نمايش پست تنها
قديمي April 14th, 2011, 00:35   #126
AR.dadkhah
Member

AR.dadkhah's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2010
تشکر از ايشان: 418 بار در 107 پست
AR.dadkhah (سطح 1)AR.dadkhah (سطح 1)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Erfan-FX نمايش نوشته ها
سلام دوست عزیز

میشه لطف کنید بفرمایید که نقش این چنگال اینجا چیه و چه نتیجه ای ازش میگیرید ، لطفا رفتار قیمت را در خصوص این چنگال تحلیل نمایید .
در ضمن یک درخواست دیگر هم داشتم در خصوص نحوه شناسایی اتمام موج 3 بیشتر توضیح دهید ( البته منظورم مفاهیم تئوریک نیست ، منظورم در تصویر خودتان است ) ، لطفا زیر موجهای با درجه پایینتر موج 3 را نیز برایم مشخص کنید ( میخواهم بدانم که زیر موجهای موج 3 را در حالی که با توالی گپ ها روبه رو بوده ایم چگونه میشماریم )

با تشکر
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Erfan-FX نمايش نوشته ها
در این تصویر من بر خلاف شما اصلا موج 2 را پیچیده نمی بینم ، شما چطور میفرمایید موج 2 پیچیده است ؟

از کجا میدانید خط روند بالایی شکسته شده است شاید Traders Remorse ( پشیمانی معامله گران ) باشد و قیمت به زیر خط روند برگردد . لطفا به تاپیک نشانه های شکست مراجعه نمایید تا با مفهوم شکست کامل آشنا شوید
با سلام

دوست عزیز من متوجه این هستم که تحلیل تکنیکال در بورس ایران خیلی کارایی ندارد اما معتقدم تحلیل تکنیکال تمامی مواردی را حتی دخالتهای نابجا و دستوری را میتواند پوشش دهد بنابراین نمیتوان کلا تحلیل تکنیکال را منتفی دانست .

دلیل دارم برای عرایضم . دلیلم را با همان خبر NFP که شما فرمودید میاورم . اینجانب تجربه چندین ساله در فارکس دارم و قبل از ان هم در بورس ایران فعال بودم و در این چند ساله دیدم و تجربه کردم و با تجربه های علم تکنیکال هم حتی در این سایت به ان معترف بودن که حتی خبر NFP را هم میتوان با یک تحلیل درست پیش بینی کرد و یا حداقل حدود حرکتی ان را تعیین کرد که مثلا بعد از جهش تا فلان مقاوت یا حمایت حرکت میکند .

شاید اغراق امیز به نظر بیاد اما با علم تکنیکال و الیوت هم میتوان همین اتفاقات اخیر که درباره پارکس به وجود امده رو تحلیل کرد بورس ایران که جای خود دارد

بنابراین تازمانی که نوسانی وجود دارد خواه این نوسان دستوری باشد باندی بازی باشد صوری باشد مصنوعی باشد و یا به هر شکل دیگری که باشد این نوسان را میتوان با علم تکنیکال تحلیل کرد

به عکس زیر دقت کنید این خط خطی رو که دادم به پسر کوچکم بدون هیچ راهنمایی و هدفی بر روی صفحه انجام داد رو چطور تحلیل کردم !!

شما هم این ازمایش رو انجام بدید

و اما در پایان اگر دقت فرموده باشید من هیچ قیمت مشخصی را برای خرید پیشنهاد ندادم . پس من فقط نمودار رو تحلیل کردم چون میدانم در بورس ایران مشکلات صف خرید و صف فروش میتواند کلا شما رو از نتیجه یک تحلیل صحیح بی نصیب بگذارد .

حالا جواب سولاتی که راجع به چنگال ترسیمی پرسیدید در عکس اول .
خوب قیمت با نیرویی که در داخل چنگال ذخیره کرده بود توانسته از خط بالایی چنگال عبور کند که این روند باعث تشکیل موج سوم الیوت شده . از طرفی قیمت به خط سرعت چنگال برخورد کرده که بدین سبب ما احتمال پایان موج 3 رو دادیم و طبق تعریف چنگال این خط هم مقاومت مهمی برای قیمت هست . پس احتیاج به یک تجدید قوا برای شکست احتمالی این خط داریم که در این زمان موج فرسایشی چهارم شکل خواهد گرفت . ضمن اینکه ضلع بالایی چنگال میتواند پایان موج چهارم و یا محل پول بک قیمت باشد .

در مورد ریز موجهای موج 3 همانطور که میدانید میتوان تا کوچکترن تایم ها هم اینها را شماره گزاری کرد اما به دلیل اینکه در بورس ما حرکات میان روزی ثبت نشده این کار دشوار هست و ما مجبوریم خیلی به قول خود شما وارد بحث مدرسه ای و تئوریک الیوت نشویم و الیوت را به صورت چشمی بر روی نمودارها اعمال کنیم هرچند که در همین موج هم اگر دقت کنید میتوانید 5 ریز موج که در موج 3 هست را شناسایی کنید . و اما چون شما اصرار داشتید این کار رو کردم :

در تصویر بعدی هم که شما فرمودید به وضوح در هم پیچیدگی و رنج بودن قیمت مشهود هست و در رابطه با شکست خط روند اگر نشکسته اون هم با این فاصله ای که از خط گرفته پس چه اتفاقی افتاده که بنده متوجه ان نیستم . لطفا اگر شما مطلبی جدیدی را در رابطه با شکست میدانید بفرمایید تا بنده هم استفاده کنم .

با تشکر از توجه و پیگیری شما
عكس ضميمه
نوع فايل: png 29.png‏ (82.6 کیلوبایت, 6 نمایش)
نوع فايل: jpg 31.jpg‏ (63.1 کیلوبایت, 7 نمایش)

[SIGPIC][/SIGPIC]

آخرین ويرايش توسط AR.dadkhah در April 14th, 2011 و ساعت 00:48
AR.dadkhah آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از AR.dadkhah: