نمايش پست تنها
قديمي August 23rd, 2010, 19:52   #14
masoud123
Senior Member

تاريخ عضويت: Feb 2009
محل سكونت: ایران - تهران
تشکر از ايشان: 1,301 بار در 262 پست
masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله maghz نمايش نوشته ها
سلام دوستان عزیز
اول از آقا مسعود و رسول عزیز ممنونم بابت اینکه من رو قابل دونستید و جوابمو دادید
دوم اینکه آقا مسعود به نظر شما سرمایه گذاری در بخش مسکن میتونه به گونه ای باشه که
بعد از هدفمندی یارانه ها رشد کنه و به سود
برسه نمیدونم منظورم رو متوجه شدید یا نه
یعنی من میخوام راهی رو برای سرمایه گذاری پیدا کنم که بعد از
اجرای هدفمندی یارانه ها حالا اگه 100 درصد هم به سود نرسید 90 درصد به سود برسه
اگه راهی مد نظرتون هست راهنمایی بفرمائید
قبلا از نظر کارشناسانه شما دوستان سرمایه ای تقدیر و تشکر میکنم موفق و پیروز باشید.
سلام

خواهش می کنم دوست عزیز

دوست من شما باید چند نکته را مد نظر داشته باشید، در واقع باید به گونه ای سرمایه گذاری کنید که 4 تا فاکتور اساسی رو در نظر بگیره، 1- ریسک شما کم بشه، 2- خواب سرمایه نداشته باشید، 3- امنیت در سرمایه گذاری داشته باشید و 4- سود کنید، ممکنه شما در بخشی به سود خوبی برسید ولی مثلا امنیت سرمایه گذاری نداشته باشید.

متاسفانه در ایران و با این قوانین موجود و وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور غیر از 3 موردی که برای سرمایه گذاری گفتم(مسکن-ارز-طلا) مورد دیگری رو نمی بینم که 4 فاکتور اساسی رو داشته باشه و حتی توجیح اقتصادی داشته باشد.

اگر به سهام نگاه کنی متاسفانه در ایران جز باند بازی و رانت خواری چیز دیگری نیست و براحتی سرمایه شما را از چنگتون در میارن (متاسفانه 2 سال صابونش به تنم خورده)، همین شاخص قیمت بورس رو نگاه کنید، خود گویای همه چیز هست که در عرض 4-5 ماه بردنش به آسمون.

در مورد اواق مشارکت که آقای رسول گفتند متاسفانه با سودهای نجومی که می دهند 15 تا 17 درصد و تورمی که ما الان داریم (بالای 20% در بازار = 9% گفته بانک مرکزی) و همچنین طرح هدرمند کردن یارانه که باعث افزایش تورم حداق 30% می شود، قدرت پول شما هر سال کاسته می شود،

دوست من شاید شما در بخش مسکن به سود 90% یا 100% که می گید نرسی، ولی چند نکته می گم خود شما قضاوت کن. قرار یارانه ها هدرمند بشه، پس نیاز هست که قیمت بسیاری از کالا اصلاح بشه, از نون گرفته تا مواد سوختی و سایر موارد حتی هزینه کفن و دفن، قیمت که اصلاح بشه نیاز هست که قیمت ارز اصلاح بشه، اصلاح قیمت ارز باعث بالا رفتن قیمت طلا و قیمت تمام شده کالاهای وارداتی و حتی تولیدی میشه (متاسفانه از مواد خام و اولیه گرفته و حتی تازگیها مواد خوراکی و میوه و حتییییییییییی تسبیح وارداتی می باشد). در اینصورت به نظر شما قیمت مسکن ثابت میمونه؟؟؟

مورد دیگه اینکه اوج زادوولد در ایران بر میگرده به متولدین سالهای 58 تا 65 و 66 که این قشر از الان وارد بازار کار شده و می شوند و در شرف ازدواج و تشکیل خانواده می باشد که این قشر نیاز به مسکن دارند. معمولا سن ازدواج بین 25 تا 32 در نظر گرفته میشه که با یک حساب سر انگشتی تا سال 1395 اوج تقاضا برای مسکن می باشد(گروه های سنی 25 در پی خانه برای ازدواج و گروهای 30 به بالای در پی صاحب خانه شدن).

از طرف دیگر در حال حاضر نوعی رکود در بخش مسکن وجود دارد که احتمالا تا حدود 1 سال یا 1 سال و نیم دیگر این رکود ادامه دارد، از آنطرف حتی می توان با رهن و اجاره دادن آن به نوعی هم از خواب سرمایه کم کرد هم درآمدی داشت.

پس ما در بخش مسکن امنیت سرمایه داریم، خواب سرمایه نداریم، ریسک سرمایه گذاری بسیار کم می باشد و سود که به وقت مناسب حاصل می شود.

موفق باشید.
masoud123 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از masoud123: