نمايش پست تنها
قديمي May 9th, 2010, 12:58   #46
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله lastnight19 نمايش نوشته ها
نظر من این هست که اگر یک روشی اختراع می شه همیشه روش مقابلش هم درست می شه، اگر کسی ویروس می نویسه، حتماً آنتی ویروسش هم نوشته می شه اینکه بگیم هیچ راهی برای مقابله با این حملات وجود نداره بنظر من صحبتی هست که خیلی با عجله و بدون تحقیق گفته شده.

اگر قرار باشه راه مطمئنی برای این حملات وجود نداشته باشه که دیگه باید در اینترنت رو تخته کرد، اینهمه بانک موسسات بزرگ،مگه می شه راهی وجود نداشته باشه.
من هم با این نظر کاملا موافقم که هر مشکل راه حلی دارد. اما این راه حل ها کاملا مشخص و ساده نیستند. مثلا اینطور نیست که اگر مدیر یک سایت اقدامات a و b و c را انجام بدهد و مثلا X تومان برای سایت هزینه کند، تمام مشکلات امنیتی بطور کامل و 100% حل شود.

متخصصان امنیت شبکه اعتقاد دارند که امنیت مقوله ای نسبی است و امنیت مطلق وجود ندارد. بارها دیده ایم که سایت های بسیار معتبر با منابع عظیم مادی و فنی با مشکل امنیتی مواجه شده و برای ساعاتی از دسترس خارج شده اند.

مثلا در تابستان سال گذشته، برخی خبرگزاری های بزرگ گشور - که به منابع نامحدود مادی و فنی دسترسی دارند - در اثر حمله DDOS برای ساعاتی از دسترس خارج شدند. یا مثلا در سایل گذشته میلادی، سایت توییتر برای چند ساعت بدلیل حمله ddos از دسترسی خارج شد. داستان هک شدن توییتر را هم که حتما شنیده اید: http://techcrunch.com/2009/12/17/twi...an-cyber-army/

خلاصه اینکه همیشه راه حلی وجود دارد. اما هیچ راه حلی مطلق نیست. همین حالا که سایت به کار خود ادامه می دهد، نتیجه اجرای همزمان چند راه حل است. اما این راه حل ها به معنی اطمینان 100% از عدم تکرار مشکل نیست.

موفق باشید
Reza آفلاين است