نمايش پست تنها
قديمي June 19th, 2008, 19:31   #17
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله nima_azadi نمايش نوشته ها
آلبرتینی جان ، شما بازاری رو به من نشون بده که بازدهی اش در سال بیش از 100% بوده ! این فارکسی که شما کار می کنید تونسته این سود رو در سال به شما بده ؟؟ انرژی که فارکس از شما می گیره بیشتره یا بورس؟؟ فشار روحی روانی که فارکس روی شما وارد میکنه بیشتره یا بورس؟

اگر یک نفر صفر کیلومتر به شما مراجعه کنه و بگه من 1 میلیون تومان دارم ، بنظر شما این پول را در فارکس سرمایه گذاری کنم بهتر است یا بورس تهران (اگر شما ناچار به انتخاب یکی باشی کدوم رو انتخاب می کنی ؟ )

در مورد قضیه واگرایی که ریسکش 3% هست هم اگر نقدی دارید خوشحال می شوم ، منظورم از ریسک 3% ان دسته از واگرایی هاست که من میگیرم نه تمام واگرایی ها ! حالا فرقش چیه ؟؟

هنر تریدر اون هست که بهترین شرایط رو برای ترید انتخاب کنه ، وقتی من در جفت ارزی سیگنال ترید ندیدم (بر اساس استراتژِی خودم) معامله نمی کنم ، به همان دلیل هم در سهم بورس تهران معامله نمی کنم ! اتفاقاً انتخاب صنعت و سهم برتر یک هنر هست که اکثر متضررین بورس تهران نمی دانند ! اگر از 6 ماه اول روی کار امدن احمدی نزاد فاکتور بگیریم ، در بقیه ایام بورس همواره بازار بر اساس تکنیکال و فاندامنتال حرکت کرده .
در مورد اول که گفتی بازاری را نشون بدم که بازدهی اش در سال بیش از 100% بوده باید بگم که شما به اصلی ترین قسمت استدلال من

یعنی توجیه پذیر بودن بازدهی بورس یک کشور با توجه به تورم داخل ان کشور توجه نکردی .بله بورس ایران شاید در مجموع از نظر بازدهی

قابل مقایسه با بهترین بورسهای دنیا باشد با این تفاوت که تورم ایران سی چهل برابر ان کشورهاست.

در مورد دوم یعنی فرد صفر کیلومتر من بهش میگم اول بره با مبانی تحلیلهای بازار اشنا بشه بعدا وارد بازار بشه.بعد وقتی دانش خودشو بالا برد من فارکس رو بهش پیشنهاد میدم.اول بخاطر اینکه در صورت تحلیل درست شما همیشه میتونید از بازار سود بگیرید اما در بورس ایران اگر وارد یک بحران سیاسی اقتصادی بشیم که معمولا هستیم همه سهمها با هم سقوط میکنند واز انجا که در بورس ایران گزینه فروش نداریم هیچ شانسی برای سود گیری نداریم.یادمه شخصی در سایت تالار بورس در جواب شخصی که پرسیده بود که دیگه چه خبره که بازار سقوط کرد گفته بود این بازار دیفالتش منفیه اگر مثبت بود باید پرسید چه خبره.مساله دوم که در بورس ایران چیزی بنام صف
فروش یا صف خرید داریم .فرض کنید شما سهمی را خریدید بعد شرکت مورد نظر اطلاعیه میده که نتونسته حتی 20 درصد سود سالیانه مورد نظر رو بدست بیاره(در بورس ایران از اینجور پیشبینی کشکی سود سالیانه زیاد داریم)اونوقت یکدفعه میبینید برای چند هفته اصلا خریداری برای سهم شما حتی با ضرر نیست و سرمایه شما قفل میشه.البته موارد دیگری مانند معطل ماندن سرمایه در موارد مختلف

مانند مواقع تعدیلها یا بسته شدن سهم توسط سازمان بورس بدلایل مختلف رو اضافه کرد .

اما در مورد مورد سوم و واگراییها.باید بگم اگر قرار باشه ترکیب دو روش دقتی 97 درصدی داشته باشه باید هر کدوم از روشها به تنهایی

دقتی بالای حداقل 80 درصد داشته باشند البته نمیتونم برای این ادعای خود استدلال ریاضی بیارم ولی بهش اعتقاد دارم.ثانیا شما برای تشخیص واگراییها به اندیکاتورها وابسته اید.برای مثال فکر کنم اولویت اول شما مک دی باشد .خوب همانطور که میدانید خود اندیکاتورها
به پریود زمانی وابسته اند.خوب اعداد 12و26و9 .از کجا امده اند .مسلما این اعداد جادویی نیستند و فقط به صرف اینکه عملکرد انها روی

مجموعه ای از سهمها انهم در بورس امریکا بازده هی بیشتری داشته اند بعنوان پیشفرض انتخاب شده اند .در صورتی که اگر با نرم افزارهایی مانند امی بروکر این اندیکاتور رو بهینه کنید میبینید که در بعضی مواقع ترکیب 12و26و9 جزو 100 گزینه برتر ترکیبها هم نیست
بنابراین وقتی ما بر اساس این ترکیب نتیجه واگرایی را استخراج میکنیم چه بسا در ان دوره ترکیب موثر ترکیب دیگریست که بر اساس ان ترکیب واگرایی تشکیل نشده باشد.

آخرین ويرايش توسط albertini در June 19th, 2008 و ساعت 19:33
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول