نمايش پست تنها
قديمي June 9th, 2010, 02:18   #2
Vahid Javaheri
Senior Member

Vahid Javaheri's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2009
محل سكونت: تهران
تشکر از ايشان: 1,280 بار در 229 پست
Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)Vahid Javaheri (سطح 5)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به Vahid Javaheri
Lightbulb گوگل و دیگر هیچ

0

با تشکر از vahhab عزیز ،
شخصا دوست داشتم اسم تاپیک رو میگذاشتین در باره گوگل چه میدانید؟
چون به مراتب دانسته هامون کمتر از نادانی هامون است (حداقل بنده !).

گوگل چیزی فراتر از یک جستجوگر هوشمند ویا سرویس دهنده ایمیل ،گوگل ارث و ... هست،شخصا معتقدم ظهور گوگل نقطه عطفی است(فارکس بازا بخونن پیوت) در تاریخ بشریت و تاثیر گوگل بر زندگی آدمها روز به روز زیاد تر میشه و این دگرگونی در همه زمینه های شخصی ،اجتماعی ،علمی ،اقتصادی،نظامی و سیاسی نمود پیدا میکنه .مثل نظریه آشوب و فراتر از آن .
خیلیها به واسطه همین گوگل روند زندگی و شغلیشو ن عوض شده .کم نیستن از بچه های همین سایت که فقط به واسطه همین گوگل با فارکس آشنا شدن و حتی با سایت وزین سرمایه !

فکر میکنم اگر در این عصر پیامبری میخواست ظهور کنه ،حتما از گوگل برای تبلیغ وتبیین دینش استفاده میکرد !

مهمترین ویژگی گوگل ،احترام به حقوق کاربراش هست و حفظ اطلا عات شخصی .
الان که دارم تایپ میکنم متاسفانه گوگل ف.ی.ل.ت.ر شده ،فکر میکنید برای چی؟
برای چی دسترسی به گوگل توسط حکومتهای تک صدا محدود میشه ؟

پاسخ به سوالهای بالا به عهده خودتون ،اما یادمه چند وقت پیش که یاهو اطلاعات معترضین حکومت چین رو به دولت چین داده بود سهامش افت کرده بود !

به نظرم اگه گوگل سرویس جیمیلشو زود تر راه می انداخت و یا سرویس مسنجر مستقل میداشت ،احتمالا چیزی از یاهو نمی موند که ماکروسافت یه زمانی میخواست بخرتش!

حتما همه شما تبلیغات عذاب آور یاهو را تجربه کردید و میکنیم ،اما چرا برای گوگل اینطوری نیست ؟
اول از همه که وارد صفحه اصلی میشیم ،این صفحه به خاطر ندونستن html ساده نیست ! html چیزی نیست که دو دانشجوى دكتراى دانشگاه Stanford، يعنى لرى پيج و سرجى برين ،نتونن از پسش بر بیان !
این سادگی احترام به شعور من و شماست که میگه با این که سرویس رایگان میدم اما از شما سو استفاده نمیکنم که بخوام تبلیغه زورکی به خوردت بدم ! اونم از نوعه گرافیکیه خفن !

مثلا تبلیغات متنی در جیمیل را حتما تجربه کردیم و میببنیم .چقدر زیبا و هوشمند با توجه به فعالیتمون پیشنهاد میده ! من که لذت میبرم

من خودم ارادت خاصی به حضرت گوگل دارم ،چون دقیقا مظهر اراده آدمی برای رسیدن به بی نهایت است !
دوستمون در پست اول نقل کردند که گوگل یعنی چی ،اینم یه توضیح دیگه :

احتمالا قبلا هم شنیده اید که گوگل عدد بسیار بزرگی است که از گذاشتن 100 تا صفر جلوی عدد یک بدست می آید. این عدد نخستین بار توسط میلیتون سیروتا (Milton Sirotta) خواهرزاده ادوارد کسنر (Edward Kasner) ریاضیدان نامدار آمریکایی، ابداع شد و برای نحستین بار در کتاب "ریاضیات و تخیل بشری" Mathematics And the Imagination نوشته مشترک ادوارد کسنر و جیمز نیومن (James Newman) معرفی گردید.
دلیل گذاشتن نام این عدد غول آسا بر روی این شرکت، به شعار تبلیغاتی رهبران Google باز می گردد که معتقدند سرانجام روزی موتور جستجوگر منحصر به فرد Google قادر به پردازش یک گوگل (و در آینده گوگل ها) اطلاعات خواهد بود.
البته نباید از خاطر برد که ریشه تمامی موفقیت ها و پیروزی های این شرکت، به موتور جستجوگر خارق العاده و منحصر به فرد آن باز می گردد که در کنار زایش شبکه اینترنت به دستان توانای کارشناسانی چون تیم برنرلی (Tim Berner Lee) به سال 1990 ، تشکیل کنسرسیوم جهانی وب (W3C) به سال 1994 و زایش نخستین و اصلی ترین نرم افزار سرور وب به نام Apache در سال 1995، در شمار سونامی های عظیم تاریخ اینترنت است و تاثیرات شگفت انگیز آن، در رشد و گسترش شبکه جهانی، مطلقا غیر قابل انکار است.
موتور جستجوی گوگل دارای دو ویژگی عمده و مهم است که موجب افزایش دقت تطابق یافته شده در آن، با موضوع جستجوی کاربر می گردد:
نخستین ویژگی اش این است که در هنگام جستجو به دنبال خواسته کاربر، ساختار نتیجه یافته شده را تحلیل کرده و از میزان پیوندهای داده شده از سراسر وب بدان صفحه آمارگیری می نماید و بر مبنای بیشترین نتایج آمارها، پرطرفدارترین و کاربرپسندترین نتایج را به کاربر ارائه می دهد. این شیوه فهرست نویسی نتایج Page Rank نام دارد.
ویژگی دوم موتور جستجوگر گوگل (که بر مبنای ویژگی نخست سازمان یافته است) جستجو در ساختار نتایج یافته شده، به دنبال پیوندهایی به نتایج بیشتر است، که در کنار سیستم آمارگیری توانمند Page Rank ، موجب تمایز آشکار کیفیت کاری و بازده جستجوی Google در مقایسه با موتورهای جستجوی دیگر شده است.

پ.ن 1:چند شب پیش میخواستم این پست را بزنم ،وقت نمیشد،امشب که دیدم گوگل ف.ی.ل.ت.ر شده ( حداقل در isp بنده ،چون یکی از دوستان این مشکلو نداشتن احتمالا تا هفته دیگه بر طرف میشه ) بهترین بهونه بود.

پ.ن 2:این 4 تا پاراگرافه آخر منبعش
ماهنامه دانش و کامپیوتر بود .

پ.ن 3:این مطالب ادامه داره ...

موفق باشید