نمايش پست تنها
قديمي April 29th, 2008, 20:12   #18
saied
Senior Member

saied's Avatar

تاريخ عضويت: Aug 2005
تشکر از ايشان: 780 بار در 237 پست
saied (سطح 0)
نگاهی به اوبونتو ۸.۰۴

0

دوستداران لینوکس در جریان هستند که توزیع محبوب اوبونتو ۲ روز پیش نسخه جدیدش یعنی ۸.۰۴ رو منتشر کرد.
از امکانات جدیدی که در این نسخه اضافه شده می شه به موارد زیر اشاره کرد:
Wubi : نصب ابونتو براحتی آب خوردن. در ادامه به این قابلیت جدید که می شه گفت مهمترین قابلیت این نسخه هست بطور مفصل نگاهی خواهیم داشت.
Xorg 7.3 : در نسخه جدید Xorg ابزار جدیدی برای تنظیم میزان کیفیت نمایش صفحه تعبیه شده و شاید بشه گفت با اضافه شدن قابلیت نمایش در ۲ مونیتور این ضعف برطرف شده و هم اکنون اونایی که لپ تاپ دارن می تونن خیلی راحت اونو به مونیتور دیگه ای متصل نمی ده و در هر ۲ تصویر را مشاهده کنند ( حالت ۲ مونیتور و یک سیستم ).
فایرفاکس ۳ بتا ۵: فایرفاکس ۳ با تمامی مزایایی که داره بصورت پیش فرض در این نسخه قرار گرفته. نسخه ۳ فایرفاکس با اینکه هنوز در مرحله بتا بسر می بره ولی از لحاظ پایداری به نظر من از نسخه ۲ خیلی بهتره. تنها مشکل این نسخه ناسازگاری بسیاری از اکستنشن هاست…
Brasero : یک برنامه رایت سی دی بسیار قدرتمند در عین حال ساده با محیطی زیبا.
Transmission : برنامه ای بسیار عالی برای کار با فایل های تورنت.
Vinagre : یک برنامه جدید برای Remote desktop - کنترل از راه دور. با این برنامه پشتیبانان اوبونتو می تونن خیلی بهتر به مشتری های خودشون سرویس بدهند…
Totem : برنامه ای برای پخش فایل های ویدئویی با قابلیت جستجو و پخش فایل های ویدئویی سایت یوتیوب
Inkscape : برنامه ای برای ساخت - ویرایش و مدیریت فایل های PDF
و چندین قابلیت دیگه.
شما می تونید برای دانلود اوبونتو ۸.۰۴ به این آدرس مراجعه کنید. همچنین بیاد داشته باشید که می تونید بصورت رایگان سی دی های این نسخه را نیز سفارش دهید…
منبع : CyberNet
من دیروز این نسخه رو دانلود کردم و امروز صبح اونو نصب کردم. همونطور که در بالا هم اشاره شد برنامه Wubi زین پس بصورت پیش فرض در اوبونتو قرار داره یعنی شما می تونید خیلی خیلی خیلی راحت اوبونتو رو همانند نصب یک برنامه معمولی از روی ویندوز نصب کنید !

من که خیلی علاقه مند بودم نحوه کارش رو ببینم بعد از رایت فایل iso روی سی دی اونو داخل سی دی رام گذاشتم. لحظای بعدی پنجره زیر آشکار شد! :
بله. گزینه دوم کاملا واضح بیانگر اینه که شما می تونید اوبونتو رو از داخل ویندوز نصب کنید. معطل نمی کنم و روی گزینه دوم کلیک می کنم. صفحه زیر نمایش داده می شود :
تنظیمات کاملا واضه هست. کافیه یکی از درایو های خودتون رو بدون هیچگونه نگرانی برای نصب اوبونتو انتخاب کنید.
خود اوبونتو حداقل ۴ گیگ رو پیشنهاد می کنه و به گفته خودش با انتخاب ۸ گیگ شما هیچ نگرانی ای نخواهید داشت…
درایو مورد نظر خود را انتخاب - نام کاربری را وارد - رمز عبور را ۲ بار بنویسید …
در آخر نیز روی دکمه Install کلیک کنید.
در این مرحله چند دقیقه ای را باید صبر کنید …
این مرحله چیزی حدود ۵ دقیقه برای من طول کشید. در آخر پیغام زیر به نمایش در میاد :
سی دی را خارج و روی دکمه Finish کلیک کنید تا سیستم ریست شود. بعد از انجام این کار شما یک انتخاب ۲ گزینه ای خواهید داشت : ویندوز یا اوبونتو
برای تکمیل فرآیند نصب ( که می تونید در آینده نیز انجام دهید ) گزینه اوبونتو رو انتخاب کنید.
پس از انجام این کار مرحله نصب جدیدی شروع می شود. این مرحله نیز بین ۵ الی ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارد. در این مرحله هیچ سوالی از شما پرسیده نمی شه. تنها پس از تکمیل این مرحله سیستم ریست می شه.
تبریک می گم! اوبونتو شما نصب شد …
سلام اوبونتو …
این نسخه از اوبونتو براحتی کارت گرافیک - صدا - و شبکه منو شناخت در حالی که باید برای ویندوز درایور نصب کرد. اینترنتش براحتی متصل و زندگی برای ما گوارا شد. این مطلب رو هم از داخل اوبونتو می نویسم…
راستی ظاهرا در نصب با این روش شما قادر خواهید بود اوبونتو رو هم همانند یک برنامه از ویندوز پاک کنید. فعلا که من بعد از نصب وارد ویندوز نشدم تا ببینم چی خوریه …
+ اضافه شد :
جشن انتشار اوبونتو ۸.۰۴ روز ۱۲ اردیبهشت برگذار می شه. جهت کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید.

منبع :http://www.asroone.net/1387/02/ubuntu-804
saied آفلاين است پاسخ با نقل قول
6 تشکر کننده از saied: