نمايش پست تنها
قديمي September 26th, 2010, 10:26   #15
gold24
Senior Member

gold24's Avatar

تاريخ عضويت: Nov 2007
تشکر از ايشان: 855 بار در 195 پست
gold24 (سطح 1)gold24 (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به gold24
Angry

-1

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله timkal نمايش نوشته ها
سلام
دوست گرامی بالاخره متوجه منظور شما نشدم.ایا بنظر شما باید پول ایران دارای پشتوانه طلا باشد؟و اینکه نباید کسی مالیات پرداخت کند؟به نظر شما دخالت دولت در اقتصاد کار اشتباه و غلطی است(که قلبا به این موضوع اعتقاد دارم) و نفت و دیگر منابع باید خصوصی شود(که به باور من هم باید بشود) فقط سئوالی که اینجا مطرح است اینست که ایا فرهنگ مالیات در جامعه ما وجود دارد؟ایا تا به حال مالیات درامدهایی را که بدست اوردید پرداخت کردید؟دولت کار اقتصادی نکند و مردم هم مالیات ندهند و یا به مالیات به چشم پول زور و باج نگاه کنند(دیدگاه رایجی که قرنهاست وجود دارد) خوب چه کسی جاده و مدرسه و بیمارستان و... را ایجاد کند؟با کدام پول؟ بالاخره باید بین این دو انتخاب خود را انجام داد.معلوم است که تمامی بانکها و شرکتهای دنیا فقط و فقط به منظور سود و به حداکثر رساندن این سود موجودیت دارند و چیزی غیر از این هم مترتب نیست.اگر ان زمان بانکها سوء استفاده کردند بنظر شما تقصیر کیست؟سیاستمدار و متولی بیعرضه ای که نتایج کار خود را نمیدانست یا یک بنگاه اقتصادی که روال عادی و طبیعی خود را طی میکرد؟تا همین اواخر (و همین الان!)کسانی که با دریافت رشوه مجوز صادرات میدادند مقصرند یا کسانی که برای انجام کار خود مجبور به پرداخت رشوه بودند؟البته شاید من اشتباه نوشته شما را تعبیر کردم به هر حال مشتاقم ایده جنابعالی از این نوشته را بدانم.
با سلام
هر پدیده درای دو جنبه است یکی خوب یکی بد مثال ملموس نرخ بهره نرخ برابری ارز ..... حتی مجازات هنر مدیریت تشخیص میزان ان است.

اما در مورد مالیات 3 درصد این مالیات اکنون اجرا شده و مردم در حال پرداختن نگاهی یه قیض اب برق تلفن گاز حالا فراتر یه سوپر محل خود برو وا فاکتو ر کالای شرکتی ان را نگاه کن از چیپس تا ماست سه درصد میدهی پس مالیات ارزش افزوده می دهی به فروشگاه لوازم خانگی برو از بخچال تا lcd مالیات بر ارزش افزوده میدهی ایا شما ماست چیپس برق اب بخچال کولر را دوباره میفروشی نه اینها کالا مصرفی هستند اتفاقا بخشی ار طلا که مصرفی است شامل مالیات بر افزوده می شود

اما چرا نوبت به طلا شد داد این صنف در امد . حاضر به دادن 3 درصد نیستن.
طلا درای 2 بخش بخش اول ماهیت پولی طلا (قیمت فلز)دوم اجرت کار بخش مصرفی
اجرت کارهای ایرانی از 800 تومان شروع برای هر گرم تا 2200 تومان برای بنکدارو سازنده یعنی یک سازنده ماشین الات کارگر مکان بیمه و ار همه مهمتر کسری طلا را به جان میخرد و بکدار سرمایه خود را به خطر می اندازد (90 درصد خرید های ساخته شده امانی) برای مقدار که درامد خالص 700 برای دو صنف با هم نمی شود
حالا دولت خواهان مالیات 1200 بر هرگرم است؟

ایا این منطقیاست یعنی بنکدار برای خرید یک کیلو از مشتری 1.2 میلیون طلب مالیات کند . صنف طلا فروشان می گویند مالیات بر ارزش افزوده این طلا کیلویی 2 میلیون ارزش افزوده دارد 3 درصد دولت نه کیلویی 35 میلیون

تشبیه فارکسی ان این است که 3 درصد بر اوردرها نا سود ان مالیات یگیرند هر پوزیشن 300 پپ
gold24 آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از gold24: