نمايش پست تنها
قديمي April 6th, 2009, 00:30   #12
hoseintaheri
Senior Member

hoseintaheri's Avatar

تاريخ عضويت: Jan 2008
محل سكونت: سایت سرمایه
تشکر از ايشان: 2,022 بار در 587 پست
hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)hoseintaheri (سطح 7)
0

مدتی این قضیه فکر من رو بخودش مشغول کرده چند تا راه حل هم داشتم اما موقعیت رو برای بیانش مناسب ندیدم. چند وقت پیش اقا رضا یک نظر سنجی کردند راجع به اینکه تالار تاپیکهای اختصاصی اعضا درست بشه یا نه . من و خیلی از اعضای دیگه گفتیم نه ایجاد نشه چون سایت رو از اهدافش دور میکنه اما ایشون بنا رو بر نتایج نظر سنجی گذاشتند و گفتند این تالار رو ایجاد میکنیم.اما الان میبینیم کار به جایی رسیده و ما انقدر از اهدافمون دور شدیم که همچین تاپیکی باز میشه (این هم دلیلی بر صحت ادعای بنده در ان تاپیک نظر سنجی) همین تالار اعضا و تالار عمومی به اندازه کافی ما رو از شکل و شمایل یک فروم تخصصی انداخته (خود من از کسانی هستم که تو اون تالار بیشتر پست میزنم) دیگه نیازی به تالار فرعی جدید نداشتیم . به نظر من در تالار های عمومی باید تاپیکهایی از قبیل "معرفی و مقابله با تروجان" یا "کامپیوتر نرم افزار سخت افزار " ایجاد بشه که بطور غیر مستقیم به کار و شغلمون (فارکس) مربوط میشه. من نمیدونم اخه تاپیک" قهوه خانه فارکس" یعنی چی؟ یا تاپیک "نفر قبلیت رو نفرین کن" یعنی چی؟!
نکاتی هم هست که دوستان تو این چند تا پست مطرح کردند.
اما راه حل اصلی(البته به نظر بنده)
اگه بخواهیم یک فروم شکوفا و رو به رشد داشته باشیم باید هزینه کنیم. نمیتونیم تا ابد انتظار داشته باشیم اشخاصی که سالها برای بدست اوردن علم و تجربشون تلاش کردند بیان و رایگان حاصل همه زحماتشون رو برای ما تدریس کنند و بعد بخاطر مطالب این اساتید کاربر سایت زیاد بشه و قیمت تبلیغات هم بره بالا. من نمیگم عضویت تو این سایت پولی بشه چون در اونصورت باز هم از رونق میافته . سایت باید یه هر نحوی خودشو وارد چرخه اقتصاد کنه.
این سایت بزرگترین فروم تخصصی فارکس تو ایرانه خوب بخاطر چی؟ بخاطر اعضای زیادی که داره و این اعضای زیاد باعث میشن قیمت تبلیغات بره بالا و همه ای بی ها بیان اینجا تبلیغ کننداما چند درصد این درامد صرف سایت میشه؟ تازه با روند رو به رشد شهرت فارکس تو ایران این روند به شدت خطوط مقاومت رو میشکنه و میره بالا.
اگر مشکل مدیران ضعیف بخشهای مختلف هست چرا به مدیر حقوق ندیم تا با جون و دل کار کنه؟ تا کی باید توقع داشته باشیم یک نفر بیاد بشه مدیر و روزانه ساعتها وقت صرف انجام وظایفش بکنه و مرتب با این کاربر و اون کاربر جر و بحثش بشه و اعصابش خورد بشه که اخرش چی تشکرهاش زیاد بشه و مربع سبز براق بگیره و تو قرار عمومی همه بگن به به اقای فلانی مشتاق دیدار چقدر شبیه پستهاتون هستید.
بدون پشتوانه اقتصادی قدم از قدم نمیشه برداشت اینجا ماشاالله همه اقتصاد دان هستندهرجا اقتصاد شکوفا بود اونجا رونق گرفت هرجا ادمهاش برای بهشت کار کردند به جهنم رسیدند.
شخصا این سوال رو میپرسم از اقا رضا مدیریت محترم سایت:
درامد حاصل از این سایت در چه بخشهایی هزینه میشود؟ ایا نمیتوان بخشی از این در امد را صرف استخدام اساتید و مدیران کرد؟
در دنیای حرفه ای و بشدت رقابتی امروز نمیتوانیم از اشخاص انتظار کار رایگان داشته باشیم.
اونهایی که تو فرومهای خارجی رایگان مطلب مینویسند از اون طریق دارن تو یک تریبون جهانی خودشونو تبلیغ میکنند اونها هم برای رضای خدا موش نمیگیرند . اشکال کار اینجاست که فکر میکنیم ما هم میتونیم مثل اونها بشیم نه اقا نمیشه چون زبان انها انگلیسی است چون انها تحریم نیستند چون انها شهرت بین المللی دارند. چون انها صاحب فارکس هستند چون اونها صاحب علم و تئوری و اقتصاد هستند. چون اونها صاحب اینترنت هستند.
بازهم فکر میکنید میتونیم بدون هزینه به جایی برسیم؟ اگه این سایت خودش رو وارد چرخه اقتصاد نکنه نابوده برادر نابود.