نمايش پست تنها
قديمي July 21st, 2004, 15:32   #1
Homitrade
Senior Member

Homitrade's Avatar

تاريخ عضويت: Jul 2004
محل سكونت: Teh
تشکر از ايشان: 45 بار در 30 پست
Homitrade (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Homitrade
0

درباره سيمان بحث هاي زيادي شده!من هم به نوبه ي خودم بحثي مي كنم كه اميد است سازنده باشد. به نظر من مزيت سهام سيمان اينه كه مثل خود سيمان محكم هستند :P .يادم مياد در اولين سالي كه من سرمايه گذاري مي كردم قيمت سهام سيمان خيلي پايين بود.مثلا سال ۷۸ ( ۱۶اذر)به طور مثال تهران ۸۳۲و فارس و خوزستان ۳۹۴ كه الان به ترتيب حول و حوش ۳۲۲۲ و ۱۶۲۳ تومان هست.سهامي كه خيلي ارزشش بيشتر از اين قيمت هاست.حال چرا سهام سيمان اين چند ساله سير نزولي داشته و حتي اين نگراني هست كه به سرنوشت نساجي تبديل بشه! از دلايلش مجري قوه مقننه هست.رييس جمهور برخلاف ازادسازي محصولات ديگه با ازاد سازي سيمان مخالفت كرده در حالي كه اگر از اين كار دست برمي داشت به رونق اين شاخه كمك مي كرد كه براي خودش هم منافعي داره.سهامداران جزء اي كه اين سهام رو خريدند ضرر نمي كنند و افراد زيادي چه به صورت مستقيم و چه غير مستقيم صاحب شغل مي شوند!سياست هايي كه رييس جمهور و وزراش و حتي سازمان بورس بر خلاف ان عمل مي كنند.مي توان با رونق سيمان ارزش صادرات غيرنفتي را دربرابر صادرات نفتي رونق بخشيم.بد نيست بدانيد كه ايران جزو ۱۳ كشور اول دنيا در توليد اين محصول ذاتي و قيمتي هست.حتما مي دانيد قيمت سيمان در كشور در مقايسه با ديگر كشورها به مراتب كمتر هست پس چرا دولت و وزيران اقتصادي با اين محصول كه ميتونه طلاي خاكستري نام بگيره مخالفت مي كنند و دست ياري به اين گردن شكسته دراز نمي كنند؟!جوابي كه هنوز دولت نمي خواهد جوابشو بدهد و بايد منتظر ماند تا شايد فرجي حاصل شود...!حال در اين ميان بيشترين افرادي كه از اين وضعيت سود مي برند و خواهند برد دلالان بازار سياه سيمانند كساني كه نقاب به چهره زده اند و تا مي توانند از اين اوضاع نهايت استفاده را مي برند.گويند با سودي كه دلالان به جيب مي زنند مي شود ۲ كارخانه سيمان احداث كرد در حاليكه سود كارخانه هاي سيمان به مراتب كمتر است و مديران سيماني كه رويشان مثل گچ سفيد شده هيچ اظهار نظري نمي كنند!به راستي به اين صنعت چه شده است!؟ايا پشت ميدان رقابت صحيح كسي است كه نمي خواهد سيمان برنده بيرون بيايد؟!ايا اقاي فولاد است يا صنايع ديگر...؟!براستي كيست...؟
Homitrade آفلاين است پاسخ با نقل قول