نمايش پست تنها
قديمي July 8th, 2010, 17:01   #57
ARSHAM HEDAYAT
Junior Member

ARSHAM HEDAYAT's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2008
تشکر از ايشان: 18 بار در 6 پست
ARSHAM HEDAYAT (سطح 0)
1

خواستم پست قبل رو ویرایش مجدد بکنم اما سیستم اجازه نداد برای همین تو یک پست جدید این مطلب رو مینویسم خیلی از مساعل بین ما اشتباه جا افتاده شاید اشتباه ما در قبول همین مساعل پایه ای باشه اگر این مسعله درست بود ما با پیروی از اونها باید به مقصد درست میرسیدیم ما داریم عین نقشه حرکت میکنیم اما به مقصد نمیرسیم شاید این نقشه این شهر نیست ما داریم میگیم این کار قماره ایا واقعا قماره ؟من برام اهمیتی نداره مردم چی میگن اگر میگن قماره من ترجیه میدم بهترین قمار باز باشم تا بدترین اون نظر همه محترم هست

یه چیزی میخوام بگم بیایید صادقانه بشینیم در موردش فکر کنیم اکثرا میگن این کار قماره من فارکس رو کار ندارم چون تخصصی ندارم من CFD کار میکنم در مورد این صحبت میکنم میگم جناب شما چرا میگی قماره؟ میگه چون ریسک داره و اینده قیمت روشن نیست سوال من اینه ایا تجارت های دیگه ریسک ندارن؟ایا ورشکستگی در کارهای دیگه نیست؟ایا در کارهای دیگه شما زمان رخوت و سود دهی یک کسب و کارو تجربه نمیکنید؟ ایا قیمت یک کیلو طلا تا فردا مشخص هست؟ایا شما امنیت کاری دارید؟ایا شما هر جنسی که در مغازه میارید با سود میفروشید؟ایا شما دوریز ندارید؟ایا واز کردن یک مغازه ریسکش از یک پوزیشن معقول کمتره؟ایا کار شما هزینه مالیات حمل و نقل و زمان بر نیست ؟ایا با وجود همه این هزینه ها شما در فروش جنس خود ریسک نمیکنید؟
مساله اینه که ما فکر میکنیم این کار قماره چون سوخت داره ولی من نگاه میکنم میبینم در تمام تجارت ها این ریسک هست هیچ تجارتی تو فروش صد در صد سوده نیست تو حالت خوبش تا بیست در صد خوبه ما فقط چیزی رو که معامله میکنیم فرق داره ولی در کل تجارت تجارت هست با قوانین یکسان قانونشم از خیلی وقت پیش تر بوده اسمش ریسک تاجره یعنی اگر یک مغازه خشکبار واز میکنی هفته اول یک گونی انجیل بیار اگه فروش رفت هفته دوم دو گونی انجیل بیار اگر فروش رفت هفته بعد سه گونی بیار شاید بنظر شما مسخره بیاد و فکر کنید این چیز ساده ای هست و همه میدونن اما خیلی ها دیدم که این رو نمیدونستن و ورشکست شدن ما باید از قانون کشاورز استفاده بکنیم بذر بپاشیم اونهای رو که از خاک سر در میارن رو رشد بدیم اونهایی رو که زیر زمین موندن رو سهم خاک بدونیم در قبال محصولی که به ما میده اگر ما بگیم این قماره چون سوخت داره اگر من ده دونه بذر سیب بپاشم و فقط دو تا از اونها به بار بشینه پس تکلیف اون هشت دونه دیگه چی میشه این نشون میده شخصیت ما کلن ریسک پذیر نیست یعنی برای تجارت ساخته نشدیم چون تجارت یعنی ریسک پذیری و ثروت اون ور جرات هست جرات یعنی ریسک پذیری درانجام کار برای ریسک پذیری ما باید دارای شهامت عقلانی باشیم شهامت عقلانی هم یعنی دونستن قانون تجارت و انجام اون من حرفم اینه اگر کسی نتونه این کارو انجام بده در تجارت های دیگه هم به مشکل میخوره چون الفبا رو نمیدونه من فکر میکنم ما نباید از ریسک این کار فرار کنیم یا تاثیر محیط تاثیر روانی و المانهای دیگرو پیش بگیریم ما باید انقدر محکم ترید بکنیم که این مساعل جزعی تاثیری تو پیشرفت ما نداشته باشه