نمايش پست تنها
قديمي June 21st, 2008, 15:27   #29
nima_azadi
Senior Member

nima_azadi's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 6,092 بار در 621 پست
nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)nima_azadi (سطح 3)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله albertini نمايش نوشته ها
این بازار اگر چند ماه هم همینجور مثبت بخوره نمیتونه ضرر مال باختگانی رو که خونه و زمین خودشونو فروختند و وارد بورس کردند جبران

کنه. از طرف دیگر در حالی که هر روز بر تهدیدات نظامی و اقتصادی علیه کشور افزوده میشه افزایشهای اخیر بیشتر شبیه تله میمونه

تا اینکه نشان رونق اقتصادی کشور باشه.
اینکه تهدید نظامی داریم شکی توش نیست ، اینکه رونق اقتصادی نداریم نیز همینطور ، اما اینکه تله گذاشتند یک کم نگاه معنا دار و متاسفانه غیر منطقی هست . گیریم تله باشه ، مگه شما معامله گر نیستی ؟؟ مگه شما بر اساس تحلیل خرید نمی کنی کاری کن توی تله گیر نکنی ! توی فارکس کم از این تله ها می خوریم ؟؟

آلبرتینی جان ، من میدونم شما احتمالاً ضرر زیادی توی بورس کردی ، ولی یک بار دیگه عرض کردم که توی هر بازاری باید به وقتش وارد شد و به وقتش خارج شد ! اگر بازار مسکن داغ هست برو مسکن ، اگر بورس داغ هست برو بورس ، اگر طلا داغ هست برو سمت سکه ........

مطلق گرایی و مطلق بینی برامون پول میشه ؟؟ همین دو ماه و نیم اخیر من نزدیک 50% در بورس سود کردم ، اگر قرار بود از همون اول فکر کنم که توی تله هستم و .........

وقتی مثلاً صندوق عشایر روستایی میاد 330 میلیارد توامن پول میده و بلوک فولاد خراسان رو می خره عقل توی کله اش نیست ؟؟ باید فکر کنه که جنگ میشه ؟؟؟ با خودش میگه نکنه ...........

ریسک هر بازاری رو با یک سری فاکتورها می سنجند ، در سال 84 متوسط p/e بازار به 3 رسیده بود(نرخ تورم 33%) یعنی فاجعه !! این میزان در بورس های آمریکا و اروپا نزدیک 40 هست (رخ تورم 2.5%) حالا شما بگو شرکتی که در سال یک سوم پولش رو بعنوان سود توی مجمع بهتون میده فارغ از بالا پایین رفتن قیمت سهم ریسکش زیاده ؟؟ میدونی چند درصد پول جامعه الان توی بانک ها هست و نرخ بهره 18% در سال راضی شون می کنه ؟؟؟
nima_azadi آفلاين است پاسخ با نقل قول
2 تشکر کننده از nima_azadi: