نمايش پست تنها
قديمي December 1st, 2010, 14:12   #291
sohrabibroker
Senior Member

sohrabibroker's Avatar

تاريخ عضويت: Jun 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 860 بار در 158 پست
sohrabibroker (سطح 0)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به sohrabibroker
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله hosein نمايش نوشته ها
با سلام
با تشکر از دوستان بابت مطالب خوبشان

چند وقت پیش با توجه به وضعیت صعودی طلا ,علاقمند به خرید ونگهداری سکه شدم . به توصیه یکی از دوستان پیگیر خرید وفروش قرارداد های اتی سکه در بورس کالا شدم (بخاطر لوریج یک به ده)
انچه که در ذهن من بود تابع شناور قیمت سکه : قیمت دلار وقیمت جهانی طلاهست.
وقتی دیدم طلا وارد روند نزولی شد گفتم موقع تشکیل یک کف خوب میرم یک قرار داد بای میخرم.
ولی در کمال تعجب همینجور که طلا میریخت قرار دادها مثبت میخورد .وبعد از چند روز که طلا دوباره صعودی شد قراردادها منفی میشدند.
بعد فهمیدم عوامل سنتی بازار طلا فروشان هم در نوسان سکه دخیل هست از جمله برگشتن حجاج یا روز مادر یا ده فجر.....
تازه قیمت پایه توسط فکر کنم بانک کا رگشایی یا... تعیین میشود که بخاطر جو روانی یا سیاسی میتونه ربط زیادی هم با معادله پیش گفته نداشته باشه.
دوستانی که با قراردادهای اتی کار میکنند لطفا یک شرحی راجع به ارتباط این عوامل و نوسانهای قراردادهای اتی بدهند.
باتشکر
عامل های مختلفی روی قیمت قرارداد های اتی تاثیر گذار می باشد 1 ماه پیش خریدارن قرارداد اسفند را با اونس 1422 دلار روی 385 هزار تومان هم می خریدند ولی الان تنها اونس 25 دلار از دفعه قبل پایین تر می باشد ولی روی 363 هزار فروشنده زیاده "{اختلاف 22 هزار تومان } فروشندگان هم که می دیدند قیمت شیرین هست "می فروتند که الان هم هنوز قیمت بالا می باشد "خرید در معاملات آتی در موقعی خوب می باشد "که با قیمت نقدی نزدیک باشد و شما از روی تحلیل تکنیکال بدانی که اونس رو به بالا می باشد "در غیر این صورت خرید توصیه نمی شود "همین 2 هفته پیش خریداران دی ماه با اونس 1355 روی 352 می خریدند "ولی الان اونس 1392 دلار می باشد قیمت آتی با 2 هفته پیش آنچنان تفاوتی ندارد "که ما فروش را توصیه کرده بودیم
ریسک فروشنده: فقط در حالتی می باشد که اونس به بالای 1430 دلار برسد و قیمت نقدی هم به بالای 350 رسیده باشد که این میشه بدترین حالت برای فروشنده "
ولی برای خریدار :کلی ریسک وجود داره "نزول قیمت دلار "ریزش اونس طلا "ثابت بودن اونس طلا
خریداران اشتباهی که همیشه تکرار می کنند "15 هزار بالای قیمت نقدی قراردادی را که 50 روز تا سررسید مانده خرید می کنند !!!
بیشتر فروشندگان سکه بازار نقدی خرید می کنند "و آتی را با اختلاف 15 هزار تومانی سل می کنند "سود تضمین شده و بدون ریسک "
sohrabibroker آفلاين است پاسخ با نقل قول
8 تشکر کننده از sohrabibroker: