نمايش پست تنها
قديمي June 20th, 2008, 09:21   #23
albertini
Senior Member

albertini's Avatar

تاريخ عضويت: May 2005
محل سكونت: ارومیه
تشکر از ايشان: 5,643 بار در 1,410 پست
albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)albertini (سطح 8)
0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله exchanger نمايش نوشته ها
albertini نوشته است :

((اگر کسی در بورس ایران سالیانه 100 درصد سو د کسب میکند انهم براحتی مطمئن باشید در بازار فارکس این سود را یکماهه کسب خواهد کرد ))

ادعای بازده 100 درصدی که دوستان مطرح میکنند ....بنظرم خیلی منطقی هست ........و در همین 2 ....3 ماهه اول سال 87 ......تعدادی از معامله گران به این سود رسیدند .........جناب albertini ....فکر می کنم اخیرا خیلی در جریان بورس نبوده اید .....اینکه شماسود متوسط سالانه رو 10 درصد میگویید ....شاید واقعا برای برایند بازار همینطور باشه .......و کسی که چیزی از بورس نمیدونه پولش رو به صورت رندوم توی یک سری سهم سرمایه گذاری کنه به این سود 10 درصد برسه !..............ولی اگر کسی از تکنیکال و فاندامنتال سهم مطلع باشه و گروه های پیشرو رو شناسایی کنه ....براحتی ( یعنی حداقل ) 100 درصد در سال رو بازدهی میده ! .............حتی زمانی که شاخص و برایند بازار منفی هست ...شما روی سهم های با ضریب بتای منفی سرمایه گذاری کنید ...بازدهی خوبی میگیرید .......در مورد اون جمله ای که نقل قول کردم ....هم باید بگم ...ساختار بورس و فارکس متفاوت هست و نمیشه اونها رو مقایسه کرد ...بعضی افرادی هستند که 200 درصد توی بورس بازده دارن ..من به شما قول میدم ..توی فارکس 1 پیپ نتونن سود کنن .............حتی تکنیکال بورس هم سبک خاصی داره و کسی که توی بازار آزاد ترید کرده گاهی اوقات توی بورس به اشتباه میفته ...به خاطر حجم مبنا و ... الگوهای شمعی و ایندیکاتورها (گاهی اوقات)درست کار نمیکنند !

این هم تاید واتر :

من واقعا از نوع استدلال دوستان متعجب هستم.عنوان تاپیک بازدهی بورس تهران هستش ولی بعضی از دوستان برای نشان دادن این

بازدهی بورسی که شاید بیش از 150 شرکت در ان فعال هستند فقط بر اساس چند شرکت قضاوت میکنند.مثل این میمونه که شخصی

بیاد از بازدهی بورسهای امریکا در طی چند ماه گذشته دفاع بکنه دلیلش هم این باشه که فلان چند شرکت طی این دوره صعود کرده اند

و بقیه سهامداران رو متهم به عدم اطلاع از تحلیلهای تکنیکال و فاندامنتال بکنه.باید بگم یکی از اصول صحیح سرمایه گذاری در بازارهای

بورسی تشکیل سبدسهام میباشد و تشکیل سبد سهام یعنی اینکه سوداوری شما نمیتواند با متوسط بازدهی متوسط بازار تفاوتی

مثلا هزاردرصدی داشته باشد.یعنی این همه شرکتهای میلیاردی سرمایه گذاری که از حرفه ای ترین تحلیلگران و نرمافزارها استفاده

میکنند از دانش کافی برخوردار نیستند که بجای اینکه سرمایه خود را بجای تشکیل سبد روی بهترین کالا سرمایه گذاری کنند و دهها برابر

بیشتر سود کنند؟

اگر بازدهی بورس ایران مطلوب بود چرا اینقدر بورس ایران در جذب نقدینگی ناموفق عمل کرده است.کافیست که یک سهام گردنکلفت

جدید بخواهد وارد بورس شود همین یک سهم براحتی کلی از بقیه سهم ها را منفی میکند بخاطر اینکه سهامداران مجبور میشوند برای

خرید جدید سهمهای موجود خود را بفروشند.و نکته دیگر اینکه سهم زیادی از این سود بورس تهران که بعضیها از ان دفاع میکنند مربوط به

همین سهمهاییست که تازه وارد بازار بورس میشوند و معمولا پس از عرضه به بازار شاهد کلی حرف و حدیث و ابهام هستیم که ایا قیمت

عرضه ایا واقعی بوده است یا دولت گرانفروشی کرده است.

حرف اخر اینکه در بازار ایران طی همین دو سه ماه هرچه میخریدید بیشتر از بورس عایدتان میشد حتی اگر پفک میخریدید.
albertini آفلاين است پاسخ با نقل قول
تشکر کننده از albertini: