نمايش پست تنها
قديمي September 11th, 2010, 22:50   #117
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
...
چرا شروع این تاپیک با جمله ای از یک قهرمان پوکر بوده است ؟ ایشون 30 سال پیش اینطور بیان کرده است (که به نظر من کل موفقیت در فارکس یا بازارهای لوریج دار در گرو فهم دقیق همین یک جمله است ) :

مهمترین چیزی که باید بدانیم این است که مردم بیشتر از اینکه بر برنده شدن اصرار داشته باشند ، اصرار بر باخت دارند . این موضوع در مورد اکثر مردم صدق میکند . منظورم این است که وقتی آنها شبی در قمار مبلغی می بازند ، آنقدر ادامه می دهند تا هرچیزی که دارند ببازند ، اما اگر برنده شوند فقط در حدی بازی را ادامه میدهند که پولی برای یک شام خوب و یک نمایش برای آن شب برنده شوند و در همین حد قانع می شوند و از بازی دست می کشند. قماربازان بزرگ همیشه به این موضوع واقف هستند
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله mommed نمايش نوشته ها
سلام جناب کسری و دوستان

در تائید جمله بالا خاطره ای رو نقل کنم که خالی از لطف نیست.

شبی در کازینو با مردی اشنا شدم به نام الکسی در حدود 50 ساله سخن از کار و زندگی و خانواده و البته تبادل تجربیات در بازی که یکباره متوجه شدم غم و اندوهی چشمان الکسی را فرا گرفت و شروع کرد به اصطلاح خودمان درد و دل کردن .
الکسی تعریف میکرد که حدود 25 سال است که هفته ای یکی دو بار به کازینو امده و چند ساعتی زا در انجا به بازی پوکر میپردازد و از این طریق فارغ از مسائل کاری و خانواده استراحت مینماید و حتی در مجموع و با نگاه مخصوص خود به قمار کردن پولی را در کازینو نگذاشته است . با تعجب بعد از بیان این مطالب از طرف الکسی سئوال کردم پس این اندوهی که بنده در چشمان شما میبینم از کجاست چرا که خود میدانی که اکثریت قمار بازان بازنده اند ؟

در پاسخ سئوال من الکسی گفت
دلیل نگرانی من پسر من است پسر بنده نیز بازی در کازینو را دوست دارد و من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم ولی اختلاف من با پسرم در این است که
پسر من بعد از باختن پولهایش در کازینو به خانه برگشته و با برداشتن پول دوباره در همان شب راهی قمار خانه میگردد.
و همین مورد باعث فلاکت او خواهد گشت.

ارادتمند-محمد
ممنون محمد جان ، خاطره جالبی مطرح کردید . آن جمله که از آن قهرمان پوکر نقل قول کرده بودم شاید آنقدر عمیق باشد که بتوان برای هر پوزیشن آن را سر لوحه خود قرار داد .
شاید برای دوستانی که در تاپیک های SSI شرکت داشتند جالب باشد که به نوعی این جمله بیانگر خلاصه کل صفحات تاپیک SSI از آغاز تا اکنون باشد .

دوستان سنتیمنت کار یک بار آن جمله را بخوانید و به نمودار SSI چند ماه گذشته نگاهی بیاندازید :

قطعا کلمه کلمه آن جمله را در این نمودار به وضوح مشاهده میکنید و تمام بدبختی و فلاکت جماعت فارکس کار از همین است .

با تشکر

آخرین ويرايش توسط Kasra در September 11th, 2010 و ساعت 22:54
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول
9 تشکر کننده از Kasra: