نمايش پست تنها
قديمي September 11th, 2010, 14:52   #113
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
6

اندکی تاخیر در ادامه مبحث افسانه قمارباز ایجاد شد ولی این بدین معنا نیست که آن را پایان یافته تلقی کنیم ، چرا که قصد دارم این تاپیک را تا هر زمانی که در سرمایه حضور دارم ادامه بدهم .
یکی از اهداف اولیه من در مورد این تاپیک تغییر فرهنگ جامعه فارکس و نوع دیدگاه آنان است . همیشه برای من جای سوال بوده است که چرا آموزشگران و مدرسان فارکس در کلاسهای خود قماربازی را میکوبند ، هر کجا که میخواهند کلاس فارکس را بالا ببرند پشت سر هم از قمار بد میگویند و توصیه میکنند که در ترید به هیچ وجه قمار باز نباشید و ....
در همین سایت سرمایه هم اینقدر این مطالب در گوش کاربران تکرار شده ، هر کجا که بحث ریسک به میان می آید ، میگویند مدیریت سرمایه را رعایت کنید و قمار نکنید و .....
پس هدف اولیه این تاپیک این است که شما خواننده این سطور اگر دفعه آینده در کلاسی شرکت کردید یا در سمیناری شرکت کردید که معمولا آی بی ها سمینارهای مختلف فارکس برگزار میکنند ، و مدرس شروع به اظهار فضل نمود و از مدیریت سرمایه و قمار صحبت کرد ، شما بلند شوید و به مدرس پیشنهاد کنید قبل از اظهار نظر ، اطلاعات خود را بالا ببرد .
وقتی شما را از قمار منع میکنند ، مطمئن باشید شما را از دریایی از اطلاعات و تجربیات مدیریت ریسک ، مدیریت سرمایه و کنترل روحی روانی محروم میکنند .
ببینید ، ته ریسمان هر کلاس آموزشی و هر سمینار فارکس را بگیرید متوجه می شوید یا از طرف بروکری تغذیه می شود یا از آی بی یا از فروشندگان تحلیل و سیگنال . همه فقط پول را می شناسند . در نهایت ته تمام ریسمانها به بروکرها میرسد که کازینوهایی در لباس جدید هستند و به هیچ وجه علاقه ندارند شما مجهز به تجربیات گذشتگان به جنگ آنها بروید . آنها ترجیح میدهند فارکس ظاهری مدرن و جدید داشته باشد و شما با آزمون و خطا راه 200 ساله قماربازان کازینوها را تکرار کنید ...

بگذریم ،

چرا شروع این تاپیک با جمله ای از یک قهرمان پوکر بوده است ؟ ایشون 30 سال پیش اینطور بیان کرده است (که به نظر من کل موفقیت در فارکس یا بازارهای لوریج دار در گرو فهم دقیق همین یک جمله است ) :

"مهمترین چیزی که باید بدانیم این است که مردم بیشتر از اینکه بر برنده شدن اصرار داشته باشند ، اصرار بر باخت دارند . این موضوع در مورد اکثر مردم صدق میکند . منظورم این است که وقتی آنها شبی در قمار مبلغی می بازند ، آنقدر ادامه می دهند تا هرچیزی که دارند ببازند ، اما اگر برنده شوند فقط در حدی بازی را ادامه میدهند که پولی برای یک شام خوب و یک نمایش برای آن شب برنده شوند و در همین حد قانع می شوند و از بازی دست می کشند. قماربازان بزرگ همیشه به این موضوع واقف هستند "

در پست بعدی میرویم سر این موضوع که چرا از بین تمام انواع قمار ، بر پوکر تاکید کردیم ؟

چرا پوکر؟

"افسانه قمارباز"

آخرین ويرايش توسط Kasra در September 11th, 2010 و ساعت 14:56
Kasra آفلاين است پاسخ با نقل قول