نمايش پست تنها
قديمي October 21st, 2009, 23:23   #32
Kasra
مدیر تالار بروکرها، مسئول تالار کامپیوتر و اینترنت

Kasra's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 10,328 بار در 1,400 پست
Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)Kasra (سطح 11)
آنالیز بازار لپ تاپ در ایران

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله MASK نمايش نوشته ها
منم شدیدا با ایسر موافقم
اصلا خاموشش نمیکنم(4 تا دارم برای کارای مختلف)
سونی و دل اصلا دوام نیاورد
پیشنهاد سر آشپز ;

سعی میکنم هر از گاهی یک مدل از لپتاپ های بازار که ویژگی خاصی داشته باشد (از نظر قیمت یا امکانات پردازشی یا گرافیکی یا...) معرفی کنم .
با توجه به اینکه بحث ایسر در حال حاضر در این تاپیک داغ شده است این هفته پیشنهاد سر آشپز ، ایسر است .
داستان از آنجا شروع شد که چند روز پیش یک شرکت وارد کننده لودر و بولدوزر! از چین که با مدیر عاملش از قدیم آشنایی داشتم با من تماس گرفت و اظهار تمایل کرد که با ارتباطاتی که در چین دارد می خواهد یک برند جدید ایجاد کند و خط مونتاژ لپ تاپ در ایران راه اندازی کند .
پس از آن به آنالیز بازار لپ تاپ در تهران و اصفهان پرداختیم که به نتایج قابل توجهی در مورد بازار ایران دست یافتیم .
اولین و مهمترین نتیجه این بود که کاربران ایرانی که بخواهند بالای 1.200 پول برای لپتاپ بدهند برایشان برند لپتاپ بسیار مهم است و اکثرا سونی را انتخاب میکنند بنا بر این برای سایر برند ها رقابت کردن در این رنج قیمت بسیار مشکل است. برای برند های جدید فقط مجال رقابت در میان لپتاپهای زیر 800 تومان وجود دارد و نکته دیگری که در مورد بازار لپتاپ دست یافتیم این بود که Dell 1545 با تنوع کانفیگهای خود در حال قبضه کردن بازار ایران است .
تعداد زیادی کاربران به دنبال لپ تاپ ارزان هستند که انتخاب بسیاری از آنها سری Emachine از Acer بوده است ، E525 و E725 که البته هم اکنون این سری در بازار نایاب شده است .
Acer برند Emachine را برای لپتاپهای ارزان خود برگزیده بود و مدتی فروش خوبی در بازار ایران هم داشت .

و حالا انتخاب سر آشپز :
لپ تاپ ایسر(ACER)
Acer Extensa 4630 Z

این لپ تاپ با توجه به قیمتش امکانات بسیار مناسبی دارد :

CPU: Intel Dual-Core T4200 – 1Mb cache 2.16 GHz – 800 MHz FSB
Ram: 2 GB DDR2 667 SDRAM
HDD:250
ODD: DVD + RW Super Multi
VGA:Intel GMA 4500 up tp 796
Display:14.1 “WXGA – (1280x800) – TFT LCD – Crystal Brite
Communication:v.92 56Kbps – Gigabit LAN Wireless LAN- 802.11 b/g
Others: Battery 3.0 hours- 5-in-1
Card Reader- USB 2.0x3
webcam –
Bluetooth
Weight: 339 mm W – 243 mm D – 29 mm H – 2.4 Kg

بر خلاف سری Emachine ، این لپ تاپ دارای بلوتوس و مودم هم می باشد . قیمت آن نیز بسیار مناسب (540 تومان) است .
به نظر من برای کسانی که دنبال لپ تاپ ارزان با امکانات متوسط و خوب می باشند این بهترین گزینه است .
البته برای پایین آمدن قیمت ، این لپ تاپ با سیستم عامل لینوکس ارایه میگردد که ماشالله ویندوز ارزان و مجانی در هر کوی و برزنی در ایران یافته می شود و پس از خرید لپ تاپ میتوانید به راحتی روی آن ویندوز نصب کنید .
انشالله در هفته های آینده فاکتورهای دیگری را هم به غیر از قیمت در نظر گرفته و مدل های دیگری را نیز معرفی می کنم .

با احترام
کسری