نمايش پست تنها
قديمي December 16th, 2004, 13:28   #50
prsco
Junior Member

تاريخ عضويت: Dec 2004
تشکر از ايشان: 0 بار در 0 پست
prsco (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به prsco
0

با سلام
من تازه با اين forum آشنا شدم و مطالبش به نظرم خيلي جالب بود
البته فكر ميكنم اين مطلبي كه در آخرها آمده مربوط به تاپيك ديگري هست و اينجا بحث نرم افزاره ولي خوب بذاريد به حساب تازه واردي من

۱- اينكه گرفتن فايل در فورمت exel اينقدر مشكل به نظر ميآيد فكر ميكنم درست نيست
چون شما در روي هر جدولي كه در داخل Internet Explorer باشد با زدن كليك راست و انتخاب Export to Microsoft Excel میتونید اطلاعات رو در فورمت Excel تحويل بگيريد.

۲- مشكل كلي كه وجود داره اينه كه اولا هيچ جايي براي user هاي عادي وجود نداره كه اطلاعات كلي بازار رو Download كنن (سازمان بورس اين اطلاعات رو در اختيار عموم نميذاره) و اطلاعات در واقع به صورت گزارشهايي كه سايتهاي مختلف درست كردند به دست ما ميرسه ثانيا هيچ اطميناني به صحت اين اطلاعات نيست چون مستقيما از سازمان بورس گرفته نميشه

۳-در مورد سايت http://www.tsesc.com/zsymboltrade.asp هم هرچند كه ميتونيم به آرشيو اطلاعات مراجعه كنيم (كه هيج جاي ديگه اي امكان وجود نداره)ولي اولا بايد شركت به شركت export كنيم و اطلاعات همه شركتها يكجا بدست نمي آيد ثانيا اطلاعات كافي نيست و مثلا اطلاعات مربوط به تعداد تقاضاهاي خريد و فروش روزانه چيزي از آرشيو به دست نمي آيد

..... حالا لطفا بفرماييد به نظر شما سروران چطور ميشه اطلاعات صحيح و كامل بدست آورد چون آنوقت است كه تازه ميشود فكر نرم افزار نويسي افتاد؟!!