نمايش پست تنها
قديمي December 23rd, 2008, 15:47   #94
parsian_csp
Member

تاريخ عضويت: Feb 2007
تشکر از ايشان: 326 بار در 90 پست
parsian_csp (سطح 1)parsian_csp (سطح 1)parsian_csp (سطح 1)
نظر شخصی

0

با اجازه اساتید سایت .
بنده به شخصه اگر سرمایه ای 50 هزار دالاری یا N دلاری داشته باشم و به فکر سرمایه گذاری باشم مطمئنا به این فکر نمی کنم که بسپرم یکی تو بازار فارکس برام کار کنه ! اگر خودم فارکس کار باشم که کار می کنم وگرنه راه های خیلی زیادی هست واسه سرمایه گذاری که ریسکش هم از فارکس کمتر باشه و هم از این که بخوایم پول بی زبون رو تو این بازار بسپریم دسته کسه دیگه ....

ولی با تمام این اوصاف اگر قرار باشه نظرم رو بیان کنم به این صورت می شه :
اول از همه میزان ریسک تریدرها رو در هر معامله در نظر می گیرم که مثلا اگر استاپ بخورن چند درصد سرمایه از دست می ره ؟ پس باید یه درصد ریسک ثابت برای همه در نظر گرفت تا با ایجاد این پیش شرط بشه در مورد سودهایی که به دست آوردن تفکر و تعقل بیشتری کرد .
2 : میزان پپ ها رو در نظر می گیرم . چون با در نظر گرفتن یه میزان ثابت ریسک برای همه هر کسی که پپ بیشتری داشته باشه متعاقبا سود دلاری بیشتری هم می تونه داشته باشه .
3 : در نهایت هم نگاهی به دراوداون در استیتمنت ها می ندازم که باز هم وقتی میزان ریسک برای همه یکسان باشه فکر نمی کنم این درصد هم آنچنان تفاوت فاحشی با هم داشته باشه .

«« مهم »» البته بنده با این نظرم منکر دریافت سود بالا از بازار و در یک کلام خواهان عدم توجه به بالانس نیستم . چون کسی که بالانسش خوب رشد می کنه یعنی جسارت خوبی در بازار داره و یکی از لازمه های پیشرفت در هر کاری داشتن جسارته ولی جسور بودن بدون تعقل و اصول همون طور که می تونه به یکباره باعث پیشرفت های چشمگیری بشه می تونه به یکباره بستر نابودی طرف رو هم فراهم کنه .

بحث در این راستا می تونه شیرین و آموزنده باشه ولی این جا جاش نیست و دیگر این که همچنین مباحثی مطمئنا به طول خواهد انجامید . بنده آمادگی خودم رو در جهت تبادل نظر بادوستان و اساتید دیگه در این زمینه جهت کسب تجربیات بیشتر برای خودم اعلام می کنم .

موفق و پیروز باشید .