نمايش پست تنها
قديمي June 30th, 2010, 13:24   #15
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Falazi نمايش نوشته ها
با سلام خدمت دوستان

بحث بسيار بسيار جالب مي باشد. اينكه فاركس قمار است يا نه خوب مسلما قمار نيست چون اگر قمار بود تمام خريد و فروش ها نيز قمار به حساب مي آمد يعني حركي ماشين خريد و فروش مي كرد نيز قمار باز بود يعني يك نفر ماشين مي خريد يا با سود يا با ضرر آن را مي فروخت پس قمار كرده !! نه به هيچ وجه پس اگر ارزي خريد و فروش بشود در حقيقت قماري انجام نشده است ولي...... ماهيت فاركس مانند قمار است و در اين هيچ شكي نيست. يعني اگر ميخواهيد در اين بازار سود كنيد بايد ديد قمار داشته باشيد !!! يعني چه؟؟
مي دانيد چرا 90 درصد در فاركس و قمار ضرر ميكنند؟؟؟؟؟
به دلايل زير :
1- هر وقت ضرر ميكنند جلوي ضرر را نمي گيرند به اميد اينكه ضررشان جبران شود
2- هر وقت سود ميكنند سريع اردر را مي بندند چون مي ترسند سودشان برگردد و تبديل به ضرر يا سود كمتر بشود
3- هر وقت سود مي كنند براي بدست آوردن سود بيشتر ريسكشان را با افزايش لات معامله بيشتر مي كنند در نتيجه به يكباره همه چيز و از دست ميدهند
با رعايت اصول بالا مطمئن باشيد در فاركس سود مي كنيد
بعضيها فكر مي كنند درصد سود و ضرر در فاركس 50 50 مي باشد كه كاملا اشتباه است ميدانيد چرا؟؟؟!!
به خاطر فقط و فقط اسپرد. اين اسپرد است كه شانس ضرر و زيان رو مشخص ميكند.
[/COLOR]
نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله amin3000 نمايش نوشته ها
سلام
من هم با این نظریه کاملا موافق هستم دیگران رو نمیدونم شاید کامپیوتر را روشن میکنند نرم افزار رو میارن بالا بدون هیچ تحلیل همینجوری الاکی یه معامله می کنند یا سود می کنند یا ضرر
ولی یه فارکس کار میدونه که این بازار کاری هست نه قمار خونه و ما هم قمار باز
همونطور که در پست اول تاپیک گفتم لازم نیست زیاد روی اسم حساسیت به خرج بدهیم . فارکس بازار سرمایه گزاری نیست ، بازار سودا گری است در همه جای دنیا فارکس را بازار سودا گری به حساب می آورند (به غیر از عده ای از بانکهای مرکزی یا افرادی که به قصد سرمایه گزاری ارزی را می خرند یا می فروشند) همچنین لوریج حتی تا 1000 برابر سرمایه وارد قضیه شده است . به هر حال مهم نفس موضوع است که همه درک میکنیم و داریم به ترید روزانه خودمان ادامه میدیم ، زیاد مهم نیست که حالا کسی اسمش را قمار بزاره یا سرمایه گزاری .
شاید یکی بگه سوداگری + لوریج = قمار . به هر حال نظر همه محترمه .

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hesam.124 نمايش نوشته ها
با سلام خدمت همه دوستان و کسری عزیز.
و عرض تشکر بابت تاپیک خوبتون.

نقل قول از یکی از دوستانم:
شبی با یکی از دوستان که در تایلند بیزنس می کرد و در آنجا زندگی می کرد، قرار گزاشتیم که شب به کازینو بریم. وقتی می خاستیم از خونه راه بیفتیم دوستم گفت 100 دلار بیشتر برندار. گفتم چرا؟ گفت: حالا خودت متوجه می شی.
تا به کازینو رسیدیم نشستم پشت دستگاه. یه 5$ شرط بندی کردم و ضامن رو کشیدم، 10 دلار بردم.
گفتم به به.
بار دوم 25 تا شرط بستم و 50 تا بردم.
بار سوم 160 دلاری که ته جیبم بودو بستم. دوستم گفت نه. ولی بستم. کلش پرید. سریع گفتم یه 50 دلار بده من خونه بهات می دم اونم هیچی نگفت و داد. بازم بستم شد 100 دلار.
گفت بسه گفتم نه. دوباره 100 تا رو زدم پرید. دیگه خون جلوی چشمام رو گرفت. ولی خودم که پول نداشتم رفیقمم که پول داشت گفت ندارم . به اش پریدم گفتم چرا نذاشتی بیشتر پول بیارم با خودم. گفت بیا بریم یه دوری بزنیم دو ساعت دیگه به ات می گم چرا.

