نمايش پست تنها
قديمي June 21st, 2008, 23:23   #36
nima_azadi
Senior Member

nima_azadi's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 6,092 بار در 621 پست
nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
دوست دارم بدونم شما چطوری در بورس ایران سرمایه گذاری میکنی .
ابزارهایی که من برای ورود و خروج دارم بسیار فراتر از اون چیزی هست که کسی فکرش رو بکنه ! من 4 فاکتور کلیدی برای ورود به سهم ها دارم تحلیل تکنیکال یک فاکتورش هست ! غالباً فول مارجین وارد سهم هام میشم . الحمدلله مشکلی نبوده .

نقل قول:
اگر سبد سهام داری همونقدر از بازار سود میبری که شرکتهای سرمایه گذاری میبرند.در عکسهایی که گذاشتم میتونی بازدهی یکساله
.
ببین دوست من ، شرکت ها برای اینکه زیسک سرمایه گذاری رو کاهش بدهند ( چون نسبت به حقوق سهامداراشون تعهد دارند) باید پولشون رو در صنایع مختلف پخش کنند ، غالباً سرمایه گذاری ها به قصد نوسان گیری سهم نمی خرند و هدفشون سود مجامع هست تا بر اساس اون خودشون یک EPS اعلام کنند ، پس اگربازدهی سبدشون در سال 20% باشه یعنی همین چیزی که شماد ر جداول دیدی ، شما اون 35% سود مجامع رو نمی تونی ببینی !!

اما ما مثل سرمایه گذاری ها خرید و فروش نمی کنیم اکثرا معامله گران حقیقی به قصد نوسان گیری خرید می کنند ، پس یقیناً برای ما بازدهی خود سهم مهم هست و نه رفتن به مجمع ، و در ضمن چون گرینه های انتخابی ما محدود تر از شرکت های سرمایه گذاری است پس سهم های با پتانسیل بالاتر رو شکار می کنیم . و موقع فروشش براحتی می فروشیم چون تعداد سهاممون همین 30-40-50 هزار سهم هست و براحتی قابل فروش اما حقوقی میتونه هر وقت دلش خواست 10 میلیون سهم رو بفروشه ؟؟؟ پس مجاز نیستید ما رو با حقوقی ها مقایسه کنید چون کلاً تفاوت آشکار داریم .

نقل قول:
کافیه صبح پاشی ببینی اسرائیل نطنزو زده اونوقت دربدر باید دنبال مشتری باشی حال اگر ایران هم جواب بده که دیگه بیخیال. .
این دیگه از اون حرف ها بود ها !! اگر قراره اسرائیل بیاد نطنز رو بزنه ، صبح خبر دار نمیشیم ، بلکه باید از روی نشانه ها فهمید ، حالا من از شما یک سوال دارم ، اگر شب بخوابی صبح پاشی ببینی بروکرها همه حساب های ایرانی ها رو بلوکه کردند ، چیکار می کنی ؟؟ بنظرت احتمال کدوم بیشتره ؟؟

نقل قول:
درمورد استناد به اینکه فلان شرکت اومده بلوک فولاد خراسان رو میخره از شما میپرسم با این استناد هر وقت مثلا یک شرکت سرمایه گذاری میاد قسمت عمده ای از سهمشو تو یک شرکت در بورس میفروشه باید نتیجه گرفت که باید اون سهمو فروخت؟
.

چون در بورس نیستید موضوع رو هم متوجه نمیشید ، بلوک فولاد خراسان رو سازمان خصوصی سازی در جهت آزاد واگذاری سهام دولتی به بخش خصوصی واگذار کرده ، که چیز طبیعی هست ، اما اینکه قیمت سهم 500 باشه و شرکت خریدار حاضر باشه 800 تومان هر برگ سهم رو بخره تامل بر انگیزه ، این نقل قول کاملاً دیدگاه منفی تون رو به بورس به رخ کشوند !

نقل قول:

در مورد قضاوتتون در مورد p/e که اصلا باهاتون موافق نیستم.اگر نرخ بهره بانکها رو 18 درصد بگیریم پس باید هر سهم با p/e پایینتر از 5.5 ارزش سرمایه گذاری رو داشته باشه.چرا در حالی که شرکتهایی مثل سایپا با p/e 2.57 یا پارسخودرو با p/e 2.12 یا کربن ایران یا لیزینگ غدیر و خیلیهای دیگر در حالی که بازار مثبت است چندان مورد توجه نیستند؟
بازار به p/e احترام میزاره . سهم اگر حبابی قیمت پی بر ای اش افزایش پیدا کنه یک روزی بازار این حباب رو می ترکونه و کسانی که در قله خریدند متضرر میشند . پی بر ای متعادل بازار در حال حاضر همون 5 هست . در مورد سایپا ، یاران خودرو ، کربن ایران ، ..... بدلیل اینکه سودشون اینی نیست که به بازار اعلام شده بازار چنینی پی بر ای رو بهش داده !! چون الان سود واقعی کربن ایران 20 تومان هست ، با پی بر ای 6 داره معامله یمشه و نه 2.5 !! بازار هشیار تر از این حرف هاست !

چطور در فارکس بازار قبل از اینکه یک کشور نرخ بهره رو افزایش بده ، یک سری این افزایش قیمت رو پیش خور می کنند و بالعکس ، در بورس هم همینطور هست ، برخی مواقع برخی بدلیل داشتن رانت قوی زودتر از ماجراها خبردار میشند ، در همه جای دنیا همین هست و فقط در ایران اینطور نیست ، تا حالا نشنیدی که توی فارکس گفتند خبر سوخت شد ؟؟ یا خبر لو رفته بود یا بازار از قبل میدونست چنین چیزی اعلام میشه و ....

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله susha نمايش نوشته ها
سلام

جناب آزادی عزیز آیا شما در زمینه شاخص کل تحلیلی دارید؟ با بعضی از دوستان که من صحبت میکردم از اتمام روند نزولی در 9000
می گفتند و شروع موج صعودی. آیا شما موافقید؟
در ضمن شاخص را در این مرحله کجا می بینید؟ 11750 . 11960 یا 12300 یا بالاتر.
بحث از سوده بوده و نبودن به سمت تحلیل ببریم به نظرم بهتره.!!!!

باسپاس.

سوشا جان فکر می کنم سطح 12000 سطح مهمی باشه .باید مراقب بود .
nima_azadi آفلاين است پاسخ با نقل قول
3 تشکر کننده از nima_azadi: