موضوع: بورس نامه
نمايش پست تنها
قديمي January 24th, 2005, 09:29   #9
محمد صالحي
مدیر سابق تالار "اخبار بازار-تحلیلها"

تاريخ عضويت: Jan 2005
تشکر از ايشان: 3 بار در 3 پست
محمد صالحي (سطح 0)
0

هميشه از ابتدا تا بحال سعي كردهام ساده بنويسم و ساده تحليل كنم و قصد دارم ضمن پرداختن به تحليل در مورد سهامهاي ديگر در روزهاي اتي بعد از فراغت از مشغله ايجاد شده كه بيشتر به خاطر در گيري با امتحانات بوده به نكات بيشتري بپردازم
قصد دارم مسايل ساده و اموزشي بورس و سهامداري را بيان كنم امري كه اكثر دوستان به ان واقفند شايد راهنمايي كوچك براي دوستان تازه وارد به عرصه سهامداري و نااشنا با اين اصول مانند بنده باشد سپس با استناد به اين مفاهيم و اصول به مسايل پيچيدهتر خواهم پرداخت البته تا جاييكه سواد ناچيزم به من اجازه بدهد و بتوانم از دوستان نيز كمك بگيرم تا مطالب بسيار پر بارتر از وضع كنوني شوند بعد از ان قصد دارم به موضوعاتي در مورد سبد سهام و كلا اصول سبد داري سهام بپردازم ضمن انكه بد نديدم بعضي از موضوعات در مورد روانشناسي سهمامداري و كلا بورس را با توجه به برداشتهاي ناچيز و استفاده از تجربيات دوستان در لابلاي گفتار خود بياورم و كلا تمامي موضوعات و مباحث خودم را با همين عنوان تاپيك جاري به جلو خواهم برد
قصد بنده از نوشتن و بيان مطالب تا كنون باز هم تقسيم انچه كه در اختيار داشته ام و مي دانستهام و يا خواندهام با ديگران است اميد است زمينه اي هر چند ناچيز باشد براي روشن شدن بسياري از نكات و ناگفته ها

واما .......................................

بازار خراب و رواج شايعات و گفتمانها و دلايل و رانت و ....چه و چه و.......................
به راستي ايا نوسانات و اين همه تغيير در بازار با علم و يقين به اينكه اينها مي ايند و هميشه بودهاند چه زياد و چه كم و خواهند رفت و اصلا جز لاينفك بازار هستند كه برخي از مسايل و تصميمات هم متاسفانه به انها دامن مي زنند و متاسفانه بسياري هم در ان شديدا گرفتار مي شوند و از ضررها و ديگر ....كه اگر بخواهيم سخن بگوييم مي شود مثنوي .........
اما باز هم در كل خودمان مي مانيم و اين محور اصليست
ايا دوستان با دانستن علم و دانش به سهامداري و علم به اينكه ارزش سهم اينقدر است و چه و..چه ....و كمي هم روانشناسي سهامداري كه بسيار متاثر است در روند سهامداري و باز هم به عادات و روانشناسي شخص سهامدار بر مي گردد باز هم مي توان انتظار بدي از نتايج و انديشه هاي شخصي از بازار و سهم مورد نظر در دراز مدت گرفت درست است بازار سود دارد و ضرر هم دارد اما بايد ديد تا چه حد سود و ضرر ان مي تواند ما را قانع كند ماي نوعي به چه حد واندازه مي توانيم خود را به سود و ثروت بدست اورده از اين منبع قانع كنيم در بعضي مواقع حاظريم به خاطر سود رويايي !!!!!!!زياد تحمل ضرر يك سهم را بكنيم ان هم تا حد زياد به اميد انكه روزي ان سهم شود گلستان و چه و چها كند و ضرر برگرداند و علاوه بر ان كلي سود و برعكس به خاطر قانع كردن خود سهم سود ده و پر بازده را به خاطر برخي سودهاي كاذب و باد اورده كوتاه مدتي و براي وقتي ديگر بسيار خاموش و ضرر ده با اين گونه سهام تعويض كنيم
و به نظر من اين عوامل مي تواند ريشه در طمع تحريك شده انسان باشد و معتقدم حتي در بهترين شرايط تحليلي و عقلي بسيار و به راحتي طمع جلوي عقل و تفكر را مي گيرد و در اوج مسلط بودن ادمي به موضوعي انرا از موضوع مورد نظر دور مي كند و اين جاست كه منطق كنار مي رود و بسياري از عوامل ديگر جلوي ان را خواهد گرفت باز هم براي قانع بودن به سود كم مي توان به حلال و حرام بودن هم اعتقاد داشت تا كي و تا چه حد پاي خودمان را از گليمممممم مي خواهيم و................................................ ..................................................

مطالب فوق را در راستاي روانشناسي و روانشناختي سهامداري بيان كردم و البته باز هم در لابلاي گفتهها در مورد ان خواهم گفت چون موضوعات فوق بسيار به تجربه و روحيات و خلق و خوي و در كل روان شناسي فرد بر مي گردد مدد و ياري بيشتر دوستان را در اين زمينه مي طلبد كه اميدوارم محقق شود و دوستان هم در مورد ان بنويسند
در تحليلهاي قبلي باز هم به ارزنده بودن معادن روي و سود اوري اتي ان ارزنده بودن واقعي كربن در اين قيمتها و پتروشيمي اراك كه واقعا دليل هم اوردهام كه حداقل 1600مي ارزد و ارزش واقعي ان در رشد سود اوري و بازده اتي ان است ساختمان را هم كه بهتر است ببينيند و وضعيت فعلي و جو كنوني و تمايل فعلي به صنعت ساختمان
امري كه همگي دوستان هم به ان واقفند گاز لوله را بررسي كردهام و حداقل تا فردا فايل ان را پيوست خواهم كرد
محمد صالحي آفلاين است پاسخ با نقل قول