نمايش پست تنها
قديمي September 25th, 2008, 00:29   #26
mdavodi
Senior Member

تاريخ عضويت: Apr 2008
محل سكونت: محمودآباد
تشکر از ايشان: 757 بار در 167 پست
mdavodi (سطح 1)mdavodi (سطح 1)
ارسال پيغام بوسیله MSN به mdavodi
Cool

0

نقل قول:
نوشته اصلي بوسيله kurosh_lava نمايش نوشته ها
با سلام به مدیر محترم سایت آقا رضا که به مساله مسابقات توجه ویژه ای دارند و تشکر ازایشان
و با سلام به آقای داوودی عزیز که در دور قبلی مسابقات زحمت زیادی کشیدند ( راستی آقای داوودی 2 هفته پیش محمود آباد بودیم دنبال یه هتل . یاد شما افتادم . خلاصه هتل دی رو انتخاب کردیم)

واما سلام به دوستان در سایت سرمایه
مطلبی رو در مورد شرایط انتخاب برندگان پیشنهاد میدم که نه سخت و پیچیدست و نه بر پایه شانس هست
البته می دونم بعد از این پست احتمال این که بعضی ها به شدت مخالفت کنند هست ( مخصوصا اون هایی که عشق بالانس دارند ) خلاصه این یه پیشنهاده فوحشم ندین

خوب حالا داستان از این قراره :
دوره قبل مسابقه دمو که برگزار شد اگر به نفرات برگزیده نگاهی می کردیم می دیدیم که خواهی نخواهی بالانس تاثیر خودش رو در برنده نشون می داد. یعنی خلاصه بالانس اگه حرف اول رو نمی زد و لی تاثیر مستقیم داشت.
به نظر من همان شرایط مسابقه قبل با تغییرات اندک کمک زیادی در انتخاب برنده به شیوه مناسب داره. که در این روش هم اسکالپر ها ضرر نمی کنند هم لانگترم ها .

1- پروفیت فکتور 100 امتیاز
2-درودان 100 امتیاز
3- بالانس 75 امتیاز

حالا 75 یه مثال هست می شه به توافق رسید
این روش مزیت زیر رو داره
1- مثال یک شخصی را در نظر بگیرید که در جریان معامله فرصتی بسیار خوب برای معامله دارد . هنگام ورود به معامله با خود چه می گوید ؟ ؟؟؟
در مسابقه دمو قبلی من خودم به شخصه این جمله را در هر بار پوزیشن گیری در دلم می گفتم :ا گر ریل بود 0.2 لات باز می کردم اما الان مسابقه هست ممکن است عقب بیفتم پس بهتر است 1 لات باز کنم
حتی بعد از 1 هفته که نتایج موقت روی سایت گذاشته می شد به این گفته ام بیشتر ایمان می آوردم ( خوب حق بدبد عده ای را دیدم که روز سوم بالانسشان دو برابر شد )

اما با قرار دادن امتیاز پایین تر برای بالانس افرد تشویق می شوند تا با لات مناسب وارد بازار شوند . و دیگر خودشان را به درو دیوار نمی زند که 100 امتیاز را کسب کنند چون از آن طرف نگاهی به درودان هم می کنند و امتیاز بیشتر آن را می بینند و ریسک بیش از حد نمی کنند. در واقع دلیلی نمی بینند که پوزیشن خود را بیش از حد باز نگه دارند زیرا که امتیاز بالانس به نسبت دیگر گزینه ها عدد بالایی نیست.
ممکن است عده ای بگویند مسابقات خارجی را ببینید آنها هم بالانس مد نظرشان است. اولا اگر منظورتان ادمیرال است و یا اکثر بروکرها..... خوب حرف شما درست است . درسته اونا فقط بالانس رو مد نظر قرار می دن چون بروکر هستند !!!!!! .... یک بروکر عشقه این را دارد تا کلاینت هایش مدیریت سرمایه را رعایت نکنند . چرا که با رعایت نکردن مدیریت سرمایه شخص به زودی کال شده و مجبور به باز کردن مجدد حساب نزد بروکر می شود.
خوب بدیهی هست که اگه بروکری مسابقه ای بر گزار می کنه و بالانس رو مد نظر قرار می ده . در واقع کلاینت رو تشویق به این می کنه که معاملات خودشه با لات بالا انجام بده.
اما اینجا یک فاروم آموزشی است و در ابتدا آقا رضا هم اعلام کردند هدف از این مسابقه بالا بردن توانای شخص است

این فقط یه نظره شاید کلی اشکال داشته باشه من نمی گم کامل هست . گفتم که نظر بدید
شاید اصلا عدد 75 مناسب نباشد . اصل کاهش امتیاز بالانس هست. ( الان بالانسر ها می ریزن سرم فحش می دن)
کوروش جان ممنون از لطفت یه پیغام خصوصی می دادی در خدمت بودیم. من هتل مروارید خزر هستم سمت محمودآباد.
با نظرت به طور کلی موافقم ولی بهتره به جای دراداون از Absolute Drawdown استفاده بشه فکر کنم این پارامتر در صورت اشتباه تریدر قابلیت جبران داره یعنی قابل تغییره. در ضمن بهتره محدودیت لات حتما وجود داشته باشه. و از همه مهمتر لویریج اکانت هم 1:10 در نظر گرفته بشه.
دوستان نظر بدید.
mdavodi آفلاين است
3 تشکر کننده از mdavodi: