نمايش پست تنها
قديمي April 14th, 2011, 13:17   #129
HOTDOG
Member

HOTDOG's Avatar

تاريخ عضويت: Mar 2009
محل سكونت: بیرجند
تشکر از ايشان: 143 بار در 32 پست
HOTDOG (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mohammad_f1420 نمايش نوشته ها
سلام
تکنیکال رو ما تریدرها یا افراد بازار بوجود میارند حالا اگه حجم معاملات یا تعداد تریدرها کم باشه اعتبار هم کم میشه.
فکر میکنید چرا بازار به سطوح فیبو واکنش نشون میده؟
چرا به خطوط روند واکنش نشون میده؟ و چرا ...؟
فکر میکنم هر چه تعداد افراد استفاده کننده از یک روش بیشتر باشه موفق تر هست یا اگر روشی داشته باشیم که روشهای بیشتری رو پوشش بده موفق تر هست.
البته این نظر من هست اگر اشتباه میکنم دوستان با تجربه راهنمائی کنند
باید ببینید چه تعدادی از افراد فعال در بورس تهران از تکنیکال استفاده میکنند.(احتمالا در بورس تهران به جای استفاده از تکنیکال و یادگیری و بکار بردن این روشها و ... تریدر یا سرمایه گذار به فکر یک رابطه باشه موفق تر هست)
به نظر میرسه حرفهای امیر آقا کاملا درست و منطقی هست
درود دوست عزیز
به نظر من تکنیکال بیشتر روی سهم هایی جواب میده که تعداد سهام دردست مردم یعنی معامله گران خورده پا بیشتر باشه . بد نیست هنگامهانتخاب سهم یه نگاهی هم به تعداد خرید و فروش سهم داشته باشیم من به شخصه فکر میکنم هر چه تعداد معامله شدن یک سهم در طول روز بیشتر باشه تکنیکال بهتر جواب بده .
اما در مورد اون بخشاز جمله شما که میگید هر چه تعداد افراد استفاده کننده از یک روش بیشتر باشه بهتر جواب میده باید عرض کنم بر خلاف بازار تبادلات ارزی که ارز دوکشور رو با هم مبادله میکردیم و در حجم معاملات محدودیتی وجود نداشت ، تعداد سهام هر شرکت محدوده و وقتی سهامی برای عرضه وجود نداشته باشه از کجا مشه خرید ووارد معامله شد؟
فرض کنید قیمت یک سهم تا 50 درصد فیبوناتچی ریخته و شواهد تکنیکال صعود قریب الوقوع اون رو پیش بینی میکنن حالا اگه تمام تریدرهای بازار بخوان با فیبوناتچی وارد بشن مسلما کسی حاضر به فروش سهم خودش نمیشه .و میبینیم که صف خرید تشکیل شده در حالیکه حتی یکنفر هم حاضر به فروش نیست.
HOTDOG آفلاين است پاسخ با نقل قول
4 تشکر کننده از HOTDOG: