نمايش پست تنها
قديمي February 7th, 2011, 20:10   #193
goodgirles
Senior Member

goodgirles's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2009
محل سكونت: ..
تشکر از ايشان: 604 بار در 159 پست
goodgirles (سطح 1)goodgirles (سطح 1)goodgirles (سطح 1)goodgirles (سطح 1)goodgirles (سطح 1)
2

ما بالاخرهdell Inspiron 5010 رو خریدیم با کانفینگ زیر :

CORE I5 -2.66 to 2.9 -chache 3 mb/ 4 GB/ 500 GB/ 15.6 LED/ ATI 5470 (1024MB)/ BT/ WIFI/ LAN/ CAMERA - HDMI/

با کیف و مودم دیال آپ و هدست و موس و پد و کول پد و پک لرد و مبدل سه راه به دوراه برای شارژر ( رضا کجایی ) و دو عدد برچسب فارسی کیبرد حدود 910 تومن در اومد که 40 تومن هم تخفیف گرفتیم 870 شد .

از پاساژ رضا چهار راه ولی عصر خریدم . البته پاسازهای دیگه ی اون راسته هم رفتم که همه تقریبا همین قیمت میدادند . فعلا که از خود لپ تاپ راضی هستیم . خیلی نرم و بدون مشکل کار میکند . داغ هم نمیکند و هنگام انجام عملیاتی مثل نصب برنامه های سنگین حدودا 2 ساعت باطری اش دوارم می اورد که اگر کار سنگین انجام ندهیم فکر کنیم تا دو ساعت و 40 دقیقه هم دوارم بیاورد . اما چیزی که توجهم رو جلب میکرد این بود که خود فروشنده ها هم سونی رو به مشتری هاشون پیشنهاد نمیدادند . یا dell رو پیشنهاد میدادند یا hp . و اتفاقا خود فروشنده هم به بقیه ی مشتری هاش که برای مشاوره اومده بودند میگفت اگر سونی بخرید فقط پول برند رو دادید . همین مدل dell رو اگه بخواهید مشابه سونی اش رو با همین سخت افزار بخرید حداقل 400 تومن گرونتره مثلا سونی مدلVAIO EB3MFX/B با کانفینگ :

CORE I5 460 2.53 up 2.8 / 4 GB/ 320 GB/ 15.5 XBRITE/ ATI 5650 1024 MB/ BT/ WIFI/ LAN/ CAMERA - HDMI/

که تازه از 5010 dell هم تا حدودی پایینتره قیمتش 1250000 هست که حدود 430 تومن گرونتر از مشابه dell هست

و بازهم جالب این بود که هر مغازه ای میرفتیم جنسی که اماده ی فروش داشتند و چند تاش رو روی هم جلوی چشم مشتری گذاشته بودند همین 5010 و چند تا مدل از hp بود .

قابل توجه اون دوستی که گفته بودند بغیر از سونی بقیه ریفر هست ؛ ما این رو هم پرسیدیم و بالاتفاق گفتند جنس ریفر دیگه تو بازار پیدا نمیشه و لپ تاپی رو هم که برای ما اورد تمام مشخصات و ویژگیهای یک لپ تاپ سالم و بدون مشکل رو داشت . اعم از تطبیق شماره سریال و پلمپ جعبه و پلمپ دی وی دی رایتر و سالم بودن پیکسلهای صفحه نمایش و خورده نشدن پیچها و البته سیستم عامل هم dos بود که فروشنده ,windows7 رو نصب کرد .

بعضی مشتری ها می آمدند و میگفتند ما یک لپ تاپ عمری میخواهیم پولش هم برامون مهم نیست و فروشنده هم میگفت عمری بودن لپ تاپ زیاد بستگی به قیمتش نداره بلکه بستگی زیادی به نوع استفاده و نگهداری و مراقبت شما داره .

از همه ی دوستانی که در این تاپیک به بنده اطلاعات دادند و باهاشون مشورت کردم تشکر میکنم ؛ اندک تجربه ی خودم رو در اختیار شما قرار دادم ؛ به امید اینکه جنس مرغوب بخریم .