نمايش پست تنها
قديمي October 14th, 2006, 10:19   #110
Persian
Junior Member

تاريخ عضويت: Oct 2006
تشکر از ایشان: یک بار در یک پست
Persian (سطح 0)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله Chipal نمايش نوشته ها
سلام دوستان .
بنده تصمیم به ارتقاء سسیتم کامپیوترم دارم .
لطفا دوستانی که در این زمینه اطلاعاتی دارند ، نظرشون رو در مورد قطعات انتخابی من بدند که در صورت نیاز جایگزین کنم .
پیشاپیش سپاسگذارم .
CPU: AMD Athlon 64 Bit 3500
Ram : 1 Giga Byte Gail
HDD : 160 GB SATA II
MB : Giga Byte (در مورد انتخاب مدلش هنوز به نتیجه نرسیدم )
ضمنا اگه از دوستان کسی هست که از سی پی یو های جدید زئون ، دو هسته ای یا 64 بیتی اینتل استفاده میکنه ، ممنون میشم اطلاعاتشون رو در این زمینه ارائه کنند .

بازم ممنون
ارادتمند - چیپال
سلام دوست عزیز

در مورد سی پی یو ها
زئون ها برای سرور ها استفاده میشن و کلا زیاد مورد استفاده کابر خانگی قرار نمیگیرند ضمن اینکه قیمت آنها گران هست

دو هسته ای هم اینتل میتونید بخرید و هم ای امدی
ضمن اینکه سی پی یو 3500 ای که شما اشاره کردین سوکت 939 است و فقط تا باس 400 برای رم ساورت میکند ولی ای ام دی سوکت Am2 خود را نیز وارد بازار کرده که رمهای DDR2 را نیز ساپورت میکنند
قیمت سی پی یو 3500 حدود 90.000 تومان هست
همان سی پی یو با سوکت ای ام 2 حدود 100.000 تومان هست
و حتی میتوانید با مبلغ 140.000 هزار تومان یک سی پی یو دو هسته 3600 Am2 تهیه کنید که البته قیمت این سی پی یو در این یکی دو ماه به دلیل تقاضای زیاد کمی گرون شده است

اینتل هم یک 3400 دو هسته ای ال جی ای رو با حدود 175000 تومان میتونید تهیه کنید

کلا اینتل و ای ام دی از نظر کارایی خیلی بهم نزدیک شده اند ولی خوب در بنچ مارک های مختلف کمی با هم تفاوت دارند

بر فرض مثال 3000 ای امدی در گیم خوب جواب میدهد ولی 3000 اینتل در کارهای 3D بستگی به نوع سی پی یو و نیاز شما میتوان انتخاب های مختلفی داشت

رم Geil هم رم خوبی هست ولی رم های بهتری هم وجود دارند مثل OCZ و کروشیال که اینهم باز بر میگرده به استفاده شما

مین هم نوشتید گیگا , گیگا انواع مختلفی مین دارد لطف کنید مدل آن رو بنویسید تا بتونم اطلاعات کامل تری بشما بدهم

موفق باشید
Persian آفلاين است