نمايش پست تنها
قديمي April 7th, 2009, 11:46   #28
Mani Moradi
Senior Member

Mani Moradi's Avatar

تاريخ عضويت: Feb 2008
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 877 بار در 122 پست
Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)Mani Moradi (سطح 2)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Mani Moradi
0

با سلام و عرض تبریک سال نو به تمامی دوستان عزیز

ازآنجاییکه اکثریت قریب به اتفاق دوستان نظارت و توجه بیشتر مدیران سایت را راه حلی برای بهبود کیفیت سایت و برون رفت از وضعیتی که هم اکنون دچار آن شده عنوان کردند ولی نباید از مدیری که بصورت رایگان وقت وانرژی خودش را در ساعات زیادی از روز برای مطالعه و نظارت بر تمام مطالب بخش خودش میگذاره بیشتر از این نیز توقع داشت. مدیر هم مثل بنده و شما یک انسان است نه ماشین.خودش نیز مثل سایر کاربران دوست دارد بیشتر وقت خودش را به مطالعه کتب و مقاله وکارکردن روی حساب شخصی و امور شخصیش بگذارد.

اما من از آقارضا نیز این توقع را ندارم حالا که بعد از چند سال زحمت تعداد کاربران به این حد رسیده بیاد و درآمد حاصل ار تبلیغات سایت رو بین مدیران تقسیم کند تا انگیزه پیدا کنند.

یک سال پیش پیشنهادی دادم که با برخورد تند اعضا مواجه شد مبنی بر اینکه سات رو به دوبخش رایگان و غیر رایگان تقسیم کنند.

بخش رایگان شامل جوک و عکس و داستان و شعرو موسیقی و سرود و تواشیح و.....

و بخش تخصصی سایت نیاز به ثبت نام داشته باشد با هزینه اشتراک ماهانه ۲۰۰۰ تومان و سالانه ۲۰۰۰۰ تومان.

واز این پول حقوقی به مدیران پرداخت بشود و در ازای آن ازمدیران کار بیشتر مسوولیت بیشتر و پاسخگویی بیشتر بخواهند آن وقت مدیر می داند که اگر کوتاهی کند کار خود را از دست می دهد.

گذشته از این چیزی که رایگان به دست می آید ارزش خودش را از دست می دهد اینجا اگر یک فرد باسواد بهترین سیستمها و مطالب را بیان کند در چند پست اول تاپیک چند تا تشکر می شود که آفرین ادامه بده ما پشتتیم و درود بر شما و .... اما از فرداش همه چیز عادی می شود و عده بسیار معدودی با جدیت دنبال می کنند چون قدر نمی دانند حال آنکه اگر همان فرد با سواد این مطالب و دانسته ها را کتاب کند همه هجوم می برند می خرند و خواندن آن را به یکدیگر توصیه می کنند در حالی که مجانی آن این همه وقت در سایت بود و کسی به آن اهمیت نمی داد چون ما فکر می کنیم اگر به درد بخور بود طرف مجانی نمی گذاشت اینجا هر کس از راه رسید دانلود کند.

آیا پرداخت ماهی ۲۰۰۰ تومان برای دسترسی به یک منبع تخصصی بسیار ارزشمند برای شما زیاد است؟؟؟ ولی میدانید همین مبلغ ضرب در تعداداعضا می تواند بودجه بسیار خوبی برای اداره حرفه ای و درست سایت شود؟

بار اولی که این پیشنهاد را دادم خیلی ها گفتند آقا ما زن و بچه داریم ما دانشجوییم ما مستاجریم ما.... ولی ۲۰۰۰ تومان در ماه به زندگی هریک از ما که بیش از این مبلغ را داریم روزانه پول اینترنت می دهیم آسیب می رساند؟؟؟؟؟ خیلی ازما هر روز دو برابر این مبلغ را پول سیگار و ... می دهیم ولی اگر قرار باشد ماهی ۲۰۰۰ تومان برای پیشرفت در کار و زندگی خود هزینه کنیم عصبانی می شویم ولی موقع اعلام نتایج و گذاشتن استیتمنت و کل کل کمتر از روزی ۲۰۰ پیپ اصلا نداشته ایم !!!!!!!

این در مورد استخدام مدیران تمام وقت و کارآمد و قوی که دغدغه اتلاف وقت و انرژی خود را نداشته باشند و بدانند که کار بی مزد انجام نمی دهند اما در مورد جوی که هم اکنون بر سایت حاکم شده و روز به روز سنگین تر می شود که عده ای از دوستان کاهش شدید میانگین سنی کاربران را از عوامل آن می دانند نظر من این است که رفته رفته نگاه حرفه ای که به فارکس به عنوان یک شغل نگاه می کند جای خود را به کار تفریحی و پر هیجان داده و برای خیلی از دوستان جنبه سرگرمی پیدا کرده است.

همانطور که می دانید ۹۵٪ اعضای سایت شغل اولشان فارکس نیست یا دانشجو هستند یا کارمند یا کار آزاد دارند. بنابراین فارکس کار دومشان به حساب می آید که این البته اشکالی ندارد و خوب است ولی متاسفانه فارکس امروز برای خیلی از اعضای سایت به تفریح تبدیل شده جنبه بازی و دور هم بودن پیدا کرده است و اکثرکاربران اصلا حساب ریل ندارند.

با تمام احترامی که برای جناب هورزاد قائلم ولی چون این تاپیک را ایشان ایجاد کرده اند از خود ایشان مثالی بزنم.

سال ۲۰۰۸ خود ایشان تاپیکی ایجاد نمودند به اسم استیتمنت روزانه. در پست ۱۰ آن تاپیک ۶ ماه پیش بنده عرض کردم اینکه تاپیکی بزنیم هر کسی آخر شب بیاید و بگوید من امروز ۲۰۰ دلار گرفتم یا من امروز ۹۰۰ دلار و..... جز اینکه این کار را به یک بازی تبدیل کند هیچ حسنی ندارد که ایشان روحیه دادن به دیگر اعضا را عنوان کردند.

نمی دانم چرا تمام کارهای به ظاهر اشتباه در این سایت به عنوان روحیه دادن به دیگران انجام می شود و هر کس که مخالفت و انتقادی بکند آیه یاس و دشمن مردم نامیده می شود.

در همان پست بنده یک استیتمنت یک ماهه از حساب ریل خودم قرار دادم و گفتم اگر می خواهیم به این کار با نگاه حرفه ای بنگریم باید نگاهی بلند به صورت هفتگی ماهانه یا سالانه به سود و برگشت این کار داشته باشیم نه روزانه و ساعتی.

خب متاسفانه وجود همچین تاپیک هایی که کم هم نیستند کم کم این کار را به یک بازی تبدیل می کنند و وقتی این جو حاکم می شود خیلی از ما شبانه روز می نالیم که چرا حرفه ای ها رفنتد چرا قدیمی ها پست نمی زنند چرا میانگین سنی اعضا شده ۱۷ سال و......

بنابراین معتقدم با خارج کردن بخش تخصصی از حالت رایگان وایجاد تحول در این بخش و حاکم کردن نگاه حرفه ای باید کاری کنیم که آنهایی که واقعا فارکس را شغل و حرفه می دانند ثبت نام کنند. خواهید دید که با ایجاد چنین جوی قدیمی ها هم برمی گردند هرچند که ممکن است تعداد اعضا اندکی کاهش یابد ولی کیفیت خیلی بالا تر خواهد بود.

شرمنده از طولانی شدن این پست.