نمايش پست تنها
قديمي May 24th, 2009, 13:21   #1520
lastnight19
Senior Member

lastnight19's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2007
محل سكونت: چند کیلومتر اونور تر از خونمون
تشکر از ايشان: 15,997 بار در 3,978 پست
lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)lastnight19 (سطح 9)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به lastnight19
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله daivid نمايش نوشته ها
سلام

با توجه به اینکه من دیشب یک پست نه چندان سیاسی در تاپیک کوتاه و خواندنی از روزنامه اقتصادی دنیای اقتصاد نقل کردم و فی الفور کات شد بر ان شدم که این موضوع را بیان کنم.گرچه که من یک پیام هم به دوستمان اقا وحید دادم و ایشان هم گفتند که هرگونه پست سیاسی در سرمایه ممنوع است که البته پست بنده زیاد هم سیاسی نبود و بیشتر یک مطلب جالب به نظر میرسید.

و اما چه لزومی دارد در یک سایت غیر سیاسی و یا روزنامه غیر سیاسی ستونی به سیاست اختصاص داده شود؟

همانطور که میدانیم در کشور ما و در تمام کشورها تعویض افراد با تغییر یکسری از سیاستهای ان کشور در زمینه های مختلف از جمله اقتصاد همراه است.و خواه یا ناخواه روی زندگی همه افراد ان جامعه تاثیر میگذارد.برای همین هم اگر به روزنامه های تخصصی اقتصادی نگاهی بیندازیم ستون یا صفحه ای در باره سیاست خواهیم دید.اما شاید شما بگویید اقا این چه ارتباطی به فارکس و بازارهای مالی دارد.ماکه ضرری نمیکنیم هر کی میخواد باشه.

برای این منظور من با یک مثال سعی میکنم موضوع را کمی بررسی کنم.

همانطور که ما میدانیم به خاطر سیاستهایی که نظام جمهوری اسلامی و بالطبع ان دولت جمهوری اسلامی تعیین کرده است کشور ایران در تحریم قرار گرفته است و هرگونه نقل و انتقال پول با خارج از کشور با مشکلاتی همراه شده است.فرض کنید شما میخواهید پول به حساب بروکرتان واریز کنید.خوب چه میکنید.یک راه حل این است که شما با وب مانی کار کنید(همان پول الکترونیکی روسی)یعنی شما فقط و فقط به خاطر سیاستهای دولتتان باید پول به جیب دوستان و همسایه دوست داشتنی که همانه روسیه باشد بریزید.حال ممکن است شما بگویید بابا من میخوام 300 دلار حسابمو شارژ کنم مابع التفاوتش میشه 6000 یا 7000 تومان .این که پولی نیست.خوب اگه کسی قرار باشد حساب را 30000 یا 40000 شارژ کند به این مبلغ ناقابل از لحاظ شما باید 2 عدد صفر ناقابل اضافه کند.برای برداشت پول نیز وضع همین گونه است.حال شما سالانه میزان برداشت این فرد در ماه را حساب کنید(با فرض سود ده بودن)ببینید در سال چقدر پول زور باید بدهد.
یه روش دیگر هم دور زدن بانکهاست که در این روش هم هر کدام از بانکهای سر راه شما را کمی تا قسمتی شارژ میکنند.فکر کنم سیاست یه مقداری در همین کار هم زهر خودشو به افراد میرسونه.

در هر حال هدف از این پست نه اصلاح جامعه و نه اصلاح قوانین سایت سرمایه بود بلکه درددل کسی بود که یه پستش گرفتار تیغ تیز سانسور در یک جامعه توتالیتر قرار گرفت.ببین اونایی که یه فیلم میسازن یا یک کتاب مینویسن و با ان فیلم یا کتاب زندگی میکنن و بعد یک عده و یا یک نفر اون رو مخالف امیال و قوانین خود ساخته میبیند و ان را حذف میکند چه حالی پیدا میکنند.

موفق باشید.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پ.ن:هدف بنده از طرح این پست به هیچ وجه تخریب یا اهانت به کسی علی الخصوص اقای وحید نبود.ولی همانطور که در پیام خصوصی به ایشان هم گفتم سانسور عقاید و افکار کسی از دون ترین کارها و رفتارهایی است که غیر انسانی است که البته رنگ انسانی به خود میگیرد.

این مساله سانسور به آقا وحید یا آقا رضا ربطی نداره که شما به ایشون پیغام خصوصی دادی یا از ایشون شکایت می کنی، قوانین مملکت به اینصورت هست و مدیران فقط فقط مجری هستند.

شما اگر واقعاً شکایتی دارید می تونید به آدرس زیر ایمیل بزنید:

[email protected]

یا تشریف ببرید قوه قضائیه، وزارت کشور، نیروی انتظامی، وزارت ارشاد، بسیج کل کشور، فرماندهی کل قوا و ... .