نمايش پست تنها
قديمي May 20th, 2009, 00:36   #1359
Kourosh007
Senior Member

Kourosh007's Avatar

تاريخ عضويت: May 2008
محل سكونت: اصفهان
تشکر از ايشان: 1,512 بار در 354 پست
Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)Kourosh007 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Kourosh007
0

آقا رضا من فکر میکنم در همون قدمهای اول یعنی تعیین قوانینی جدید برای تالارهای غیر تخصصی ما با مشکل بزرگی روبرو هستیم.
ببینید قوانین و بخشنامه ها در مورد خطوط قرمز سایتها مشخص هستند که آقا وحید نیز آنها را در سایت قرار دادند و همه دوستان فکر میکنم مطالعه کرده باشند.اگر بخواهیم بر طبق این قوانین رفتار کنیم مدیر این بخش هر کس که باشد چاره ای نخواهد داشت جز اینکه تا حدود زیادی مانند آقا وحید عمل کند و در نتیجه همانطوری که قبلا نیز اشاره کردم این تاپیکها به بلندگوی جناح اقلیت تبدیل خواهند شد که مطمئنا در این حالت برای اکثریت بچه ها وجود این تاپیکها با چنان وضعی زجر آورتر از نبودن آنهاست!شاید دوستان خرده بگیرند که با وجود همین قانونها سایتهای زیادی هستند که خارج از این خطوط به فعالیت سیاسی مشغولند.ولی مساله ای که هست اینه که در کشور ما متاسفانه قانون رو فقط برای خالی نبودن عریضه مینویسند و به قول جورج اورول "همه در برابر قانون برابرند ولی بعضی برابرترند!!" میخوام بگم که در کشوری مثل کشور ما روش اجرای قانون برای افراد مختلف و در شرایط زمانی و سیاسی متفاوت تغییر میکنه.خیلی از اون سایتها به کانونها و لابیهای قدرت وابسته هستند و خیلی دیگه هم براشون فی.لتر مهم نیست و با عوض کردن اسم دوباره به فعالیتهاشون ادامه میدند.بعضی هم که مسوولینشون در خارج از کشور هستند و دست کسی بهشون نمیرسه! ببینید در مورد سرمایه چند نکته هست: یکی اینکه سرمایه سایت کوچک و مهجوری نیست و بازدید کننده بالایی داره که روز به روز هم به این تعداد داره اضافه میشه و بالطبع به همین نسبت هم روز به روز به حساسیت نسبت به اون اضافه خواهد شد.دوم اینکه موضوع این سایت یعنی فارکس حوزه ایه که هنوز تکلیفش مشخص نیست و هر روز این احتمال وجود داره که به اقتضای یک صحبت غیر کارشناسانه یا مغرضانه (که نمونه هاش رو هم در همین سایت دیدیم) همه چیز زیر و رو بشه و ادامه کار ما و سرمایه به مشکل بر بخوره. سوم اینکه اخیرا افراد معدودی در سایت پیدا شدند که زیاد از آزادی بیان نسبی که اینجا بین بچه ها وجود داشت خوششون نیومده و بصورت غیر مستقیم سایت رو تهدید به فیل.تر کردند.در ضمن سخت گیریها در حوزه اینترنت روز به روز داره افزایش پیدا میکنه.شما شرایط 5 سال پیش را با پارسال مقایسه کنید و پارسال را نیز با امسال.میبینید که این فشارها گذشته از شرایط ویژه ای مثل انتخابات در کل نیز روز به روز در حال افزایش بوده.پس این دلیل نمیشود که چون تاکنون برای سرمایه مشکلی بوجود نیامده از این به بعد نیز نخواهد آمد!
اگر هم این قوانین به طریق دموکراتیک بین اعضاء سایت وضع بشه نتیجه کم و بیش مشخصه و به احتمال زیاد به روند این تاپیکها قبل از مدیریت آقا وحید برمیگردیم.یعنی فضایی بازتر و درگیری و نارضایتی بسیار کمتر.ولی نکته اینجاست که با توجه به چند موردی که عرض شد و شرایط خاص سرمایه اگر برای سایت و آقا رضا به عنوان مسوول مستقیم این سایت مشکلی به وجود بیاد ( که احتمالش از این به بعد زیاد خواهد بود ) اون موقع آیا کسی هست که اینقدر قدرت داشته باشه تا از ایشون و سرمایه محافظت کنه؟ یا اصلا کسی هست که در جهت دفاع از آزادی بیان حاضر باشه به جای آقا رضا این خطرات رو به جون بخره و مسوولیت اون تالار رو به صورت رسمی و محضری به عهده بگیره؟
امیدوارم که من بدبینانه به قضیه نگاه کرده باشم و شرایط به اون بدی که من تصور میکنم نباشه .
به نظرم اول باید جواب این سوالات و ابهامات رو بدیم تا بعدا بتونیم به بخشهای دیگه بپردازیم.
Kourosh007 آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از Kourosh007: