نمايش پست تنها
قديمي July 5th, 2008, 10:23   #45
ghoghnos
Senior Member

تاريخ عضويت: Mar 2007
تشکر از ايشان: 2,861 بار در 926 پست
ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)ghoghnos (سطح 3)
0

درمورد این پالایشگاه من صورتهای مالیشون نگاه کردم البته تحلیل تمام موارد وقت گیر هست اما چند مورد بود و مد نظرم رو بیان میکنم
در ترازنامه بطور مثال وجوه نقد نسبت به سال قبل 57 درصد رشد داشته این از یک طرف نشانه ای مثبت هست چرا که وجوه نقد رشد داشته و از طرفی نشانه ضعف چرا که با نگهداری وجوه نقد فرصت سرمایه گذاری چه برای خود بنگاه اقتصادی (ایجاد خطوط جدید و... )و چه سرمایه گذاری خارج از بنگاه اقتصلدی رو از دست داده
2: دومین مورد افزایش بسیار زیاد حسابهای دریافتنی هست
حساب دریافتنی شامل کلیه مطالباتی میشود که موسسه باید در اینده دریافت کندمانند فروش نسیه و یا ارائه نسیه خدمات که چون در مقابل ارائه خدمات هیچ گونه سندی که شامل سفته وبرات دریافت نکرده وفقط بر قراداد های فی مابین و در برخی موارد متکی بر اعتبار و توافقهای شفاهی هست هم دارای نشاه قوت هست وهم نشانه ضعف
از یه طرف فروش این همه خدمان نشانه قدرت مدیران بازار یابی هست و از طرفی چون این حساب. حساب دریافتنی هست باید دید چند درصد از این حساب سوخت و یا غیر قابل وصول و چند درصد مشکوک الوصول هست
افزایش بیش از 2000 درصد نسبت به سال قبل بطوری که 53 درصد از دارای های جاری (دارای که سریع به پول نقد معمولا در طی یکسال تبدیل میشوند)و 28 درصد کل دارای ها رو شامل میشود
که ای تاثیر بر روی محاسبه "دوره وصول مطالبات"خواهد داشت یعنی چه زمانی طول خواهد کشید تا شرکت مطالبات خودش رو وصول کنه که دور وصول مطالبات در سال قبل 56 روز بوده اما درسال اتی به 10 روز کاهش پیدا کرده نشاندهنده اتخاذه خط مشی جدید در شرکت هست
3:افزایش بیش از 2000 درصدی در سود عملیاتی نسبت به سال قبل که بعنوان بهترین شاخص توان سود اوری اتی تلقی میشود بنابراین سال جدید بهتر از سال قبل خواهد بود
4: صورت جریا ن نقدی بعنوان تشخیص علایم هشدار عمل میکنه که رایج ترین اون جریان نقدی ازاد هست که توانایی شرکت در ایجاد و جه نقد حاصل از عملیات مازاد بر مصارف سر مایه گذاری و پرداخت سود سهام است
جراین نقدی حاصل از : 29/12/86 29/12/85
عملیات 325773 151759
فعالیتهای سر مایه گذاری (307928) (155725)
جریا نقدی ازاد 17845 3976
جران نقدی حاصل از عملیات رقم خوبی رو نشون میده که با سو بالایی که نشون داده همو خوانی دارد
ببخشید بهم ریخته بود و جسته گریخته چند نمونه رو تصادفی انتخاب کردم و چون همزمان مشغول کار دیگه بودم
در هر صورت این صورتها حسابرسی نشه اند این هم باید در نظر گرفت
البته میتوان نسبتهای نقدینگی نسبتهای فعالیت نسبتهای بدهی نسبتهای سود اوری رو هم محاسبه کرد

یا حق

آخرین ويرايش توسط ghoghnos در July 5th, 2008 و ساعت 10:53
ghoghnos آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از ghoghnos: