نمايش پست تنها
قديمي July 7th, 2010, 10:33   #39
hesam.124
Senior Member

hesam.124's Avatar

تاريخ عضويت: Sep 2009
محل سكونت: مهم اینه که خوابیم
تشکر از ايشان: 1,898 بار در 364 پست
hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)hesam.124 (سطح 4)
ارسال پيغام بوسیله Yahoo به hesam.124
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Kasra نمايش نوشته ها
سلام حسام جان ،
جسارتا شاید بتوانید جمله تان را به این صورت تغییر بدهید که : "درصد زیادی از تریدر ها هم تو ترید هاشون هم تو سرمایه گزاری هاشون ( که هی به تلافی ضرر قبل ضرر جدید می کنند) هماتنند قماربازارن ناشی عمل می کنند."
-------------------------
هدف ما از ادامه این مبحث ، آموختن تجربیات قماربازان برای نبرد در بازار فارکس است . از اینجا شخصیتی "خیالی" وارد متون این تاپیک می شود به نام "قمارباز" .
و افسانه قمارباز ، سیر و سلوکی خواهد بود بر مبنای سر نخ هایی که این شخصیت به ما می دهد .
افسانه قمارباز روشنگر راه کسانی است که می خواهند زندگی گذشته خود را کنار بگذارند و از فردا جور دیگری زندگی را ببینند .
سلام و عرض ادب دارم.
کسری جان ممنون از ویراستاری و نکته بینی خوبتون.

کسری جان از وقتی این بحث رو مطرح کردی خیلی فکر من رو به تجربیات و دیده های خودم مشغول کردی. و دائم همش میگم این حرکت بازار که الان رخ داد مثل فلان نکته ای بود که دیدم.
یادم می آد تو یه محفلی بودیم که حرفه ای های قمار اونجا بودن و تفریحی بازی می کردن. چند تا دانشجوی قمی تازه وارد که معلوم بود تو خوابگاهشون یا درس می خونن یا ورق بازی می کنن و خیلی با هم جوینت بودن هم اومده بودن رو حساب کل کل و کر کری شروع کردن با بچه ها بازی و کم کم کارشون به قمار کشید.
نکته جالب تو بازیشون این بود که فقط در جهت انحراف و مختش کردن فکر حریف ورق می ریختن.
مثلاً طرف کاملاً دستش خالی بود ولی اولین حرکتش جوری بود شما فکر می کردی این الان همه ورق ها دست خودشه یا یارش. و با دست خالی حریف رو به اشتباه های بزرگی مجبور می کرد که منجر به باخت طرف می شد. یا برعکس دستش پر بود جوری وانمود می کرد که انگار دستش خالیه و باز تکرار سناریو. و جالب تر اینکه تا حریف می اومد به بازیشون عادت کنه استراتژیشون عوض می شد و مثل افراد معمولی بازی می کردن.
یه وقتهایی تابلو به طرف باج می دادن یه وقتایی هم مو رو از ماست می کشیدن.
خلاصه اینکه اونشب همه رو کاملاً جارو کردن و بعدش هم بای.
وقتی خوب به قضیه نگاه می کنم درسی که می تونم ازش بگیرم اینه که انعطاف پذیری این اشخاص چقدر تو موفقیتشون تاثیر داشت.
نظر من اینه شایدم اشتباه می کنم ولی تو بازار هم باید انعطاف پذیر بود. حتماً خیلیامون شنیدیم که مثلاً فلان سیستم خوبه ولی باید به قوانینش پایبند بود- چرا؟ چون دوره سود داره و ضرر، و اگر شما به اش پایبند باشی سودهات ضررهاتو تحت الشعاع قرار می ده- خوب شاید این به نظر منطقی باشه ولی آیا رفتار مارکت هم به این شکله؟
آیا رفتار بازار متفاوت نیست- آیا بازار تغییر فرمول نمی ده- آیا بازار رنج با بازار روند متفاوت نیست؟- آیا تارگت ها در بازار رنج و روند باید یکی باشه؟
درست مثل بازی که وقتی ورق هاتو پیش روت می بینی آیا همیشه دستت پره؟ آیا همیشه برگات یه شکله؟
ببخشید که اینو می گم - آیا باید همیشه اول بازی حکم لازم کرد. آیا همیشه طرف رو باید حاکم کتی کرد؟ و ...
به قول دوست عزیزم خاکستری - تو این بازار از قائده شرطی شدن باید اجتناب کرد.

با تجربیات عینی که من تو این زمینه دیدم افرادی که بسیار زبردستن نگاه متفاوتشون به بازی و همچنین انعطاف پذیریشون، اونها رو موفق می کنه. و شاه بیت موفقیتشون اینه که:
به جای تلاش برای حدس زدن حرکت حریف، تلاش می کنن که حدس بزنن حریفشون در مورد بازی اونا چی حدس می زنه.

نکته دیگه ای که خیلی تو بازار شبیه این داستانه بحث دون پاشی و رسیدن به سود سریعه.
افرادی که وارد این بازار می شن در بدو ورود به دسته تقسیم می شن:98% بازنده -2% برنده (البته آمار رسمی نیست ذهنیه) اگه جزو 98 درصد بودن که بازار اینو به اشون القا می کنه که خیلی نزدیک بود سود کنیا ولی به جون جفتمون دفعه بعد حتماً موفق می شی و با تغییر فرمول بازار باز شکست می خورن-
اگرم جزو 2درصد برنده بودن که می رن جزو گروه bbp - گروه (bazandegan bade piruzi )
والا اونجوری که من دیدم افرادی که زود به سود خوب می رسن یا شرایطشون جوریه که باید زود به سود برسن خیلی زود هم کال می شن- اون جوری که من دیدم و واسه خودم هم اتفاق افتاده. و چون به سود رسیدن بنا به خصلت انسانی و راحت پول در آوردن برای سود بیشتر تلاش می کنن و بازار هم اینو می دونه که پولی که به اونا داده به زوری به بازار هدیه خواهد گشت.(آیا تا حالا کسی رو دیدید که یه حساب 100 تایی رو به مثلاً 1000 یا 10000 تایی تبدیل کنه و بعدش بزاره بره و با بازار خداحافظی کنه؟)

پ.ن: حیفه دوستان و اساتید هم سعی کنند تو این بحث که خیلی مفیده و تو بازار نقشه بزرگی داره شرکت کنند.
hesam.124 آفلاين است پاسخ با نقل قول