نمايش پست تنها
قديمي October 28th, 2008, 15:06   #213
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

با سلام

از ابتدای مسابقه تا الان، مقدار balance و equity بصور مدارم گزارش گیری شده و گزارشات مربوطه ذخیره شده است.

اما بدلیل حجم بالای محاسبات، پردازش دستی این اطلاعات بسیار وقت گیر است.

در حال بررسی امکان پردازش مکانیزه اطلاعات توسط برنامه نویسی هستم.

اما سعی می کنم گزارش Balance و Equity نفرات اول را هر روز اعلام کنم.

با توجه به سوالات مطرح شده، تصور می کنم برخی دوستان هنوز فرصت نکرده اند در مورد مفاهیم اولیه مدیریت سرمایه (مانند Equity، Balance، DD و . . .) به مطالعه بپردازند. اگر این مسابقه توجه این دوستان را بیش از پیش به این مفاهیم جلب کند، به بخشی از اهداف خود دست پیدا کرده است.

از همه دوستان دعوت می کنم بار دیگر متن زیر را مطالعه و سوالات احتمالی را مطرح کنند.

با تشکر

نقل قول:
- ملاک انتخاب نفرات برگزیده، به شرح ذیل مباشد:
  • نفرات برنده از میان افرادی انتخاب خواهند شد که:
الف- در طول برگزاری مسابقه حداقل 10 معامله انجام داده باشند. (اگر زمان باز شدن دو یا چند معامله کمتر از 30 دقیقه با یکدیگر اختلاف داشته باشد، این معاملات یک معامله محسوب خواهند شد)
ب‌- بالانس نهایی آنها حداقل 5% بالاتر از بالانس اولیه باشد.
  • در صورتی که بیش از 30 درصد سود ناخالص نهایی(مجموع سود معاملات سود ده) از یک معامله بدست آمده باشد، مقدار سود آن معامله در نظر گرفته نخواهد شد (از بالانس نهایی کسر خواهد شد).
  • برای انتخاب نفرت برنده، دو پارامتر equity و balance تمام حسابها در زمانهای مختلف در طول شبانه روز استخراج و مقادیر زیر محاسبه می شود:
Watermark: بیشترین مقدار Balance دیده شده (اگر با استفاده از hedge یا روشهای دیگر، مقدار Equity به مدت 24 ساعت روی عددی بالاتر از Watermark قبلی تثبیت شود، مقدار Equity بعنوان Watermark جدید محسوب خواهد شد.)
Drawdown(%): نزول Equity نسبت به Watermark (بر حسب درصد). در این شیوه محاسبه، زیان شناور نیز در محاسبه Deawdown مؤثر خواهد بود.
Max Drawdown(%): بیشترین مقدار Drawdown دیده شده (بر حسب درصد)
Net Profit(%): درصد سود خالص نسبت به موجودی اولیه 500$ (بر حسب درصد)
نفرات برگزیده افرادی خواهند بود که دارای بیشترین مقدار
Profit(%) / Max DrawDown(%)
باشند. لازم به ذکر است تنها ملاک محاسبه پارامترهای فوق، اعداد ثبت شده توسط برگزارکنندگان مسابقه می باشد.
Reza آفلاين است
5 تشکر کننده از Reza: