نمايش پست تنها
قديمي May 4th, 2010, 14:47   #108
Mehrdad-FX
Senior Member

Mehrdad-FX's Avatar

تاريخ عضويت: Oct 2009
محل سكونت: Tehran
تشکر از ايشان: 4,271 بار در 808 پست
Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)Mehrdad-FX (سطح 5)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
این موضوع خیلی سلیقه ای هست .
من متخصص سخت افزار سراغ دارم که باطری رو از لپتاپ خارج کرده و بدون باطری کار میکنه که عمر باطریش کم نشه ، از اونطرف خیلیها هستند که هیچوقت باطری رو خارج نمیکنند به خاطر اینکه احتمال داره قطع شدن برق به لپتاپ صدمه بزنه .
در مقابل عده ای هم هستند که حتی ادعا میکنند اگر همیشه باطری روی دستگاه باشه اصلا عمرش نسبت به حالتی که جدا باشه کم نمیشه .

در این بین شما باید خود رای باشی و هرجور دلت خواست عمل کنی ، من که هیچوقت باطری رو جدا نمیکنم .

با درود فراوان

تا اونجائیکه من تحقیق کردم، عمر باطریهای لپ تاپ بسیار بستتگی به نحوه شارژ و دشارژ کردن اونها داره و اگر همیشه به برق متصل باشه مطمئناٌ عمرش پائین میاد و بطور کلی شارژ کردن این نوع باطری ها و کلاٌ باطریهای قابل شارژ زمانیکه هنوز مقداری شارژ دارند به باطری صدمه میزنه و باید کاملاٌ خالیش کرد و دوباره شارژ کرد. من برای موبایلم هم همیشه یک باطری زاپاس دارم که مجبور نشم باطریش رو موقع بیرون رفتن، قبل از کاملاٌ خالی شدن شارژ کنم و همینکار عمر باطریهای من رو بسیار بالا میبره.
من سابقاٌ برای اینکه باطری لپ تاپم مشکل پیدا نکنه وقتی که لپ تاپ میخریدم، یک باطری فرسوده هم پیدا میکردم و وقتی در جای ثابت برای ساعات طولانی میخواستم از لپ تاپ استفاده کنم از اون باطری فرسوده استفاده میکردم و لپ تاپ رو متصل به برق نگه میداشتم تا در صورت قطع و وصل برق، اون باطری فرسوده از صدمه خوردن به سیستم جلوگیری کنه.
لپ تاپ فعلی من Dell Studio 1535 که یک آپشن نرم افزاری برای قطع اتصال برق به باطری داره که در واقع بدون شارژ شدن باطری، اون رو بصورت برق اضطراری درمیاره که خیلی مفیده.

موفق باشید