نمايش پست تنها
قديمي August 24th, 2010, 09:27   #16
masoud123
Senior Member

تاريخ عضويت: Feb 2009
محل سكونت: ایران - تهران
تشکر از ايشان: 1,301 بار در 262 پست
masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)masoud123 (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله maghz نمايش نوشته ها
سلام
آقا مسعود ممنونم از توضیح کاملی که در این پست دادی
بنده خودم هم به مطلبی که در مورد خرید و سرمایه گذاری در بخش مسکن
گفتید اعتقاد داشتم ولی با اوضاع و احوال کنونی مملکت راستشو بخوای بنده مقداری
میانه روی پیشه کرده ام چون این مسکن مهر از یک طرف و از طرفی افت و خواب بازار مسکن
باعث شد که من از اینده مسکن بترسم.
راستی آقا مسعود شما باز هم بیشتر از امسال بنده در بازار اقتصاد سررشته دارید
میخواستم ببینم این موسسات مالی و اعتباری مملکتمان چگونه است و میخواهم نظر شما را راجع به آنها بدانم مثلا تعاونی کارسازان حدود 20%سود میدهد آیا می ارزد سرمایه را در این موسسات معطل کرد و آیا امنیت در اینگونه موسسات وجود دارد لطفا اگر وقت شریفتان را نمیگیرم هم نظر و هم جزئیاتی را در این مورد و مورد قبل بفرمائید .
ممنون از جوابتون موفق و پیروز باشید .
سلام

خواهش می کنم دوست من، من هم به اندازه شما از همین اقتصاد سر رشته دارم و نه بیشتر و در همین سایت دوستانی هستند که استاد تحلیل اقتصاد هستند،

اگر مطالبی رو در بالا عنوان کردم سوالاتی بود که خودم مدتی در پی دونستن اونها بودم و از تعدادی از کسانی که هم در اقتصاد سررشته دارند و هم در بازار بودند سوال کردم، چیزی که به شما عنوان کردم چکیده مطالبی بود که آنها به من عنوان کردند.

در مورد مسکن مهر هم چیزی رو که از یک بنده خدایی که در این زمینه دستی در کار داشت به شما نقل قول می کنم: "مسکن مهر اگر در کلان شهرها اجرا می شد می تونست روند تقاضای مسکن رو جواب بده و باعث سروسامان گرفتن سازوکار مسکن می شد، ولی چون اجرای اون در کلان شهرها توجیه اقتصادی نداره، به شهرهای کوچک روی آورده شد که با توجه به جمعیت شهر نشین نمیتونه جوابگو باشه و قدرت رقابت رو در قیمت از مافیای مسکن در کلان شهرها بگیره"

راستش در مورد این موسسات مالی اطلاعی ندارم، بهتره در این زمینه دوستانی که اطلاعاتی دارند جواب بدهند.

موفق باشید.
masoud123 آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از masoud123: