نمايش پست تنها
قديمي January 4th, 2009, 13:43   #214
storyline
Member

storyline's Avatar

تاريخ عضويت: Apr 2007
تشکر از ايشان: 123 بار در 30 پست
storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)storyline (سطح 2)
Touch 3G"jade"

0

دوستان خوبم سال میلادی جدید رو به همه شما تبریک می گم. راهنمایی های این انجمن در خرید پاکت پی سی خیلی کمک من کرد. فکر می کنم چزو معدود فرومهایی باشه که کسانی که در اون هستند خرید پاکت پی سی شون صرفا از روی هیجان نیست و به کارایی این ابزار توجه دارند.
با جمع بندی صحبت دوستان؛ من هم با سابقه ترید 3 ساله به این نتیجه رسیدم که به این ابزار نیاز دارم. موقعیتهای بسیاری رو یادم می آمد که پوزیشنها باز داشتم و تحلیلم را هم کرده بودم اما به خاطر این که لبتابم با من نبود یا امکان اتصال تلفنی به دلیل مسافر بودن برایم مقدور نبود نتوانسته بودم به موقع استاپ را بعد از رفتن معامله توی سود کوچک کنم و تی پی را جابجا کنم در نتیجه سود خوبی را از دست داده بودم که البته من اینها را جزو ضرر محسوب می کنم.
درست است که ما تحلیلمان را معمولا پشت کامپیوترهای شخصی با اینترنت پرسرعت می کنیم اما با توجه که این بازار پویا و زنده است باید همیشه مراقب باشیم که اسیر تکنیکی که خودمان مجری آن بودیم نشویم و بازار بدل فن ما را به ما نزند!(شرمنده سابقه کشتیگیر بودنم را به رخ کشیدم!)
من بعد از تحقیق به محصولات سه برند سامسونگ و سونی اریکسون و اچ تی پی علاقه مند شدم.
سامسونگ را به خاطر استحکامش دوست داشتم و زیبایی و اینکه مثل یک ژورنال بود که همه ابزار های حرفه ای را کنار در محصولاتش و خصوصا تک محصولش امنیا داشت.اما با اینکه گوشی موبایل من سامسونگ است و گوشی دوم من 8 سال پیش هم سامسونگ بود نمی دانم چرا آن گوشی قدیمی آنتن دهی بهتری داشت و این آنتن دهی من را نگران می کرد! برنامه من این بود که این پاکت پی سی را صرفا جهت کار استفاده کنم تا زنگ نخورد و همیشه توی اینترنت باشد
حالا اگر قرار باشد که این همه هزینه با آنتن ندادن خراب شود پس باید از همه ابزارهای حرفه ای امنیا خصوصا صفحه گسترده 2/3 اینجی می گذشتم!
سونی اریکسون را دوست داشتم. اولین گوشی من 10 سال قبل موبایل اریکسون بود.شرکت اریکسون بعدها با شرکت سونی ترکیب شد و محصول سونی اریکسون را ارائه داد.
اریکسون بهترین آنتن دهی را در میان گوشی هایی که دیده بودم داشت. محصولات شرکت جدید سونی اریکسون همه این قابلیت را از والدینش به ارث برده بود. اما با این همه یک تک محصول بود که تقریبا همه مشخصات عالی را داشت به نام : xperia x1
به نظرم این محصول احتمالا آنتن دهی خوبی داشت و از استحکام لازم هم برخوردار بود وقتی که به پایتخت رفتم جدا از ظاهرش لذت بردم. صفحه کلید خوبی هم داشت و از آن مهمتر نمایشگر 3 اینچی آن بود.اما یک نکته بود که مرددم می کرد. بارها دیده بودم که شرکتی که مدتها روی محصولی کار کرده است و به مرور ضعفها و باگهای محصولاتش را رفع کرده و دارای سابقه شده است خیلی بهتر از شرکتی که تازه اقدام به ساخت محصولات مشابه کرده است؛عمل می کند. این سلیقه شخصی من است و می تواند اشتباه باشد.
