نمايش پست تنها
قديمي July 19th, 2010, 09:27   #2066
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

در جلسه پیش مجمع امروز رخ داد
پرده برداری مدیرعامل از گذشته ، حال و آینده صدرا
صبح امروز جلسه پیش مجمع سهامداران حقوقی بالای یک درصد شرکت پر حاشیه و پر حرف و حدیث صدرا در محل این شرکت برگزار شد و حرف هایی بین سهامداران و مدیر عامل این شرکت رد و بدل شد که بنظر می رسد خواندن آن نه تنها خالی از لطف نیست بلکه پاسخ به برخی علامت سئوالهای سهامداران نیز می باشد . شایان ذکر است که اخبار فوق توسط چند تن از نمایندگان حاضر در جلسه به اطلاع تحریریه بورس رسیده است و شواهد آن موجود است .
صبح امروز جلسه پیش مجمع سهامداران حقوقی بالای یک درصد شرکت پر حاشیه و پر حرف و حدیث صدرا در محل این شرکت برگزار شد و حرف هایی بین سهامداران و مدیر عامل این شرکت رد و بدل شد که بنظر می رسد خواندن آن نه تنها خالی از لطف نیست بلکه پاسخ به برخی علامت سئوالهای سهامداران نیز می باشد .

شایان ذکر است که اخبار فوق توسط چند تن از نمایندگان حاضر در جلسه به اطلاع تحریریه بورس رسیده است و شواهد آن موجود است .

تاثیر اجرای فازهای پارس جنوبی بر سهام صدرا

براساس گزارش بورس ، حبیب جدیدی مدیرعامل شرکت صدرا سرانجام در این جلسه لب به سخن گشود و تأثیر فازهای پارس جنوبی در اختیار این شرکت را بر سود صدرا اعلام کرد .

به گفته جدیدی سهم شرکت صدرا از اجرای عملیات دریایی فازهای 13 ، 22 ، 23 و 24 جمعاً مبلغ 2 میلیارد دلار می شود و این در حالی است که جدیدی هیچگاه در این جلسه سخنی از امکان حضور در عملیات خشکی به میان نیاورده و به گفته حاضران جلسه صحبتهای جدیدی همانند مصاحبه های گذشته وی همچنان دو پهلو بوده است از همین رو مشخص نیست که صدرا در عملیات اجرایی پروژه های پارس جنوبی تنها در بخش دریایی فعال خواهد بود و یا در خشکی هم حضور خواهد داشت .

حاشیه سود قرارداهای پارس جنوبی

اما در ادامه جلسه جدیدی حاشیه سود شرکت از اجرای پروژه های پارس جنوبی را حداقل 12 درصد اعلام می کند که یکی از سهامداران حقوقی با اعتراض به این گفته رقم را 20 عنوان می کند !

اما جدیدی با تکیه بر سیاست گذشته خود این رقم را تکذیب نکرده و بیان می کند که من همیشه حداقل ها را می گویم .

وی خاطرنشان کرده است : "صدرا در گذشته قراردادی را به مبلغ 180 میلیارد تومان منعقد کرده است که امروز این رقم به 460 میلیارد تومان افزایش یافته و قراردادهای مذکور نیز همانگونه بوده و امکان افزایش مبلغ آن در آینده وجود دارد .

تشنج در جلسه پیش مجمع

بنابراین گزارش گفته ها حاکی از آنست که این جلسه از جایی برای سهامداران حقوقی حاضر درجلسه تعجب آور و متشنج شده که جدیدی علت مصاحبه های اخیر خود را به همراه یک استدلال عنوان کرده است .

مدیرعامل صدرا در پاسخ به یکی از حاضرین در جلسه که علت مصاحبه های ضد و نقیض جدیدی را جویا شده بوده ، عنوان کرده : سهامدار عمده صدرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می باشد و از آنجائیکه سپاه علاقه ای به دخالت در بازار سهام و قیمت سهام شرکتها ندارد ، من با مصاحبه های خود اقدام به کنترل قیمت سهام شرکت می نمودم مثلاً زمانی که قیمت سهام 150 تومان بود اقدام به انجام مصاحبه های مثبت در خصوص وضعیت آتی شرکت کردم و در قیمت 400 تومان نیز به علت اینکه احساس می کردم سهام صدرا بیش از این قیمت ارزش ندارد مصاحبه های منفی خود را آغاز کردم .

در همین زمان یکی از حاضرین در جلسه با سخنی طعنه آمیز به جدیدی می گوید : "واقعاً شما برای ارزش گذاری قیمت سهامتان معیار دارید ، به نظر من هر وقت ما توانستیم یک جکت بسازیم شما هم ارزش گذاری سهام کنید "

اما جدیدی در پاسخ این مورد بیان کرده است که ما از رشد قیمت سهام و ریزش پس از آن می ترسیدیم و به همین علت اقدام به چنین کار نمودیم .

سازمان بورس و پیگیری مصاحبه های مدیران

البته این نکته بسیار قابل توجه سازمان بورس می باشد چرا که این اقدام مدیرعامل عین دستکاری قیمت بوده و مصاحبه های جهت دار مدیرعامل نه تنها نوسانات قیمت سهام را به همراه داشته بلکه موجبات ضرر و زیان صدها سهامدار خرد بورس را فراهم آورده است .

در جائیکه سازمان بورس و مسئولین امر و دولت نهم و دهم به هر نحوی و با هر ابزاری سعی درجلب اعتماد و اطمینان بورس دارد ، عملکرد چنین مدیرانی خود سبب فرار سرمایه گذاران و خروج اعتماد از بورس می شود .

حساسیت صدرا به تحلیل های بازار

بر اساس این گزارش در ادامه مدیرعامل صدرا علت تکذیبیه های مکرر خود را حساسیت بیش از حد به تحلیل ها و اخبار مربوط به صدرا عنوان کرده و گفته است ما به هر تحلیلی حساسیم و مسئولیم که اگر تحلیل واقعی نباشد تکذیبیه بدهیم .

البته این سخن جدیدی با جواب جالب یکی از حاضرین مواجه شد . که خطاب به وی اظهار داشته : " از این پس برای فهمیدن سود صدرا هر روز یک خبر به سایت ها می فرستیم تا جائیکه شما تکذیب نکنید و سود شما مشخص شود چون خودتان که اطلاعاتی ارایه نمی کنید .

اما در پایان جدیدی در پاسخ یه اعتراض یکی از حاضران در جلسه پاسخی داده است که مطرح شدنش می تواند در روز مجمع همه سهامداران را شوکه کند .

چرا که جدیدی در پاسخ به گلایه یکی از سهامداران حقوقی حاضر در جلسه مبنی بر اینکه در هیچ شرکتی دیده نشده است که مدیرعاملی اینقدر از شرکت خود بد گویی کرده و از آن متنفر باشد و سعی در سیاه جلوه دادن دورنمای شرکت خود باشد گفته است : " بزودی من می روم و همه از دستم راحت می شوید. "

بنا بر گزارش بورس به گفته یک منبع آگاه در جلسه پیش مجمع صدرا ، تکرار حرفهای همیشگی مدیر عامل این شرکت نا امیدی از آینده صدرا و کمک های دولتی خشم حاضران را در پی داشته و سبب به تشنج کشیده شدن مجمع شده بوده که این موضوع علیرغم نارضایتی حاضران در جلسه تحت کنترل قرار گرفته است .