با ورتون نمی شه ساعت 1 نیمه شب یه تریلی اومد از در پشتیه کازینو با چند نفر اسلحه دار که مراقبش بودن گونی گونی دلار رو سوار کامیون کردن بردن. دوستم لبخندی زد و گفت دیدی. اینجا هر شب همین برنامه است.

ببینید آیا اگه واقعاً یه کازینو سود ده بود بازهم با این همه دفتر و دستک باز ادامه کار می داد؟
پس پول برق و آب و مکان و پرسنل و سود صاحب اونجا و .... از کجا تامین می شد.

یا یه مثال دیگه- فیلم «21» رو دیدید؟
اونایی که دیدن می دونن آرتیست فیلم یه نخبه در علم ریاضیات بود و تونسته بود با جمع اعداد و چند تا کلک کوچیک پوست کازینو هارو بکنه و با دوستاش برن عشق و حال خفن مایه داری. کار به جایی رسید که به کنترل کنندگان دوربین عکسش رو داده بودن و هر جا می رفت خفتش می کردن و بیرونش می انداختن.

حالا نتیجه:
قصدم از تعریف این داستان این نیست که بگم فارکس کازینو ست ما هم قمار باز. می خام اینو بگم که : همه می دانیم که این بازار چقدر پرفریب و در عین حال خطرناک می تونه باشه درست مثالی که اون دوستمون زد گفت خون جلوی چشمام رو گرفته بود که پولم رو پس بگیرم و هی شرط بندی می کرد، خیلیا مون اینو تو فارکس تجربه کردیم. «چی ضرر کردم حالتو می گیرم مارکت» «پولمو از حولقومت می کشم بیرون بازار ...» و نتیجه اینکه رسماً کال می شم . و قد تر ها هم که هی حساب باز می کنن و تکرار سناریو....
مطمئن باشید برای طراحی این بازار نیز مسائل روانشناسی مد نظر گرفته شده. و اگر قرار بود این بازار همه رو پولدار کنه تا الان دووم نمی آورد.
در امضای یکی از دوستان نوشته بود - عاقبت واگرایی فارکس را از بین خواهد برد- اتفاقاً آمار دارم چند نفر تو همین مدت با واگرایی کال شدن. پس ....
تو تاپیک اینستا فارکس یاد دارم که یکی از دوستان حرفه ای حسابش 8000 برابر در 2 هفته سود کرده بود.
هر کاری می کرد به اش نمی دادن آخر با زور افشاگری پولش رو دادن و گفتن دیگه اینورا پیدات نشه. دقیقاً مثل فیلم 21- چندتا نمونه دیگه هم یادم هست که نمی گم به خاطر.....
پس یادمون باشه اونی که سودهای کلان می کنه سوراخ دعا رو خوب پیدا کرده و می ره جزو 5%. پس هنوز جای کار هست. دوستانی که شیر یا خطی وارد پوز می شن شک نکنن اگر هم بتونن حسابشونو چندبرابر کنن طمع بلاخره کلکشونو می کنه. (مثل داستان کازینویی که گفتم) و در واقع بازار براشون دون می پاشه.
در نهایت محکوم به شکستن......

فقط خواهشی که دارم اینه اگر این بازار رو به کسی توصیه می کنید ضرر هاشو با تاکید بیشتر به اش گوش زد کنید.
زیاد حرف زدم ببخشید.
درس پس دادم خدمت اساتید.
موفق باشید....
حسام عزیز این تجربه ای که از قمار ارایه دادی بسیار به تجربیات اولیه خودمان در ترید در بازار فارکس شباهت داشت . ولی اون دوستت دیسیپلین و داشتن استراتژی را دقیقا درک میکرد . اینجور که جا افتاده بین ما ، قمار همینجوری هم نیست که کسی بیاید و شرط بندی کند و رندمی ، یا بازنده بشه با برنده .... اونجا هم حساب و کتاب و استراتژی وجود داره.
در ورود به پوزیشن در ترید روزانه خودمون هم بارها با همین مفهوم مواجه هستیم . با اینکه پخش شدن ورق ها در دست بازیکنان رندمی است ، ولی برنده از مسابقات و بازی ها در آمدن رندمی نیست . این موضوع مهمی است که قصد داریم در این تاپیک روی آن بحث کنیم . یعنی اگر حرکت قیمت ها را رندمی هم در نظر بگیریم ولی برنده بودن رندمی نیست .