انتخاب در میان محصولات اچ تی سی خیلی سخت بود. تقریبا همه محصولات دارای قیمتی مناسب با مشخصات نرم افزاری و سخت افزاری خوب بودند.
برای من بزرگ بودن صفحه نمایش،لمسی بودن، وزن کم، سرعت پروسسر بالای سی پی یو،همخوانی با شبکه های موبایل داخلی و آنتن دهی مناسب،نمایشگر با وضوح بالا و گستردگی مناسب،پشتیبانی از تکنولوژی نسل سوم تلفن های همراه،قابلیت داشتن رم جانبی،وایرلس و وای فای با سرعت خوب،صد البته ویندوز موبایل نسخه 6.1 معیارهای خرید محسوب می شدند.
دایاموند چون رم جانبی نداشت با وجود اینکه خیلی زیبا بود از انتخاب های من حذف شد. هیچ وقت دلم نمی خواست اگر اتفاقی برای موبایلم افتاد نتوانم از اطلاعاتی که در آن ذخیره کرده ام استفاده کنم.
تاچ اچ دی همه چیز تمام بود!یک آیفون بود که به روز شده بود و سیستم عاملش از مکنتاش به ویندوز تغییر کرده بود و دوربین 5 مگا پیکسلی و رم بالای 500 به آن اضافه شده بود.اصلا وقتی من این گوشی را دیدم و دست گرفتم مدتی ماندم چه کار کنم! راستی قیمتش 910 هزار تومان بود!
تاچ پرو با وجود اختلاف قیمت 200 هزار تومانی همان دایاموند بود به اضافه صفحه کلید و رم خور جانبی!
تاچ و تاچ ویوا تقریبا یکی بودند اما تاچ ویوا محصولی جدیدتر بود که شبکه EDGE را هم ساپورت می کرد. کسانی که با ایرانسل به اینترنت وصل شده اند می دانند که سرعتش از GPRS بیشتر است و یک پروتکل ارتباطی جدیدتر محسوب می شوند.راستی تاچ دوال چون وایرلس نداشت اصلا مطرحش نکردم!
تاچ مجموعه آفیس و 3Gرا ساپورت نمی کرد. اما من تاچ را دست دوستان دیده بودم و جالب بود که در سایت فیبو و ام آی جی که بروکرهای من بودند هم عکس همین گوشی تاچ بود که رویش متاتریدر نصب بود و به معنای همخوانی با متاتریدر بود.
اما در نهایت به تاچ3G با نام تجاری"jade" رسیدم. سرعت پروسسرش با تاچ اچ دی برابر بود و با وجود کمترین وزن در میان پاکت پی سی ها یعنی 96 گرم با باتری از استحکام خوبی هم برخوردار بود. رم جانبی 8 گیگ را ساپورت می کرد و از آن گذشته GPS هم داشت.نسل سوم و EDGE ,3G را هم ساپورت می کرد با رام 256 می توانست مدتها کارهای من را راه بیاندازد.وایرلس و وای فای را هم داشت که حتی در صورت راه افتادن اینترنت بی سیم باز هم یک قدم من را جلو می انداخت .با اینهمه قیمتش هم مناسب بود توی سایت دیجی کالا 575 هزار تومان که من از پایتخت با گارانتی یاس 540 هزار تومان خریدم که با نصب فارسی ساز و رم 4 گیگ همان 575 هزار تومان برایم درآمد. راستی شما اگر خواستید بخرید فارسی ساز نخرید چون شرکت اتصالات که خدمات پس از فروش یاس را برعهده دارد آن را رایگان برایتان نصب می کند من هم این رو بعد از تماس یاس فهمیدم.
به خلاف گفته فروشنده اتفاقا متاتریدر را با اینترنت ایرانسل به خوبی پشتیبانی می کند.راستی نسخه PDA را نصب کنید نه ویندوز را چون امکانات بهتری مثل خطوط روند و فیبوناچی و... را هم دارد.
امیدوارم این تجربه ها به درد شما بخورد. به هر حال این سلیقه و معیار من بود و می تواند برای شما متفاوت باشد.

آخرین ويرايش توسط storyline در January 4th, 2009 و ساعت 13:59
storyline آفلاين است پاسخ با نقل قول