موضوع: بورس نامه
نمايش پست تنها
قديمي February 14th, 2005, 11:54   #52
محمد صالحي
مدیر سابق تالار "اخبار بازار-تحلیلها"

تاريخ عضويت: Jan 2005
تشکر از ايشان: 3 بار در 3 پست
محمد صالحي (سطح 0)
0

سخني با دوستان:

دوستان قبول دارم بازار بسيار خراب است اما بايد قبول كنيم بازاري كه به ان سرعت بالا رفت و اكثر سهام را به قيمتهاي واقعا غير واقعي نشان داد بايد روزي مانند اين روزها كه مشاهده مي كنيم پايين بيايد و نزول كند اكثر سهام ان موقع قيمت غير واقعي داشتند با رها گفته ام مگر قيمت واقعي سهم را چه چيزهايي تشكيل مي دهند پي به اي و اي پي اس
البته وارد انها نمي شوم چون بعدا قصد دارم به موقع از انها نيز صحبت بكنم امري كه دوستان به انها نيز واقفند اما خود پي به اي هم در روند اي پي اس هر سهم است نمي شود و اصلا واقعي نيست فلان سهم باروند اي پي اس نه چندان جالب پي به اي بالا بگيرد اين غير واقعي و بدور از ارزش ان است خوب اين اشكال دارد سهم حباب مي گيرد غير واقعي مي شود سفته بازي مي شود تضعيع حق مي شود يك سري را متاسفانه...... و يكسري را ....
اكثر سهام در ابتداي سال خيلي غير واقعي بالا رفتند من نمي گويم انها نمي ارزند اما در ان قيمتها نمي ارزند و شايستگي انها چيزي خيلي پايين تر از ان بوده پس دوستان خواهشا بياييد واقع بين و واقع گرا باشيم
بيايند بجاي انكه به چشم و زبان و گفتار و عملكرد و ... ديگري نگاه كنيم خودمان تحليل كنيم خودمان بررسي كنيم دوستان اگر اعتماد به نفس اين كار را داسشته باشيم مي توانيم در حد خودمان نيز تحليل گر خوبي باشيم
در ست است اكنون تمام سهام منفي است اما انهايي كه حباب كمتري گرفته بودند و يا واقعا در همين محدوده ماندند و ارزش داشتند چقدر به سهامداران ضرر زدهاند خوب فكر كنيند و بيانديشنيد
و انهايي كه حباب گرفتند انهم شديد چه شدند و چه به سر سهامداران خود اوردند و چه كساني را از اين اب گل الود به .................................................. ..............................

از روز اول اگر تعصب نداشتيم علي الخصوص در مورد سهام با خصوصيات اخير اگر هم با انها بوديم بيرون مي امديم حتي با ضرر اندك كم انروز و اصرار نمي كرديم و دنبال سهام واقعي تر مي رفتيم روي انها هم تا بحال ضرر مي كرديم اما اصولي و منطقي بازار همين است بالا دارد پايين مي رود منفي است مثبت .....اصلا حال بازار پويا و رو به رشد همين است

بياييم بجاي اين تعصبات بيجا به دنبال واقعيات باشيم و به جاي مقصر دانستن ديگران خود را مقصر اصلي بدانيم اينگونه به حقيقت بهتر مي رسيم
سود كم و منطقي ارام و پيوسته رفتن در طول زمان بهتر از يك شبه و يك ماهه زياد رفتن و ديگر در جا زدن است
بياييد منطقي و قانع باشيم و اصولي فكر كنيم
محمد صالحي آفلاين است پاسخ با نقل قول