نمايش پست تنها
قديمي April 5th, 2011, 00:13   #1758
Reza
مدیر سایت

تاريخ عضويت: Feb 2004
تشکر از ايشان: 10,983 بار در 1,010 پست
Reza امتياز غيرفعال است
8

با سلام

متاسفانه باز هم شاهد بحث های حاشیه ای هستیم. بحثهایی که هیچ نتیجه و سودی جز اتلاف وقت و انرژی، ایجاد کدورت و دلخوری و دور شدن از اهداف آموزشی سایت ندارد.

قصد ندارم تک تک مطالب مطرح شده را نقل قول کنم و پاسخ بدهم. زیرا نه زمان اجازه می دهد و نه فایده ای دارد.

فقط به چند نکته کلی اشاره می کنم:

- سایت سرمایه مانند هر محیط دیگری قوانین خاص خود را دارد و تمام کاربران در زمان ثبت نام این قوانین را پذیرفته اند و ملزم به رعایت آن هستند. ممکن است برخی کاربران با بخشی از قوانین سایت (مثلا ممنوعیت تبلیغات در تالارهای تخصصی) موافق نباشند. این دوستان می توانند نظرات خود را بطور خصوصی یا از طریق همین تاپیک مطرح کنند. اما عدم موافقت با قوانین مجوزی برای عدم اجرای قوانین نیست.

- در خصوص اختلاف نظر در تفسیر یا اجرای قوانین سایت، توجه اعضای محترم را به بند 18 از قوانین سایت جلب می کنم:
نقل قول:
سعی بر این بوده است که قوانین سایت سرمایه در نهایت صراحت و شفافیت نوشته شوند. با اینحال اختلاف نظر در تفسیر و نحوه اجرای قوانین نامحتمل نیست. در اینگونه مواقع تفسیر قوانین سایت سرمایه و همچنین تشخیص مصداق‌ها بر عهده مدیران سایت می‌باشد.
- باز هم تاکید می کنم که کاربران مجازند فقط به پستهای حاشیه ساز، تبلیغاتی، توهین آمیز و مغایر با قوانین سایت امتیاز منفی بدهند. دادن امتیاز منفی به پستهای آموزشی و مفید، موجب دلسردی اعضای فعال سایت شده و حتی دور از انصاف می باشد. دسترسی کاربرانی که این موضوع را رعایت نکنند به سیستم امتیازدهی محدود خواهد شد.

- تلاش مدیران سایت همواره بر این بوده که امکان اظهار نظر و انتقاد کاربران محدود نشود. اما انتقاد با توهین و افترا تفاوت دارد. متاسفانه در مواردی به بهانه انتقاد، به مدیران محترم تالارها توهین می شود یا نسبتهای خلاف واقع به آنها داده می شود. از این پس با اینگونه موارد بطور جدی برخورد خواهد شد.

در خصوص مطالب مطرح شده اخیر، هر کسی که مدتی در حوزه بازارهای مالی فعالیت و مطالعه داشته، به خوبی می داند که در این بازار هیچ تحلیلی قطعیت ندارد. بدیهی است جناب اقبالی که سالهاست در این حوزه مشغول مطالعه و کسب دانش و تجربه هستند، بهتر از دیگران به این موضوع واقف هستند. لذا ادعای حذف تحلیل های اشتباه توسط ایشان نادرست و غیرمنصفانه است. همانطور که دادن امتیاز منفی به پستهای آموزشی جناب Aamed مثلا با این توجیه که ایشان مدرس فارکس هستند، غیرمنصفانه است.

امیدوارم با کمک همه اعضای محترم بتوانیم شرایطی را فراهم کنیم که همه افراد علاقه مند به بازارهای مالی در محیطی آرام و دوستانه به فعالیت و تبادل نظر بپردازند.

با تشکر
Reza آفلاين است پاسخ با نقل قول