نمايش پست تنها
قديمي November 2nd, 2010, 19:04   #35
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
-1

با سلام
از این که دوستان این ینده حقیر را مورد لطف قرار می دهند سپاس گذارم .
چه از قبل و جه در حال حاظر دوستان سوالات مشابهی مطرح می کنند پس بهتر دبدم جواب را در این تاپیک بدهم
اخرین مورد سوالات

سلام وروزخوش

چند سوال دیگه هم داشتم که اگر اجازه بفرمایید مطرح نمایم
من حدود 3سال هست که در بازار فارکس ارز معامله میکنم با مطالبی که شما فرمودین به بازار طلا علاقه مند شدم دوست دارم به صورت فیزیکی طلا معامله کنم به نظر شما چطوری میتونم از این بازار سود کسب نمایم
آیا می تونم از تفاوت قیمت طلا در ایران وکشورهای دیگر سود کنم
شما فرمودین که صادرات طلا غیر قانونی هست من باید برای صادرات چیکار کنم
آیا کشوری وجود دارد که قیمت طلا در آنجا ارزانتر از ایران باشد
اصلا با سرمایه حدود ده میلیون می تونم کار کنم
وسوال آخر
بهترین پیشنهاد شما برای بنده چه میباشد

پاسخ
الف-
در جواب این دوستان باید عرض کنم
با حذف تعرفه قیمت طلا پاببن تر و در خالخوشبینانه مساوی قیمت جهانی است لذا ورود طلا به کشور سود اور نیست
ب-
قیمت طلا در کشورهای همسایه ما بالاتر و ورادات طلا بصورت ساخته شده به میزان محدود انجام می شه که بیشتر ان به صورت غیر قانونی انجام می شود(تعرفه بالا.)که هر کار ساخته شدهای را نمی توان وارد کرد نیاز به تجربه وشناخت بازار دارد برای افراد اشنا که دارای مشتری عمده هستند (مغازه دار )سود دارد که حدود دو میلیون برای یک کیلو است.

صادرات طلا ساخته شده برای شرکت های دارای مجوز قانونی

این افراد چتر باز و سرمایه گذار(دفاتر تهران دبی) را خدا خیر دهد.یکی از دلایل نقد پذیری سریع طلا این افراد هستند
در زمان رکود بازار تهران که به اصطلاح(پولی کردن)پایین می اید بازارتهران با مکانیزم پایین اوردن نسبت به قیمت جهانی برای این دسته افراد جذابیت ایجاد می کند تا با خرید خود نفدینگی بازار را تامین کنند
خروج طلا از کشور تا میزان150 گرم قانونی ولی به صرفه نیست

ج-
خرید و فروش طلا به طو ر فیزیکی که مقرون به صرفه باشد نیاز به سرمایه بالایی دارد.هر کیلو حدود 34.5 میلیون

دوستان که علاقمند به خرید فروش هستند و سرمایهانه پایین است می توانند اونس را تحلیل کرده و در کفها خری فیزیکید کنند با توجه به استفاده نکردن از لوریج حتما سود خواهند کرد.برسی ده ساله نمودار طلا و افزایش قیمت ارز سود 20 درصدی را تضمین می کند (شما در هر موقع سال بخرید تا سال اینده یا قبل از ان با قیمتی مواجه می شوید که 20
درصد بالاتر است)دوستان که اشنایی با نمودار دارند که همه سمت استادی نسبت به بنده حتما به راحتی سود خواهند کرد

د-
دوستانی که دارای قدرت تحلیل بالا هستند می توانند بخش کوچکی از سرمایه خود را وارد بازار فیوچر سکه کنند.در بازار سکه لوریج وجود دارد و همین امر موجب ریسک بالاتر نسبت به بازار فیزیکی خواهد شد