نمايش پست تنها
قديمي January 16th, 2008, 19:29   #19
Honda
Senior Member

تاريخ عضويت: Jun 2005
تشکر از ايشان: 1,017 بار در 211 پست
Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)Honda (سطح 5)
0

سلام ، من فکر می کنم یکی از دلایل اصلی بوجود آمدن بحثهای حاشیه ای این گیر دادن تعدادی از اعضاء به دیگر اعضاء می باشد برای افشاء کردن آن چیزی که آنها نمی خواهند افشاء شود و پافشاری طرف اول و شروع بحثهای حاشیه ای ...
مثلاً دوستی ( بنام علیجان ) آمده و در پست اول تاپیکش شرایط قبول سرمایه را نوشته و بعداً که یکی دیگر از دوستان با ایشان محاوره داشته ، علیجان در پست شماره 8 همان تاپیک نوشته : (( ... پس خواهش میکنم ، لطفا استیتمنت نخواهید ... )) خب بنظر من این جمله ایشان آنقدر شفاف و قابل فهم هست که من بعنوان کوچکترین عضو سرمایه ( از نظر سواد فارکسی و نه از نظر سنی ) متوجه می شوم که چه بخواهم نزد ایشان سرمایه گذاری کنم و چه نخواهم سرمایه گذاری کنم ، نباید از ایشان استیتمنت بخواهم ... خب تا اینجای کار که بنظر من کاملاً واضح است و شرایط را علیجان قبل از اینکه یک سنت از کسی بعنوان سرمایه قبول کند ، در سایت و بطور عمومی ( و نه در PM ) نوشته ... خب برای چه کسی نوشته ؟ برای من ، برای شما ، برای همه ...
حالا اینکه یکی دیگر از اعضاء خود را در نقش مدعی العموم حس کند و برای جلوگیری از ضرر احتمالی دیگر اعضاء بواسطه سرمایه گذاری نزد علیجان و یا بهر قصد و غرض دیگر ، بیاید از ایشان استیتمنت بخواهد و علیجان استیتمنت ندهد و مجدداً ایشان اصرار کند و حرف خود را با زدن پستهای مکرر تکرار کند و ... کار به کجا ختم میشود ؟
به بوجود آمدن تنش بین اعضاء ، به تلف شدن وقت دوستان ، به خورد شدن اعصاب عزیزان و ...
آخه من نمی دانم چرا بمباران comment ی در سایت سرمایه هیچ منعی ندارد ؟ چرا باهاش برخورد نمیشه ؟
خب مثال دیگر :
من در نوشته های یکی از دوستان با آدرس : http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...&postcount=138
در همان تاپیک خواندم که ایشان نوشته :
من يك پيشنهاد ساده دارم براتون
اگر اين حساب ريل است و شما متصرر شده ايد ميتونم كمك كنم
يوزر و پسورد شما را بگيرم و انشالله وقتي اين هزار دلار باقي مانده را به 5000 دلار رساندم دوباره يوزر و پسورد را بدم خدمتتون

و بعد پیشنهاد حامد ریحانی ( hamedrx ) را در پستی با آدرس :
http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...&postcount=191
خواندم که نوشته بود :
مهدي جان مي خواي من حسابت را تا 1000 دلار شارژ كنم بديم دست جناب هوشيار؟ البته يك چك معادل 5000 دلار به تاريخ 6 ماهه ديگه ازتون ميگيرم. حالا يا شما يا جناب هوشيار.
خب من هم در پستی با آدرس : http://forum.sarmaye.com/showpost.ph...&postcount=198
پیشنهادم را خدمت ایشان ارائه کردم ...
ولی توجه دارید که فقط در یک و فقط در یک پست پیشنهادم را مطرح کردم و دیگر پافشاری و اصرار و ... نداشتم و این بدین علت بود که از چند چیز مطمئن بودم :
1- دوستی که خطاب صحبت من بود ، حتماً پست من را خوانده و نیازی به تکرار مطالب پستم نمی باشد.
2- آن دوست محترم پاسخ مستقیمی به من نداده ( بهر علت ممکنه ) و لذا مجدداً نیازی نیست مطالب پستم را مجدداً در پستهای بعدی برای ایشان تکرار کنم.
3- آن دوست ما که طرف صحبت من بود ( بواسطه ادعایی که کرده بود ) بعد از خواندن پست این حقیر متوجه شده است که بعضی از ادعاها ممکن است به ضرر ادعا کننده تمام شود ( البته وقتی قرار باشد که ادعای مطرح شده به مرحله اجرا در آید ) ...
خب برای من جای سوال است که چرا بعضی از دوستان خود را در نقش مدعی العموم و یا دادستان می بینند و از فرد دیگری می خواهند که ریز معاملاتش را افشاء کند و مجدد و مجدد حرف خود را تکرار می کنند ...
بابا موضوع مشخصه ... ، شرایط سرمایه گذاری مشخصه ... ( مخصوصاً اینکه علیجان مایل نیست ریز معاملاتش را فاش کند ) ، حالا اگر علیجان را بمباران comment ی هم کنید که قضیه فرق نمی کند ، فرق می کند ؟
رضا جان به نظر شما وظیفه مدیر سایت در اینگونه موارد چیست ؟
( رضا جان خواهشاً سوء تفاهم نشود چون خود شما از میزان ارادت من آگاهید ولی چون دستور دادید که نظراتمون را بنویسیم ، دارم اطاعت امر می کنم وگرنه شما خود آگاه و مطلع و صاحب اختیارید ... )
من فکر می کنم مدیر سایت در اینگونه موارد بهتر است فرد بمباران کننده را با دادن comment ی در همان تاپیک از تکرار مطالب پستهای قبلیش بر حذر دارد و در صورت تکرار ایشان ، با جدیت برخورد کند و برای مدتی ایشان را Ban کند و نه اینکه صرفاً نظاره گر بمباران comment ی فرد دیگری باشد و بعضی وقتها ، پستهای خیلی مورددار را با . . . ، اصلاح کند چون فرض اولیه همه ما این است که همه اعضاء فروم سواد خواندن و نوشتن را دارند و وقتی یک پست را برای شخصی معین می نویسیم و اطلاعات شخصی معاملاتش را از ایشان درخواست می کنیم و ایشان پست را خوانده و اطلاعات خواسته شده را فاش نمی کند ، هیچ ( دقیقاً هیچ ) نیازی به بمباران comment ی ایشان در پستهای بعدی وجود ندارد و اگر اینکار انجام شد ، مدیر بهتر است دخالت کند ( بهر نحو که خود صلاح می داند ).
انشاءا... که صحبتهای من به کسی برنخورده باشد چون اول از همه روی سخنم با خودم بود و بعد با سرورانم.
از زحمات کلیه دوستانی که به من مطلب آموخته اند صمیمانه سپاسگزارم و امیدوارم سایت سرمایه همچنان بعنوان یکی از بهترین سایتهای ایرانی باقی بماند.
زیاده جسارت است.
ارادتمند : Honda

[کاربران ثبت نام شده مجاز به مشاهده لینک ها می باشند. ]
Honda آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از Honda: