ )‌

درباره نرم افزار اطلاعات سهام :
a . مسلم است كه بايد بعد از هر روز كاري به اينترنت ( يا اينترانت ) وصل شود تا اطلاعاتش را بروزرساني (‌update ) كند . اطلاعات قيمتي تابلو , عرضه و تقاضا در طول زمان خريد و فروش , اطلاعات سهام جايزه و حق تقدم ها و ... , اطلاعيه هاي صادر شده از سازمان بورس و .... چيزهاييست كه در اين نرم افزار خواهيد ديد .

b . اين نرم افزارها به پشتيباني ( support )‌ قوي نياز دارند . چون در صورت تعويق در رساندن اطلاعات يا دقت پايين در اطلاعات ضرر مستقيمي به كاربر ( user ) نرم افزار ميخورد . اطلاعات غلط پايه تحليل غلط و تصميم غلط و دست آخر ضرر مالي خواهد شد . ( )‌

نرم افزار fund manager :‌

اين نرم افزار يك نرم افزار كاربردي با واسط كاربري ( user interface ) قوي و زيباست . هر دو كارهاي فوق كه گفتم را هم انجام ميدهد . يعني هم نرم افزار حسابداري است و هم نرم افزار اطلاعات سهام . طريقه آپديت شدنش هم بدليل سيستم يكپارچه اطلاع رساني بورس هاي بين المللي بسيار ساده است ! فقط با فشار دادن يك دكمه در هر زماني آخرين اطلاعات سهام بازار بورس انتخابي در كامپيوتر شما بارگذاري ( download ) شده و براحتي قابل مشاهده است .
با توجه به قابليت هاي بالا و پيشرفت هاي چشمگيري كه اين نرم افزار ( نسبت به نسخه (‌version ) هاي ابتدايي داشته ) قيمت نسبتا بالايي نيز دارد .
همانطوري هم كه دوست عزيزم آقا رضا نوشت در پست قبل در سه نسخه اراپه ميشود .
شخصي personal
حرفه اي professional
پيشرفته advanced
كه قابليت ها و قيمتهاي متفاوتي نيز دارند . ( در سايت WWW.Beiley.COM قابلیت ها و نمودار ها موجود است )

با توجه به اینکه بازار بورس تهران اطلاعاتش به این نرم افزار وارد نمیشود و همچین سرویسی برای بورس تهران ارائه نمیشود ( به قول دیگر هنوز بازار بورس جهانی نشده و اطلاع رسانی در آن به این حد و اندازه ها نرسیده است ) نمیتوان ازین نرم افزار بصورت مستقیم مانند دیگر بازارهای بورس بين المللي ( مثل nasdaq ) استفاده كرد . در ضمن فكر نميكنم واحد پول ريال در اين نرم افزار باشد و بنابراين حتي در صورت استفاده از اين نرم افزار فقط بعنوان نرم افزار حسابداري احتمالا دچار مشكلات تبديل واحد پول و .. خواهيم بود .

درباره نرم افزارهاي ديگر من تابحال فقط نرم افزار ره آورد ( مربوط به شركت دنا سهم ) را ديده ام و با آن نيز كار ميكنم . اما بدلايلي تصميم به عوض كردن نرم افزار مورد استفاده خود گرفته ام .

اميدوارم اين مطالب مفيد باشد .
در پست بعدي مطالبي در باره
اين نرم افزار و
تصميم خود و
لينكي براي دانلود يك نسخه قديمي نرم افزار fund manager بهمراه *** !‌
خواهم نوشت .

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
yaser_rashidi آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از yaser_rashidi: