نمايش پست تنها
قديمي June 21st, 2008, 17:54   #33
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله susha نمايش نوشته ها
سلام
جناب آلبرتینی عزیز تمام نوشته های شما در مورد بورس ایران صحیح ولی حرف آخر را جناب آزادی عزیز بیان نمودند که شمای تحلیگر
باید بسته به اوضاع شروع به معامله نمایید. به قول نیمای عزیز یک روز مسکن داغ است و روز دیگر بورس و یک روز بازار قیر داغ است
یک روز آهن و یک روز سکه و موبایل و کالا.

جناب آزادی عزیز آیا شما در زمینه شاخص کل تحلیلی دارید؟ با بعضی از دوستان که من صحبت میکردم از اتمام روند نزولی در 9000
می گفتند و شروع موج صعودی. آیا شما موافقید؟
در ضمن شاخص را در این مرحله کجا می بینید؟ 11750 . 11960 یا 12300 یا بالاتر.
بحث از سوده بوده و نبودن به سمت تحلیل ببریم به نظرم بهتره.!!!!

باسپاس.
حرف شما کاملا متین .
سوال من اینه که چطور میتوان موقع خروج از بازار رو در بورس ایران تشخیص داد. سرمایه گذاری در بورس ایران مثل اینه که در بازار فارکس کار کنی و هر لحظه ممکنه بدون اطلاع قبلی یه خبر مهم منتشر بشه و چند ساعت هم گفته بشه خبر شایعه بوده.چند وقت پیش یه اشتباه کردم یه معامله فروش روی USDZAR باز کردم .بعد یه دفعه دیدم قیمت بشدت صعود کرد .خبرها رو که نگاه کردم نوشته بود

که افریقای جنوبی نیم واحد نرخ سود بانکی خودشو بالا برده .با خودم گفتم اینکه خبر خوبیه و باید قیمتها سقوط میکرد .بعد دوباره دیدم تو خبرها اومد که بانک مرکزی افریقای جنوبی هیچوقت نگفته بود نرخ بهره رو 2 واحد بالا خواهد برد و این خبر شایعه بوده.وقتی رو دلار کار میکنی میدونی که اگه اوضاع اقتصادی امریکا خوب نیست رئیس بانک مرکزی امریکا هم میاد میگه اقا وضعمون خوب نیست نه مثل کشور خودمون در حالی که مردم دارند زیر فشار اقتصادی له میشند رئیس جمهور بیاد بگه همه شاخصهای اقتصادی کشور بهبود یافته.

مورد دوم اینکه در بازار ایران خیلی از وقتها فرصت بیرون رفتن از بازار رو هم نداری . فرض کن شما سهم فلان بانک رو خریدی .یکدفعه یه خبر

میاد که دولت قصد داره همه بانکها رو با هم تحت عنوان بانک قرض الحسنه ادغام کنه .اونوقت اگر این خبرها تکذیب نشه یکدفعه میبینی

دیروز یک سهم که صف میلیونی خرید داشت امروز صف میلیونی فروش داره .حالا هی بایست تو صف تا ببینی کی نوبتت میرسه.
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول